Ne mananca carii!

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • floice
    Incepator
    • 10.sep.2007
    • 94

    #31
    Am rezolvat problema, sper. Am scos cat de mult am putut coaja si implicit carile dupa care am chemat pe cineva care se ocupa cu desinsectie. A folosit un amestec de substante toxice contra insecteleor. Ce se gaseste in marea majoritate a magazinelor nu sunt din acelea toxice adica nu sunt la fel de bune. Cel mai indicat este sa chemati pe cineva de specialitate, nu atat pentru dat ca este f. simplu cat pentru solutie.
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • primosal
      Incepator
      • 23.iul.2009
      • 17

      #32
      sper ca solutia pe care a-ti aplicat-o sa fie eficienta.din cate am citit eu, aceste larve au o perioada de latenta in sezonul rece.ne mai auzim

      Comentariu

      • Shaq
        Living Legend
        • 06.mar.2005
        • 1306

        #33
        asteptam informatii peste ceva timp ... in rest succes
        mai bine intreaba daca nu cunosti

        Comentariu

        • georgeflorin
          Membru Marcant
          • 15.sep.2009
          • 304

          #34
          Cel mai bine se rezolva cu DECIS un insecticid , la mobila veche care se restaureaza se foloseste DECIS . Cu asta sigur scapati detot.
          Observ ca este foarte frumos colorata solutia care ati folosit-o. A colorat-o cu culoare pentru ai creste pretul sau asa este ea. Nu stiu ce sa zic dar inainte de a va apuca de amenajari , totusi incercati DECIS-ul , tare ma tem ca mesterul a ras in hohote .
          La dat se poate folosi o stropitoare . Pentru manipularea stropitoarei recomand a se cere ajutor soacrei .

          Comentariu

          • Shaq
            Living Legend
            • 06.mar.2005
            • 1306

            #35
            DECIS? ce-a pentru legumele plantate in curte? cu asta stiu ca se da pe cartof pentru gandacul de colorado, pe vinete, etc...
            mai bine intreaba daca nu cunosti

            Comentariu

            Procesare...