Cat Cer Mesterii Pe Manopera, sa ne facem o idee despre pret

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • VYS
    a răspuns
    Are exact 63 cm.
    Nu am considerat ca ai dat cu parul.. stai linistit.

    Eu unul prefer sa am placi intregi decat sa le tai pe toate.....

    Lasă un comentariu:


  • yarashi
    a răspuns
    Daca masca are, de ex, 64 cm, placa 20, rost 0,2 - se monteaza, de la st spre dreapta (sau invers ), placa de 11,7 , 2 intregi, placa de 11,7. Arata mai bine decat cu o fasie de 3,4 pe o parte, nu? In fine, nu vreau sa dau cu paru', a fost o sugestie.

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Postat în original de yarashi
    D-le Viorel felicitari pt baie! Frumos jocul rosu-alb ( cica rosul creste tensiunea, apetitul sexual...hi hi hi). Daca permiteti o observatie - ca unui frate mai mare - pe fata mastii se placheaza astfel incat marginile sa fie egale, adica in loc de 3 placi si 2 fasii inguste, 4 placi - taiat cate putin din cele de pe margine. Succes in continuare!
    Mda... directie clara.... am oarece dubii dar .. ma rog... accept orice sfat bine intentionat.
    Ideea este ca nu exista doua fasi inguste ci doar una singura..., in partea dreapta (iat ceva mai jis partea ingusta este si mai lata-corespunzator coltarului din dreptul bateriei de la cada) ... si alta varianta mai buna nu exista.... as fi vrut eu sa fie doar 4 bucati intregi dar nu a fost posibil.

    Oricum... rosul nu este dedicat mie ...
    Bafta si tie!

    Lasă un comentariu:


  • yarashi
    a răspuns
    D-le Viorel felicitari pt baie! Frumos jocul rosu-alb ( cica rosul creste tensiunea, apetitul sexual...hi hi hi). Daca permiteti o observatie - ca unui frate mai mare - pe fata mastii se placheaza astfel incat marginile sa fie egale, adica in loc de 3 placi si 2 fasii inguste, 4 placi - taiat cate putin din cele de pe margine. Succes in continuare!

    Lasă un comentariu:


  • csortoc
    a răspuns
    Preturi Timisoara

    Ca tot am aflat si eu azi niste preturi, vis-a-vis de ce vreau sa fac in apartament (2 camere, decomandat, 54 mp2):
    - gresie /faianta - 25 RON/mp2
    - zugravit (curatat, 2 maini glet, finisat, 2 maini lavabil) - 20 RON/mp2
    - laminat montat - 12 RON/mp2
    - rigips (montata structura, vata minerala) - fara zugravit - 12 RON/mp2
    - vopsea decorativa (curatat, amorsa, tinci, strat decorativ) - 20 RON/mp2

    Daca mai are cineva preturi din Timisoara, ptr comparatie, ii multumesc anticipat ptr info. Deasemenea niste aprecieri (mari, mici, ok) sunt binevenite, ca sa-mi fac o idee mai clara. Am inteles ca sunt relativ ok.
    Inca nu am vorbit de garantia lucrarii, o sa revin cu detalii cind le am.

    Lasă un comentariu:


  • energising
    a răspuns

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    DA.

    E vorba de o atitudine pe care nu este deloc corecta fata de consumator.

    Dv. sunteti Manager... eu doar un biet muritor... ma bucur insa ca inteleg lucrurile altfel decat dvs. si cred ca nu este cazul sa va mai ajut in scopuri publicitare, gratis.

    P.S. Altii stiu sa prezinte ceva mai bine produsul, nu numai o pagina cu cateva randuri. De ce oare?

    De exemplu: http://www.clipso.com/uk/product_str..._tendus_st.htm

    Ei nu au nimic de ascuns asa cum fac multe din firmele romanesti.

    Lasă un comentariu:


  • energising
    a răspuns

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Deja e mai mult decat o informare dar sa trecem peste asta.. au altii grija de acest aspect.

    Acel site nu contine mare lucru... sa fim seriosi.. la valoarea acestor finisaje nu au macar bunul simt sa prezinte poporului sistemul, asa cum trebuie.

    Daca doriti informatii, cautati pe site-urile internationale pentru acolo sunt prezentate mai multe informatii.

    Lasă un comentariu:


  • energising
    a răspuns

    Lasă un comentariu:


  • danhome_52
    a răspuns
    Cu acest material am vazut executandu-se un trunchi de con cu diametrul bazei de cca 4 m pe plafonul casei scarilor in sediul ROMATSA Buc.
    Intr-adevar este elastic,rigidizarea facandu-se prin impregnare cu un fel de rasina aplicata in 2-3 straturi.
    Nu prea se foloseste...sa fie de vina pretul?

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Sa face putina publicitate

    Nu este tapet.
    Am mai vazut cu 2-3 ani de zile in urma, o prezentare la TV a unor astfel de finisari pentru tavane si cred ca e aproximativ aceeasi tehnologie.

    Cred ca suportul este un poliester combinat cu poliuretan pe care este tiparit decorul dorit.

    Sistemul de fixare se realizeaza cu niste baghete din PVC extrudat.

    Sistemul de care aminteamn la inceput era impermeabil si prezenta o anumita elasticitate. Chiar au facut un test in care existau infiltratii de apa. Spuneau ca nu se deterioreaza, se desface materialul din profile in zona respectiva, se indeparteaza apa si apoi se prinde la loc.

    Lasă un comentariu:


  • Mina
    a răspuns
    M-am gandit si eu la tapet.....dar pana la 3000 de euro......in fine ....nu le am cu astea. Oricum interesante lucrarile alora.

    Lasă un comentariu:


  • mutilaila
    a răspuns
    mina eu cred ca este ceva de genul tapet dar dintr-o bucata!

    apropo de pictura!daca vreti asa ceva pe pereti se poate face si cu vopsea lavabila.eu am facut asa ceva!

    Lasă un comentariu:


  • mutilaila
    a răspuns
    nu este critica,ptr ca este un forum deschis tuturor.era o simpla discutie cu parerile mai multor persoane.

    Lasă un comentariu:

Procesare...