Stand reparare biciclete

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • potosr
    Incepator
    • 14.nov.2010
    • 17

    Stand reparare biciclete

    Buna,
    Vreau sa-mi fac un stand pentru reparare biciclete, am facut o parte (atasez o imagine) dar am ajuns la problema "capului" in care se fixeaza bicicleta. Am cautat pe net si am gasit ceva ce cred ca ar fi ok (inca o imagine). As vrea sa ma ajutati sa fac dispozitivul asta singur; daca insa considerati ca e prea dificil de facut, in ideea in care stiti de unde as putea cumpara asa ceva, as fi recunoscator pentru un link sau o adresa.
    Multumesc anticipat. Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Imagine 1.JPG 
Afișări:	165 
Mărime:	172,4 KB 
ID:	684728 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Imagine 2.jpg 
Afișări:	152 
Mărime:	167,6 KB 
ID:	684729
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13008

    #2
    Piesa de fixare a cadrului din foto face parte dintr-un suport pentru reparare bicicleta. Nu cred ca vei gasi doar separat partea de fixare cadru, terminatia.
    Se poate bricola.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • potosr
      Incepator
      • 14.nov.2010
      • 17

      #3
      Pai tocmai asta vreau si eu, sa-mi fac un asemenea dispozitiv care sa faca acelasi lucru ca cel din imaginea postata, dar fara ajutorul vostru n-am nicio sansa...
      Ultima editare de potosr; 11.aug.2021, 13:33.

      Comentariu

      • VYS
        Living Legend
        • 19.aug.2005
        • 13008

        #4
        Acum depinde daca ai cu ce sa il faci si scule. Se poate bricola destul de usor, suport din cornier, partea de sus mobila , un resort si un surub sudat cu piulita fluture. Cornierul protejat cu plastic pentru a nu zgaria cadrul.. parte de jos fixa, montata pe teava fixata deva pe perete, nu este foarte greu de facut dar iti trebuie aparat de sudat, masina de gaurit, o mica balama pentru falca mobila sau fixata pe un ax cu grad de libertate pe placa superioara.
        VYS Blog DIY

        Comentariu

        Procesare...