Crapaturi colturi etaj

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Alinusdeplus
    Incepator
    • 04.nov.2022
    • 11

    Crapaturi colturi etaj

    Salutare,

    Sper ca am postat unde trebuie.

    Mi-au aparut ceva crapaturi dupa ceva timp dupa ce am cumparat un imobil. Casa, parter+etaj. Crapaturile astea sunt la etaj, unde, finisajele s-au facut cam pe graba. Plus ca la ceva timp dupa finisaje, simtind un aer inchis in interior am decis sa aerisesc toata casa si tot odata sa bag un dezumidificator in fiecare camera in parte. Foarte multa apa nu am scos, dar au inceput sa iasa crapaturi ca ciupercile dupa ploaie, cele mai multe sunt la imbinarea tavanului cu peretii.

    Dar alea nu ma deranjeaza asa rau pentru ca ma gandesc ca este din cauza ca nu au apucat sa se usuce corect materialele, ce ma deranjeaza sunt cele aflate la jumatatea distantei dintre podea si tavan si care sunt pe orizontala si la intersectia zidurilor. Ca in pozele atasate. Sunt fine, dar totusi exista. Mai sunt si 2 cumva oblice(cum este in ultima poza), dar pe suprafata mica din perete. Peretele este din BCA cu adeziv si plasa peste, dupa care glet si lavabil.

    Ce parere aveti? Prevestesc ele ceva mai rau decat partea estetica? Casa este ridicata undeva prin toamna lui 2020, ma gandesc ca a avut ceva timp sa se aseze pana in 2022 cand s-au facut finisajele.

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	WhatsApp Image 2022-11-09 at 12.42.23.jpeg 
Afișări:	89 
Mărime:	30,7 KB 
ID:	687740 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	WhatsApp Image 2022-11-09 at 12.42.22 (1).jpeg 
Afișări:	68 
Mărime:	30,0 KB 
ID:	687737 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	WhatsApp Image 2022-11-09 at 12.42.22.jpeg 
Afișări:	54 
Mărime:	31,9 KB 
ID:	687736
Procesare...