Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Montarea parchetului laminat si alegerea acestuia

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Răspuns la: Diferenta de nivel

Scuze, am uitat sa mentionez ca si pe hol se va monta parchet, deci se va ridica si acolo.

Atasat am sa pun o poza cum arata diferentele.

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Graphic1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	5,3 KB 
ID:	606999

Comentariu

• Răspuns la: Alegerea si montarea parchetului laminat

In acest caz ar trebui sa turnati o sapa autonivelanta Thomsit DH Maxi pentru a obtine acelasi nivel din incaperi cu cel din holuri/bucatarie.

Comentariu

Buna, tocmai am finalizat casa, care are aprox 200 de metri p. M-ar interesa un parchet laminat casnic intens. Puteti sa ma ajutati cu un sfat?

Comentariu

Postat în original de Marina Cristescu Vezi post
          Puteti sa ma ajutati cu un sfat?
          Ce anume va intereseaza ?

Comentariu

M-ar interesa un produs de calitatate al carui pret sa fie rezonabil, dar nici nu vreau sa fiu nevoita sa il schimb tot la 2-3 ani, cum au patit mai multi prieteni de ai mei, din cauza ca parchetul s-a umflat. Din pacate nici nu am timp toata ziua sa merg sa ma plimb prin toate magazinele, de aceea va cer sfatul.

Comentariu

Parchetul s-a deformat datorita montajului gresit si nu datorita calitatii.

Comentariu

Eu am luat acum 4 ani de la Proges si pana acum nu am avut nici un fel de problema. Am si eu cunostinte carora li s-a deformat parchetul din cauza ca nu era montat profesionist. Sfatul meu este sa nu te zgarcesti nici la produs si nici la montarea parchetului, mai ales ca spuneai ca iti doresti rezistenta in timp ..

Comentariu

Nu numai montajul si calitatea parchetului pot genera probleme,ci si umiditatea excesiva precum si spalarea parchetului cu apa din abundenta.
                  Umiditatea sapei poate afecta parchetul, chiar daca montajul sa facut corect.

Comentariu

Postat în original de mirceaknap Vezi post
                    [...] Umiditatea sapei poate afecta parchetul, chiar daca montajul sa facut corect.
                    Eu zic că dacă umiditatea şapei a afectat parchetul, atunci montajul nu s-a făcut corect.
                    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

Comentariu

Va multumesc pt sfaturi

Comentariu

Bună ziua.
                        Am o problemă la parchetul nou montat. Într-un anumit loc scârțâie atunci când calc pe el. Cred că este rupt cantul de la click.
                        Cum aș putea remedia problema astfel încât sa nu se mai audă scârțâitul? Am încercat cu superglue, dar cedează atunci cand calc, se lasă puțin și scârțâie.

Comentariu

Un parchet laminat este normal sa "scartie" imediat dupa montaj. Daca a trecut mai mult timp si acel zgomot se aude in continuare este psibil ca parchetul sa se fi ridicat datorita unor greseli de montaj.

Comentariu

Parchetul nu scartaie decat in acel loc, in rest (pe o suprafata de 40mp) nu se aude nimic. Si nici nu e ridicat sau umflat.

Comentariu

Se poate sa fie un defect al lamelei de parchet laminat. Ca sa inlocuiti lamela de parchet trebuie sa demontati toate lamelele pana la acea lamela defecta.

Comentariu

Tocmai asta aș vrea să evit, pentru că ar trebui să demontez toată mobila de bucătărie. Chiar nu există altă soluție? Vreun superglue minune...

Comentariu

Procesare...
                                X