Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Demontare tocuri metalice usi interioare vechi

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Demontare tocuri metalice usi interioare vechi

Salutare, am inceput sa renovez un apartament comunist si m-am lovit de o problema la inlocuirea usilor interioare. Se pare ca tocurile usilor sunt metalice. Nu reusesc sa-mi dau seama care e sistemul prin care a fost prins in perete - se poate sa fi fost prinse cu nituri/cuie peste care s-a sudat?

Intrebarea mea este cum as putea sa le dau jos? Ar trebui taiate cu flexul?

Mersi

Probabil sudate de ceva otel prins in perete sau armatura peretelui, greu sa presupunem ce ai acolo. Se poate taia din loc in loc si eventual sparge pentru a scoate profilul metalic.
    VYS Blog - 100 % D I Y
    Cel mai bun Blog de constructii si amenajari

Comentariu

Tocuri metalice la usi , din perioada aia ??? Nu cred .La geamuri , da , existau .
      Instalatii verificari-revizii gaze

Comentariu

Postat în original de Mircea G Vezi post
        Tocuri metalice la usi , din perioada aia ??? Nu cred .La geamuri , da , existau .
        Existau si la usi, un anumit tip de bloc din 1977-1978 are asa ceva pe la noi. Si astazi sunt pe pozitie acele usi, foarte bune.
        VYS Blog - 100 % D I Y

Comentariu

Postat în original de soag Vezi post
          .....am inceput sa renovez un apartament comunist si m-am lovit de o problema la inlocuirea usilor interioare. Se pare ca tocurile usilor sunt metalice....
          In toata activitatea mea de santierist nu am intalnit usi metalice interioare la apartamente. Poate proprietarul anterior a facut ceva modificari la usi. Taiati cu flexul , nu aveti ce face.

Comentariu

Usi lemn si toc metalic, nu usa metalica.
            VYS Blog - 100 % D I Y

Comentariu

Procesare...
            X