Cat Cer Mesterii Pe Manopera, sa ne facem o idee despre pret

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • darioo
    Incepator
    • 25.feb.2007
    • 65

    da dane par mari dar nu e asea e o iluzie au 2,5 shi a 2 la fel
    multumesc
    SALUT

    Comentariu

    • Mina
      Living Legend
      • 24.iun.2006
      • 1108

      Postat în original de energising
      Postat în original de mutilaila
      dar pina la urma ce era cu trandafirul?se vroia pictat sau ce?
      scuze.
      am crezut ca ati intrat in jocul colegului dvs.
      mea culpa.

      multumesc.
      Eu chiar nu sunt in tema, asadar scuzati-mi lipsurile! Am citit eu acolo, am vazut si galeria, arata super, dar am si eu o curiozitate, ce este stratul suport pe care se face tiparirea?

      Comentariu

      • darioo
        Incepator
        • 25.feb.2007
        • 65

        o seara buna tuturora si nu uitati fiecare are preturile lui si fiecare castiga de pe urma muncii sale nu criticati nu critic, fiecare om face o arta depine de cat e evaluata ,imi pare bine ca am gasit undeva unde sa vb cu allti oameni care se ocupa cu amenajarile si sa schimbam idei pareri, dar nu sa criticam unul altuia de ce asa si nu asa, o seara buna, si un inceput de saptamana cat mai frumos
        SALUT

        Comentariu

        • mutilaila
          Membru Marcant
          • 11.oct.2006
          • 903

          nu este critica,ptr ca este un forum deschis tuturor.era o simpla discutie cu parerile mai multor persoane.

          Comentariu

          • mutilaila
            Membru Marcant
            • 11.oct.2006
            • 903

            mina eu cred ca este ceva de genul tapet dar dintr-o bucata!

            apropo de pictura!daca vreti asa ceva pe pereti se poate face si cu vopsea lavabila.eu am facut asa ceva!

            Comentariu

            • Mina
              Living Legend
              • 24.iun.2006
              • 1108

              M-am gandit si eu la tapet.....dar pana la 3000 de euro......in fine ....nu le am cu astea. Oricum interesante lucrarile alora.

              Comentariu

              • VYS
                Living Legend
                • 19.aug.2005
                • 13007

                Sa face putina publicitate

                Nu este tapet.
                Am mai vazut cu 2-3 ani de zile in urma, o prezentare la TV a unor astfel de finisari pentru tavane si cred ca e aproximativ aceeasi tehnologie.

                Cred ca suportul este un poliester combinat cu poliuretan pe care este tiparit decorul dorit.

                Sistemul de fixare se realizeaza cu niste baghete din PVC extrudat.

                Sistemul de care aminteamn la inceput era impermeabil si prezenta o anumita elasticitate. Chiar au facut un test in care existau infiltratii de apa. Spuneau ca nu se deterioreaza, se desface materialul din profile in zona respectiva, se indeparteaza apa si apoi se prinde la loc.
                VYS Blog DIY

                Comentariu

                • danhome_52
                  Membru Marcant
                  • 26.dec.2005
                  • 750

                  Cu acest material am vazut executandu-se un trunchi de con cu diametrul bazei de cca 4 m pe plafonul casei scarilor in sediul ROMATSA Buc.
                  Intr-adevar este elastic,rigidizarea facandu-se prin impregnare cu un fel de rasina aplicata in 2-3 straturi.
                  Nu prea se foloseste...sa fie de vina pretul?

                  Comentariu

                  • energising
                    Membru
                    • 25.feb.2007
                    • 137

                    Comentariu

                    • VYS
                      Living Legend
                      • 19.aug.2005
                      • 13007

                      Deja e mai mult decat o informare dar sa trecem peste asta.. au altii grija de acest aspect.

                      Acel site nu contine mare lucru... sa fim seriosi.. la valoarea acestor finisaje nu au macar bunul simt sa prezinte poporului sistemul, asa cum trebuie.

                      Daca doriti informatii, cautati pe site-urile internationale pentru acolo sunt prezentate mai multe informatii.
                      VYS Blog DIY

                      Comentariu

                      • energising
                        Membru
                        • 25.feb.2007
                        • 137

                        Comentariu

                        • VYS
                          Living Legend
                          • 19.aug.2005
                          • 13007

                          DA.

                          E vorba de o atitudine pe care nu este deloc corecta fata de consumator.

                          Dv. sunteti Manager... eu doar un biet muritor... ma bucur insa ca inteleg lucrurile altfel decat dvs. si cred ca nu este cazul sa va mai ajut in scopuri publicitare, gratis.

                          P.S. Altii stiu sa prezinte ceva mai bine produsul, nu numai o pagina cu cateva randuri. De ce oare?

                          De exemplu: http://www.clipso.com/uk/product_str..._tendus_st.htm

                          Ei nu au nimic de ascuns asa cum fac multe din firmele romanesti.
                          VYS Blog DIY

                          Comentariu

                          • energising
                            Membru
                            • 25.feb.2007
                            • 137

                            Comentariu

                            • csortoc
                              Incepator
                              • 14.iun.2004
                              • 8

                              Preturi Timisoara

                              Ca tot am aflat si eu azi niste preturi, vis-a-vis de ce vreau sa fac in apartament (2 camere, decomandat, 54 mp2):
                              - gresie /faianta - 25 RON/mp2
                              - zugravit (curatat, 2 maini glet, finisat, 2 maini lavabil) - 20 RON/mp2
                              - laminat montat - 12 RON/mp2
                              - rigips (montata structura, vata minerala) - fara zugravit - 12 RON/mp2
                              - vopsea decorativa (curatat, amorsa, tinci, strat decorativ) - 20 RON/mp2

                              Daca mai are cineva preturi din Timisoara, ptr comparatie, ii multumesc anticipat ptr info. Deasemenea niste aprecieri (mari, mici, ok) sunt binevenite, ca sa-mi fac o idee mai clara. Am inteles ca sunt relativ ok.
                              Inca nu am vorbit de garantia lucrarii, o sa revin cu detalii cind le am.

                              Comentariu

                              • yarashi
                                Incepator
                                • 30.apr.2007
                                • 4

                                D-le Viorel felicitari pt baie! Frumos jocul rosu-alb ( cica rosul creste tensiunea, apetitul sexual...hi hi hi). Daca permiteti o observatie - ca unui frate mai mare - pe fata mastii se placheaza astfel incat marginile sa fie egale, adica in loc de 3 placi si 2 fasii inguste, 4 placi - taiat cate putin din cele de pe margine. Succes in continuare!

                                Comentariu

                                Procesare...