Arte-Lasur

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • petre mihai
    Incepator
    • 08.mar.2007
    • 64

    Arte-Lasur

    Lazură specială, foarte atractivă, cu particule albe de efect, pentru interioare deosebite.
    Fără solventi
    Poate fi curătată cu agenti de curătare casnici (după cca. 20 zile)
    Se pretează la retusuri
    Timp îndelungat de aplicare
    Nuantabilă în masina de mixat computerizată
    Fișiere Atașate
    Ultima editare de petre mihai; 13.ian.2012, 16:03.
    baiat bun
  • petre mihai
    Incepator
    • 08.mar.2007
    • 64

    #2
    Arte-Lasur mihai petre constanta
    Fișiere Atașate
    Ultima editare de petre mihai; 13.ian.2012, 16:14.
    baiat bun

    Comentariu

    • petre mihai
      Incepator
      • 08.mar.2007
      • 64

      #3
      Arte-Lasur Mihai Petre Constanta
      Fișiere Atașate
      Ultima editare de petre mihai; 13.ian.2012, 16:13.
      baiat bun

      Comentariu

      • petre mihai
        Incepator
        • 08.mar.2007
        • 64

        #4
        Arte-Lasur
        Fișiere Atașate
        baiat bun

        Comentariu

        • john25
          Membru Marcant
          • 10.mar.2010
          • 329

          #5
          ce vrea sa fie ?tip marmorino...stucco venetiano?utilizati produse de la firma san marco?
          in viata orice este posibil doar daca ai curajul sa vrei

          Comentariu

          • PowerMC
            Administrator
            • 02.mai.2007
            • 2237

            #6
            Intr-una din foto se observa o galeata de material marca Caparol !
            Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

            Community Manager MC

            Comentariu

            • john25
              Membru Marcant
              • 10.mar.2010
              • 329

              #7
              aveti dreptate materialele sunt folosite de la caparol chiar consultam site-ul nu credeam ca sunt atat diversivicati in materiale.bon imi place ca unele materiale le pot gasi de la caparol.
              in viata orice este posibil doar daca ai curajul sa vrei

              Comentariu

              • petre mihai
                Incepator
                • 08.mar.2007
                • 64

                #8
                intradevar materialele din poze sunt de la caparol dar incep o frumoasa colaborare cu cei de la san marco si in scurt timp sper sa am cateva poze sa le expun
                baiat bun

                Comentariu

                • horia16
                  Expert pardoseli
                  • 25.mai.2010
                  • 89

                  #9
                  san marco sunt net superioare celor de la caparol,iar san marco au o paleta infinita de produse si modele.
                  ca parere personala sunt undeva langa cei de la cibi color,peste ei sunt doar sikkens.
                  pardoseala da valoare casei dvs

                  Comentariu

                  • john25
                    Membru Marcant
                    • 10.mar.2010
                    • 329

                    #10
                    intr-un cuvant san marco e o traditie,si cea mai ieftina lavabila e net superioara peste alta istorii.
                    in viata orice este posibil doar daca ai curajul sa vrei

                    Comentariu

                    • john25
                      Membru Marcant
                      • 10.mar.2010
                      • 329

                      #11
                      dl petre mihai stiu ca unicul depozit si reprezentat in 2008 san marco era la cluj dv ati gasit ceva mai in apropiere?
                      in viata orice este posibil doar daca ai curajul sa vrei

                      Comentariu

                      • petre mihai
                        Incepator
                        • 08.mar.2007
                        • 64

                        #12
                        Postat în original de john25
                        dl petre mihai stiu ca unicul depozit si reprezentat in 2008 san marco era la cluj dv ati gasit ceva mai in apropiere?
                        (Din nou imi cer scuze dar nu stiu cum am zapacit alertele ca nu mai primesc mail alert ptr. comenturi.)Da ,in jud.Constanta este deschisa o reprezentanta San Marco.Eu colaborez cu mai multi reprezentanti ce pun la dispozitie materiale ptr finisaje decorative.La fel ca si dv eu nu stiam de existenta lor in ct. dar printr-o fericita intamplare am ajuns sa-i cunosc.Nu pot sa zic decat un cuvant despre ei..PROFESIONISTI.
                        baiat bun

