Solutie impermeabilizare piatra de munte

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • Mircea_G
    a răspuns
    Se poate da peste tot . A costat putin peste suta , luat prin emag .

    Lasă un comentariu:


  • sKyb0y
    a răspuns
    Postat în original de Mircea G
    De regula se cauta impermeabilizant cu " efect umed " pt a da intensitate culorii . Recent eu am folosit ceva pt niste granit fiamat care este mai pacatos la murdarire , si se poate folosi si la piatra . Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20200721_162717.jpg 
Afișări:	334 
Mărime:	177,9 KB 
ID:	680439
    Salut
    Merci de raspuns.

    Ceea ce ai folosit tu se poate da si peste cimentul de rosturi care este alb?
    De unde l-ai cumparat si cat a costat?

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    De regula se cauta impermeabilizant cu " efect umed " pt a da intensitate culorii . Recent eu am folosit ceva pt niste granit fiamat care este mai pacatos la murdarire , si se poate folosi si la piatra . Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20200721_162717.jpg 
Afișări:	334 
Mărime:	177,9 KB 
ID:	680439

    Lasă un comentariu:


  • sKyb0y
    a creat un topic Solutie impermeabilizare piatra de munte

    Solutie impermeabilizare piatra de munte

    Salutare

    Recent am amenajat curtea cu piatra de munte iar cimentul pentru rosturi este unul alb.

    Problema pe care am realizat-o dupa ce am terminat de amenajat este: catelul.
    Zona unde mutat-o se intersecteaza cu o zona unde este piatra de munte.

    ​​​​​​Ca sa evit impregnarea pietrei de munte sau a cimentului dintre rosturi cu urina m-am gandit folosesc o solutie de impermeabilizare.

    Intrebarea mea este: ce impermeabilizant sa folosesc pentru piatra si ciment? O sa fie afectata culoarea cimentului?

    Am atasat atasat o poza cu piatra pe care o am.
    Fișiere Atașate
    Image IMG-20200715-114217 hosted in ImgBB
    Ultima editare de sKyb0y; 01.aug.2020, 22:00.
Procesare...