Automatizare poarta culisanta

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • 10000
    Membru
    • 18.ian.2007
    • 120

    Automatizare poarta culisanta

    Salut,

    Am realizat o poarta culisnata de 4,5m montata pe sina omega. Va trebui sa achizitionez o automatizare, probabil de minim 400kg, poarta avand in jur de 280kg.
    Mi-am prins urechile in atatea tipuri, unele mai ieftine, altele mai scumpe.
    Am vazut mici diferente la viteza de inchidere, ceva probleme cu bataia telecomenzilor si cam atat. Probabil unele se programeaza mai usor, altele mai greu.
    Bugetul ar fi in jur de 1500-200 lei.
    Aveti experienta cu astfel de automatizari? Ce automatizare averti si cum se comporta in practica?
    Recomandari? Idei?
  • 10000
    Membru
    • 18.ian.2007
    • 120

    #2
    Daca poarta are maxim 300kg, poate fi prea mare o automatizare de 800kg?

    Comentariu

    • spik1
      Living Legend
      • 20.apr.2012
      • 2343

      #3
      Nu e prea "mare" doar pretul.

      Comentariu

      • 10000
        Membru
        • 18.ian.2007
        • 120

        #4
        Nu neaparat, depinde de marca si model.
        Am in vedere 2 modele de automatizari deocamdata, ar fi Allmatic Moveo 600kg , Allmatic KALOS XL 800kg si BFT Deimos A400 BT.
        Analizam in continuare.



        Comentariu

        • 10000
          Membru
          • 18.ian.2007
          • 120

          #5
          Se pare ca pe aci nu are nimeni poarta culisanta automatizata sau nu au chef sa impartaseasca informatii ... ne descurcam prin forte proprii. Fiecare in cochilia lui .... bafta.

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 13007

            #6
            Salut,
            Asa este, suntem inconjurati de liniste .... daca era sa discutam de claca, intelegeam.Eu am reusit sa fac poarta, am optat pentru Moveo 600, montaj rapid si destul de usor. Mai mult mi-a lat sa inteleg instructiunile, programarea simpla si rapida.
            Nu iti pot face o recomandare, dar iti pot spune ca functioneaza corect, telecomanda bate de la distanta confortabila, testat la 40m, modulul smart functional.
            A fost prima instalare DIY si a iesit bine.
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            • alexilie
              Incepator
              • 30.ian.2010
              • 1

              #7
              Am o automatizare NICE de 10 ani si functioneaza perfect. Nu mai este pe piata modelul respectiv, dar gasesti automatizari NICE Nice Road pentru porti de 400Kg. Succes.
              geopresure engineer

              Comentariu

              Procesare...