Culoare Tamplarie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • musu
    Membru Marcant
    • 09.oct.2009
    • 418

    #31
    Vezi ca se poate? Uite, se poate invata din exemple, si mai are colegul si Gealan, despre care, in opinia mea, nici macar nu le,as pune langa un veka, trocal, rehau A class, salamander, kommerling, etc. Deci, mergi pe stejar. Acu, dc mi,as expune si eu parerea, mi se pare cea mai nepotrivita culoare, mie imi da senzatia de cabana, de muzeul satului, in opinia mea, de eleganta si stil nici nu poate fi vorba, decat stejarul ala mai bine alb. Dar, ma rog, gusturile chiar nu se discuta

    Comentariu

    • corsalex
      Membru
      • 14.iul.2011
      • 117

      #32
      corect, gusturile nu se discuta .
      eu am un geam spre nord unde nu e chiar niciodata batut de soare, am mai zis, din 2005 de la veka, facut pe exterior cu colant stejar auriu si pe interior alb si arata ca nou. celelalte 2 de pe partea de rasarit sunt facute tot atunci dar sunt albe, pentru ca nu mi-am permis sa le fac stejar auriu ca atunci costau foarte mult, si vroiam neaparat veka pt ca stiu ca sunt foarte bune. in 2011 am facut usa de intrare(2mx1m) + geam(1,5mx60cm) la hol la qfort cu profil de 7cm grosime stejar auriu in totalitate si geamuri tripan si m-au costat 3400ron. Sunt singurii din ploiesti, mai de renume, care lucreaza cu veka.
      As face si tamplaria de la mansarda cu veka (dar nu la qfort ca mi se par destul de scumpi), dar credeti ca ar veni ei din ilfov ca sa le monteze? In 2005 aveau magazin in ploiesti, dar l-au inchis...
      Veka, rehau, gealan, nu cred ca se decoloreaza de la uv. Deci raman tot pe stejar auriu din fericire.

      Comentariu

      • musu
        Membru Marcant
        • 09.oct.2009
        • 418

        #33
        3400 lei a fost usa? fara stulp (parca asa se cheama puiutul ala)? Cred ca o fi calitate, dar, parca e cam scump.
        La usa de la intrare, am facut ceva economii, n,am mai ales un profil de top ca la ferestre, mi,a facut,o cineva 2/ 1.40, cu partea aceea "pui", profil ramplast, dar ala in 6 camere de 7.5 cm (sau 7.3) grosime, feronerie si balamale GU, dar, varianta germania, nu turcia, si am iesit cam la 1500 si ceva, in 2010

        Comentariu

        • corsalex
          Membru
          • 14.iul.2011
          • 117

          #34
          3400lei usa si geamul, feronerie rotto.
          stulp?? nu inteleg la ce va referiti..

          Comentariu

          • musu
            Membru Marcant
            • 09.oct.2009
            • 418

            #35
            la usa din 2 bucati, partea cea ingusta, fixa, nu asa se cheama?

            Comentariu

            • corsalex
              Membru
              • 14.iul.2011
              • 117

              #36
              am inteles la ce va referiti. nu, eu nu am stulp, am doar toc+usa incadrate de zid.
              vreau sa ma duc la rehau sa cer o oferta pentru profilul geneo. pareri legate de pret si calitate?

              Comentariu

              • valeriu27
                Incepator
                • 24.ian.2012
                • 8

                #37
                Pentru Radu.St exista negru in oferta Qfort. dar e scump...

                Comentariu

                • musu
                  Membru Marcant
                  • 09.oct.2009
                  • 418

                  #38
                  negru cred ca e ceva deosebit, dar, e strict ptr case exclusiviste, nu merge sa,si puna tot taranu'. De aia, probabil si pretul e unul pe masura

                  Comentariu

                  Procesare...