Modalitate montare lambriu pvc cu silicon mamut sau prindere pe rigle de lemn

Adună
Acest subiect a fost rezolvat.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Daniel99sd$$
    Incepator
    • 25.ian.2021
    • 53

    Modalitate montare lambriu pvc cu silicon mamut sau prindere pe rigle de lemn

    Bună seara,

    As vrea sa montez pe un perete lambriu de pvc. Inafara de varianta in care se prinde lambriul pe niște rigle de lemn mai este alta?

    Exista posibilitatea de fixare a acestuia cu silicon mamut? Am înțeles ca adera pe orice dar ma gândesc sa nu fie lambriul prea lucios, iar peretele dat cu lavabil la fel.
  • Răspunsul selectat de către Gabriel Dobrin la 21.mar.2024, 14:30.
    VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    Poti sa il lipesti daca doresti, gasesti un adeziv cu polimer care se preteaza. Un lambriu din PVC nu arata asa deosebit , ai si alte variante de lambriu din MDF sau poate alte materiale.

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 13007

      #2
      Poti sa il lipesti daca doresti, gasesti un adeziv cu polimer care se preteaza. Un lambriu din PVC nu arata asa deosebit , ai si alte variante de lambriu din MDF sau poate alte materiale.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • Daniel99sd$$
        Incepator
        • 25.ian.2021
        • 53

        #3
        Acesta este bun?poli max de la bison?Meseriașul mi a zis ca se teme cu timpul sa nu se desprindă de pe lavabil..mi a propus cu rigle dar nu ar vrea sa Giurescu perete plus ca sunt multe fire de curent și țevi și e mai rapid cu un adeziv..vreau ceva de durata

        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Screenshot_20221120-014538_Samsung Internet.jpg 
Afișări:	98 
Mărime:	124,6 KB 
ID:	687797

        Comentariu

        • Mircea_G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12202

          #4
          Foarte bun adezivul " polimax " . Nu dai gres cu el .
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          Procesare...