Renovare baie

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • VYS
    a răspuns
    In poza nu e figurat adezivul.
    In zona profilului nu o sa fie prea mult adeziv, vor fi umplute gaurile din profil si ceva sub profil ce ramane de la presare.

    Lasă un comentariu:


  • Negulescu Corneliu
    a răspuns
    Postat în original de VYS
    Gresesti, nu este decat un tip de profil, asta din poza.
    In poza pare ca e SUB adeziv !

    Lasă un comentariu:


  • kozmo
    a răspuns
    voi aplica o bagheta de polistiren.
    multumesc pentru raspuns!

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Gresesti, nu este decat un tip de profil, asta din poza.
    Re: tavan inclinat

    Postat în original de kozmo
    buna ziua,

    am renovat o baie si am ajuns in situatia din poza atasata. Faianta este montata drept, dar tavanul este in panta. Ce mai pot face acum? Daca as monta perete fals din rigips, m-as lasa in jos destul de mult si ultima placa de faianta nu ar mai fi intreaga.
    Las-o asa ca nu sughite.
    Gletuieste zona, si apoi aplica lavabila alba pe tavan si pe zona respectiva.
    Daca vrei sa schimbi ceva vopseste zona respectiva cu o lavabila nuantata in culoarea faiantei sau aplica un profil decorativ sau o banda decorativa.

    Lasă un comentariu:


  • Negulescu Corneliu
    a răspuns
    Postat în original de VYS
    Sa repet.
    Plachezi pe o parte de perete cu faianta, normal, pana la fata cealalta a peretelui fara a depasi coltul.
    Profilul va calca pe buza faiantei perfect.
    Latura cealalta a profilului este mai lunga pentru a permite reglarea si prinderea in adeziv sub faianta.

    Vezi foto.
    Ce spui este valabil daca profilul de plastic se monteaza sub adeziv! Ori din cate am vazut eu profilele astea se monteaza imediat sub faianta, adica deasupra adezivului. Gresesc eu si exista si de astea, care se pun sub adeziv ?

    Lasă un comentariu:

Procesare...