Prelungire acoperis

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Uflorister
    Incepator
    • 06.mai.2021
    • 8

    Prelungire acoperis

    Buna ziua,

    Am nevoie sa prelungesc acoperisul casei cu jumatate de metru pentru a putea acoperi calea de acces inspre intrarea in casa si terasa spate si proteja de intemperii. Momentan este o improvizatie, dar as dori sa fie prelungit acoperisul cu 50 cm de-a lungul casei (unde este folia), inchis cu geamuri (nu neaparat termopan - eventual doar partial partea de sus cu pvc, aproximativ 6 m, iar pe terasa as vrea daca se poate amenaja cu geamuri rabatante (2m h - 4 m l, unde este prelata.

    Daca imi puteti va rog sugera si alte solutii, sunt deschisa. As dori o evaluare de pret si eventual ce implica (casa cu credit bancar, banca nu solicita autorizatie, terasa este intabulata ca spatiu lociubil, dar este posibil ca teava de gaze sa reprezinte o problema).

    Locuinta este in Tunari, Ilfov.

    Multumesc frumos.
  • OlariuRomeo
    Incepator
    • 11.apr.2013
    • 35

    #2
    Buna ziua,
    Daca as avea o asemenea necesitate eu as face o veranda in stil englezesc,
    1. Structura de lemn vopsita in alb si geam simplu montat cu baghete incepand de la inaltimea de 90 de cm in sus cu glafuri si picurator
    2. Partea de jos din scânduri de lemn lățime de 10 cm montate pe orizontala imbinare nut-feder sau una peste alta ca si tigla, vopsit in alb e foarte frumos.
    3. De asemenea si terasa poate fi îmbrăcata in sticla si lemn ca si caile de acces pentru a avea o arhitectura omogena.
    4. Stresaina se poate prelungi foarte usor.
    5. Pentru o oferta de preț este necesar proiectul casei cu dimensiunile si mai multe specificații din partea dumneavoastră.
    6. In momentul in care aveti devizul puteti cere un credit bancar de la orice banca si sa executati lucrarea.
    Cu stima

    Comentariu

    Procesare...