Sapa autonivelanta

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • Roxana_D
    a răspuns
    Multumesc mult pentru informatii!

    Lasă un comentariu:


  • mutilaila
    a răspuns
    deci ma rectifi,pardon.daca este vorbade 10 mm si nu mai putin,atunci trebuie mai multi saci.deci un calcul mai exact este ca difera de denivelari.

    44,48 RON
    Pretul include tva

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Da, 15 kg/mp la 10 mm grosime.

    Pentru gresie, elimini bucatile vechi de adeziv care au ramas pe pardoseala si daca esti in limita a 5 mm, cu denivelarile, se poate spaclui cu acelasi adeziv, cu cel putin 24 ore inainte de placare.

    Pretul nu il stiu exact dar un sac din Thomsit este undeva la 50 lei.

    Lasă un comentariu:


  • mutilaila
    a răspuns
    ptr sapa 20 mp trbuie un sac de thomsit-pret in jurde max 40 lei.manopera diferade cine o face.maxim 100 lei.parerea mea

    Lasă un comentariu:


  • Roxana_D
    a răspuns
    multumesc mult pentru raspunsurile promte ca de fiecare data!

    un pret aproximativ?

    consumul este de 1.5/mp/mm... adica la 10mm inaltime sapa sunt necesare 15kg de sapa pe metru?

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Pentru parchet este nevoie.

    Pntru gresie nu este obligatoriu, depinde totusi de nivelul denivelarilor.

    Consum sapa autonivelanta Thomsit DA (max 10 mm grosime) ~ 1,5 kg/mp/mm.Un sac are 25 kg.

    Lasă un comentariu:


  • Roxana_D
    a răspuns
    Postat în original de mutilaila
    este nevoie.thomsit sapa.depinde de denivelari.cat de mari sunt denivelarile?
    sunt denivelari de la gresia care a fost scoasa ...deci mai sunt gropite de max 1cm ...altele mai mici

    Lasă un comentariu:


  • mutilaila
    a răspuns
    este nevoie.thomsit sapa.depinde de denivelari.cat de mari sunt denivelarile?

    Lasă un comentariu:


  • Roxana_D
    a răspuns
    sapa autonivelanta

    pentru montare gresie si parchet laminat este nevoie de sapa autonivelanta (in conditiile in care sapa actuala are denivelari)?
    Ce sapa recomandati(marca)? Cam cat costa si de ce cantitate este nevoie pentru 20mp?

    Multumesc!

    Lasă un comentariu:


  • Daniel Andrei
    a răspuns
    Va multumesc pentru raspunsuri.

    Lasă un comentariu:


  • Maestrul Max
    a răspuns
    Consumul specific pentru Thomsit DH Max = 1,75 kg praf/m2/mm.

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Postat în original de Daniel Andrei
    Buna ziua, care este cea mai buna sapa autonivelanta? Cat acopera un sac (nu este scris - sau nu am gasit eu). Am nevoie de indreptat o suprafata de aprox 25mp cu diferente de nivel cuprinse intre 0 si 15mm. Este indicat numai sapa autonivelanta sau si o alta pregatire in prealabil.
    Va multumesc!
    Suprafata suport se trateaza cu o amorsa specifica.
    Pentru grosimea mentionata o varianta este sapa Thomsit DH Maxi (max. 30mm) si amorsa Thomsit R777.

    Pretul informativ (depinde de locatie) este:
    -Sapa - sac 25 kg - ~70 RON/ sac
    -amorsa - bidon 10 kg - ~ 80 RON/bidon

    Lasă un comentariu:


  • Daniel Andrei
    a răspuns
    Buna ziua, care este cea mai buna sapa autonivelanta? Cat acopera un sac (nu este scris - sau nu am gasit eu). Am nevoie de indreptat o suprafata de aprox 25mp cu diferente de nivel cuprinse intre 0 si 15mm. Este indicat numai sapa autonivelanta sau si o alta pregatire in prealabil.
    Va multumesc!

    Lasă un comentariu:


  • u_x_u
    a răspuns
    Postat în original de expertparchet
    u_x_u ce triplustrat este?De unde l-ai cump din CJ? Cum ti-au recomandat cei de la care l-ai luat sa-l montezi??
    Parchetul l-am luat de la Woodcote; mi-a placut ca are o grosime respectabila si arata bine facut. Nu am primit foarte multe recomandari de la ei; au pe site un ghid de cum se monteaza din care intentionez sa ma inspir.
    O intrebare as avea in privinta asta, desi nu o sa ma apuc de el pana nu e gata sapa: e click, dar mie mi s-ar parea util sa pun adeziv pe click-ul ala -- in cazul in care se varsa accidental vreun lichid, sa stu ca nu intra la imbinari... Mai ales in camera de zi.

    In alta ordine de idei, am fost azi la cumparaturi. Am gasit sapa Thomsit DA (nu si DX), si in mod surprinzator era foarte scumpa (am gasit cu peste 20% mai ieftina...). Mi-au fost oferite de asemenea adezivi, chituri si izolatori marca Ardex, despre care nu am auzit pana acum nimic, dar vin foarte bine recomandate. Nu imi trebuie urgent, dar ca o intrebare, stie cineva daca sunt atat de bune pe cat sunt de laudate?

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    niste placute subtiri de 3mm, tari, rigide; astea nu se indoaie -- mie mi-a placut cum arata dar nu stiu cat sunt de practice
    Cred ca acesta este raspunsul.

    Lasă un comentariu:

Procesare...