Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Renovare baie

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• cam greu

Comentariu

• renovare baie

Buna seara. Vrem sa renovam baia din apartamentul nostru si de aceea avem nevoie de niste pareri.Vrem sa dam jos faianta veche si sa nu mai punem alta.In principiu vroiam sa punem faianta asortata:rosu si alb ,gresie:rosie.Dar daca zugravim peretii in rosu deschis,trebuie sa folosim lavabila speciala pt baie? Se poate pune tapet in baie? Multumim

Comentariu

• exista si lavabile pt bai,precum si tapet dar costa destul pt ca este un produs de o anumirta calityate special pt asemenea aplicatii,si mare atentie la montajul tapetului.
        pardoseala da valoare casei dvs

Comentariu

• As dori sa atasez o poza cu o baie care nu are faianta.
          Fișiere atașate

Comentariu

• renovare baie

Buna seara. Vrem sa renovam baia din apartamentul nostru si de aceea avem nevoie de niste pareri.Vrem sa dam jos faianta veche si sa nu mai punem alta.Trebuie neaparat faianta in baie?In principiu vroiam sa punem faianta asortata:rosu si alb ,gresie:rosie.Dar daca zugravim peretii in rosu deschis,trebuie sa folosim lavabila speciala pt baie? Se poate pune tapet in baie? Multumim

Comentariu

• Re: renovare baie

Postat în original de cammy
              Buna seara. Vrem sa renovam baia din apartamentul nostru si de aceea avem nevoie de niste pareri.Vrem sa dam jos faianta veche si sa nu mai punem alta.Trebuie neaparat faianta in baie?In principiu vroiam sa punem faianta asortata:rosu si alb ,gresie:rosie.Dar daca zugravim peretii in rosu deschis,trebuie sa folosim lavabila speciala pt baie? Se poate pune tapet in baie? Multumim
              Ce dimensiuni are baia dumneavoastra ?

Comentariu

• renovare baie

Baia e mica:2,10 * 1,55 (L * l )
                Si vom pune cabina de dus,sa castigam spatiu. multumim

Comentariu

• Deoarece baia are dimensiuni mici este recomandat ca sa montati faianta pana la tavan pentru a impiedica ca umiditatea sa patrunda in pereti.

Comentariu

• Exista tapet special pentru baie, se poate opta si pentru lavabila si nu sunt probleme. Raman in discutie zonele unde se poate stropi cu apa daca vor mai exista dupa amenajare.

Asadar, nu este obligatoriu sa utilizezi faianta si gresie.
                    VYS Blog - 100 % D I Y
                    Cel mai bun Blog de constructii si amenajari

Comentariu

• Sau puteti face peretii cu epoxi.Este epoxi ptr pardoseala si ptr pereti.

Comentariu

• acopera cu faianta zonele in care se stropeste, restul poti da linistit cu lavabila.. am 6 ani cu o asemenea baie si nu e nici o problema...
                        Multumesc, Mihai

Comentariu

• Eu zic ca tocmai datorita dimensiunilor mai mici (costuri mai mici pentru ca sunt mai putine materiale) se pot utiliza cu succes vopseluri speciale de baie sau chiar panouri (imita intr-un fel faianta) etc in locul clasicelor placi de faianta.

Comentariu

Postat în original de cammy
                            Baia e mica:2,10 * 1,55 (L * l )
                            Si vom pune cabina de dus,sa castigam spatiu. multumim
                            solutiile ieftine sunt cele mai paguboase,daca reusiti sa faceti un calcul al tuturor etapelor, la costuri ma refer, pentru fiecare varianta prezentata veti constata ca nu sunt diferente remarcabile

Comentariu

Salutare !
                              Am si eu o problema."Mesterul" care mi-a montat cada a lasat un spatiu prea mare intre cada si perete . Cum fac sa umplu si eu acest spatiu, sa il izolez(sa nu curga apa intre cada si perete) . Mentionez ca spatiul variaza intre 0,5-2cm intre perete si cada . silicon transparent e prea badaran ca va iesi gros....... unde gasesc banda de etansare sau ceva de genul transparent
                              Multumesc
                              --

Comentariu

• Exista la magazinele de profil un profil (special zis ! ) special, care se monteaza cu un adeziv (silicon) special.
                                Daca nu va edificati pe site-ul ANPC, un PM si, daca stiu si pot, va informez cu draga inima !

Comentariu

Procesare...
                                X