Casa cu poze, Jurnal de constructie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • dl_io
    a răspuns
    Tare fain mai era daca nu o dadeau altii in zabrele si alte porcarii ... Il ajutau si pe initiatorul topicului ( caruia ,sincer , ii dau dreptate , nici eu n`as mai fi postat ) sa-si continue treaba si ne-ar fi ajutat si pe noi , astia cateva mii de insi, care ii urmaream mereu mesajele , sa ne mai dezmeticim . Acum puneti voi , astia cum sute de albume , poze cu etapele construirii unei case ! Ati distrus cel mai bun topic de pe intreg forumul !

    Lasă un comentariu:


  • PowerMC
    a răspuns
    Am reusit, cu ajutorul unui coleg de forum, sa refac cateva pagini ale topicului.
    Ii multumesc pentru ajutor si daca mai exista alte persoane care au salvat pozele, le-as ruga sa ma contacteze pentru ca mai sunt destule lipsa iar ceea ce am incercat sa refac nu este 100% identic cu postarile initiale.

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    In situatia ca autorul a sters pozele , exista doua solutii ! Ori puse iarasi de admin ori sters topicul care ramine fara sens ....
    Solutia aleasa de autor este copilareasca .....

    Lasă un comentariu:


  • tanasie
    a răspuns
    Admin, ce se intimpla cu pozele de nu putem sa le mai vedem

    Lasă un comentariu:


  • fullspeed_momo
    a răspuns
    apropo domnule Mircea de grinzile metalice, sunt interesat mai mult de cele cu zabrele in combinatie cu lemnul, aveti ceva de genu, in afara de posistrut de la mitek ca pe alea le stiu. multumesc

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    Postat în original de Negulescu Corneliu
    Am vazut ceva de la dvs. din Mexic parca dar acolo mi s-a parut destul de "clasic" ! Totusi, ca sa nu caut de-a surda, nu cred ca se supara cineva daca dati niste link-uri edificatoare ! Multumim !
    Va raspund aici ; ce era acolo interesant si de bagat la cap pentru constructori si nu numai , folosirea grinzilor metalice ( nefolosite pe aici ) modul de zidire ....

    Lasă un comentariu:


  • Negulescu Corneliu
    a răspuns
    Am vazut ceva de la dvs. din Mexic parca dar acolo mi s-a parut destul de "clasic" ! Totusi, ca sa nu caut de-a surda, nu cred ca se supara cineva daca dati niste link-uri edificatoare ! Multumim !

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    Nu are sens aici , pe topicul colegului . Totusi , daca vreti , incercati pe site-urile de gazduit poze si veti gasi mii de albume cu constructii . Cautati in limbi diferite ! Veti ramine uimit sa vedeti ca in Europa cu cit ne deplasam spre nord se construieste mai bine , mai rapid , cu tehnologiii moderne . Dupa un asemenea " exercitiu " dupa sute de albume vazute eu mi-am format o parere . Daca veti merge mai departe si veti cauta apoi materialele si tehnologiile pe internet , veti vedea ca noi sintem cu niste ani buni in urma .... In postarile mele de pina acum am mai aratat una-alta ....

    Lasă un comentariu:


  • Negulescu Corneliu
    a răspuns
    Postat în original de Mircea G
    Merita vazut in continuare . Multi au ce vedea dar ....desi este o lucrare ok si curat executata trebuie spus ca nu este facuta cu tehnologie de 2009 .
    Mai concret ?

    Lasă un comentariu:


  • O.Vasile
    a răspuns
    FELICITARI pentru constructie si pentru topic.
    Mie imi place.
    Spor la lucru in continuare!

    Lasă un comentariu:


  • Seni
    a răspuns
    daa, dupa cum bine vezi, ai multi sustinatori care abia asteapta sa discutam mai departe......
    nu crezi ca este pacat de munca care ai depus-o pe acest topic? este meritul tau, nu trebuie sa abandonezi....
    chiar daca apar discutii contradictorii, de multe ori apar solutii bune....
    trebuie sa mergi mai departe

    Lasă un comentariu:


  • laura2009
    a răspuns
    dupa cum se vede domnule daa aveti f multi sustinatori......reveniti va rugam cu poze.....nu ii mai bagati in seama pe cei care vor sa va tachineze .....succes in continuare

    Lasă un comentariu:


  • fullspeed_momo
    a răspuns
    si eu astept finalitatea cu inima deschisa, apropo, domnule mircea ai dreptate, zic eu asa.

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    Merita vazut in continuare . Multi au ce vedea dar ....desi este o lucrare ok si curat executata trebuie spus ca nu este facuta cu tehnologie de 2009 .

    Lasă un comentariu:


  • Negulescu Corneliu
    a răspuns
    Ar fi mare pacat ca acest topic sa nu-si urmeze menirea ! Pacat si de efortul celui care l-a deschis si a pus suflet in a ne prezenta mersul lucrarilor, ne-a raspuns tuturor. Personal sufar la gandul ca nu as vedea poza casei finalizate, din 7-8 unghiuri, ca sa pot ura posesorului cele cuvenite. Da-l dracu de buiandrug, mare scofala niste beton in plus acolo, am facut teoria chibritului pe seama lui de am ajuns doctor in buiandrugi !
    In concluzie rog pe domnul daa sa se inarmeze cu un pic de rabdare si toleranta si sa ne prezinte in continuare constructia. Multumesc!

    Lasă un comentariu:

Procesare...