                        Comentariu

                        • petre mihai
                          Incepator
                          • 08.mar.2007
                          • 64

                          #13
                          Răspuns la: Arte-Lasur

                          se poate sterge subiectul.ce postez este fara interes.si contul daca va deranjez prea mult
                          baiat bun

                          Comentariu

                          • horia16
                            Expert pardoseli
                            • 25.mai.2010
                            • 89

                            #14
                            Răspuns la: Arte-Lasur

                            Subiectul pe care tu l-ai deschis crede-ma ca este de interes chiar foarte mare,doar ca foarte putini cunosc aceste tehnici si produse si aceeia sunt cei care se mai invart prin santiere,ca si mine.
                            Pe mine intotdeauna ma atras finisajele mai particulare,iesite din tipar,doar ca foarte putini cunoscatori si mai putini interesati.
                            La fel sa intamplat si cu toppicul meu legat de pardoseli decorative in rasina,microtopping si beton acidat,dar nu am dece sa ma supar,sau sa solicit stergerea toppicului,au fost cazuri cand eu am adunat informatii de pe forumuri de pe topicuri neatinse de ani de zile,dar mie mi-au fost utile multi ani dupa.
                            Trebuie sa intelegi ca este o perioada dificila pt orice tip de finisaje,ce sa mai vb despre cele care si in timpuri mai bune erau ocazionale.
                            Eu am vrut sa ma bag in executarea unui alt tip de finisaj aparte cele pe care inca le fac si anume tavane extensibile,dar tocmai sa crizat mapamondul si am renuntat la idee,mai blocam si acolo niste bani in scule care ar fi stat degeaba pe praful asta,pe linga altele pe care le mai am.
                            Trebuie sa mai faci socoteala ca la noi este un sistem de colaborare foarte tampit care nu ajuta ba din contra ai sapa pe meseriasi care lucreaza in particular,chiar si firma,eu am tot discutat cu firmele de unde ma aprovizionez ce au ei in cap de inca mai sustin acest sistem,adica orice importator sau firma mama,care au produse de nisa,au angajati echipe sau colaboreaza de ochi lumi cu o echipa care de fapt este a unei rude a patronului,directorului samd.
                            Chiar daca nu este frumos chiar imi pare bine ca cel putin din bransa mea sunt importatori care au dat falimet,pt ca ei fiind o firma mare a ramas singura in aceste timpuri,nu au reusit sa stea pe piata si gata,daca era inteligenta si in loc sa aibe angajati care faceau manopera care in mod normal peste tot in occident era data catre colaboratori/clienti,in aceste timpuri acele echipe ai aduce un plus de vanzari si cu ce mai vindeau separat ar fi rezistat fara probleme.
                            Cum naibi sa fi mare importator de parchet si produse pt parchet fiind reprezentanta in romania si sa angajezi 15 persoane care iti fac si manopera,practic tu faci totul in branse la 360grade si cand ai dat-o in bara tot la 360grade adica fara scapare,si mai te astepti ca eu sa iti port alti clienti care sa ia de la tine doar materialele,pai trebuie sa fi retard sa crezi ca va merge asa afacere,mai rau este ca nici macar nu realizeaza unde au gresit,in schimb ei daca ar fi dat manopera la alte firme terte ari fi avut un ajutor din partea acestor firme,pt ca si alea nu ar mai fi fost la fel de numeroase dar ar fi fost,si tie iti mai aduce un plus de vanzare cat sa rezisti in piata.
                            Sunt si firme care au abordat sistemul occidental cu colaboratori pt manopera si uite caz ca doar acestea merg bine.
                            pardoseala da valoare casei dvs

                            Comentariu

                            Procesare...