Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Parchet laminat

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Salutare,

Ma puteti ajuta va rog sa imi spuneti cum sa montez parchetul laminat intr-o camera care nu are nici un colt la 90 de grade, nici un perete nu este paralel cu celalalt. Sursa de lumina mai puternica este usa de la intrare (peretele din partea dreapta) geamul este de dimensiune mica si bate intr-un hol, deci as vrea sa il montez perpendicular pe peretele cu usa. Dupa ce am vizionat zeci de tutoriale pe youtube, am inteles cum se monteaza intr-o camera dreapta, dar cum incep intr-o camera asimetrica?

Multumesc
    Best to do it yourself...

Comentariu

• Trasati o linie perpendiculara pe peretele de 4.04 m dupa care montati primul rand de parchet. Acel rand se va decupa in asa fel incat o latura sa fie pe linie iar latura cealalta sa urmareasca inclinatia peretelui. Al doilea rand o sa fie montat deja normal.
      Fișiere atașate

Comentariu

• Și credeți că ar fi o idee bună să acoperiți întreaga pardoseală a panoului cu un covor? Deja s-au desprins puțin și nu aș vrea să așez din nou întregul etaj, așa că mi-am dat seama că aș pune pur și simplu covor pe panouri. Apropo, voi înlocui mobilierul și metamorfoza din sufragerie ar trebui să fie gata.

Comentariu

• Postat în original de ZiziKam Vezi post
          Și credeți că ar fi o idee bună să acoperiți întreaga pardoseală a ............
          Nu inteleg. Ce anume doriti sa faceti ?

Comentariu

Procesare...
          X