Mobila lemn masiv

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • cristi1493
    Incepator
    • 04.mai.2006
    • 9

    Mobila lemn masiv

    stiti cumva ceva firme romanesti producatoare de mobila de lema masiv?
    (eventual care sa aiba si site-uri pe internet)

    am avea nevoie ptr living de ceva mobila pe o distanta de 2,40m care sa foloseasca ca si o mica biblioteca + suport ptr plasma; deocamdata ne-am orientat spre un bufet(lungine 1.70) pe care sa tinem plasma + un corp de biblioteca cu o usa (lungine .70), dar tot ceea ce am gasit pina acum sunt cu prea multe ornamente, si noi am dori ceva simplu..

    orice idei sunt binevenite

    multumesc anticipat

    PS: ca si firma serioasa pina acum am gasit vechea fabrica din Arad, dar nu am gasit nimic pe placul nostru
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6450

    #2
    Postat în original de cristi1493
    [...] eventual care sa aiba si site-uri pe internet [...]
    Pai daca au site, inseamna ca exista pe internet. Iar daca exista pe internet, inseamna ca pot fi gasite cu motoarele de cautare specifice. Nu?

    P.S. V-ati gindit ce faceti daca firma la care gasiti mobila care va place este la "doar" 500-800 km de Dvs.? Dati pe transport mai mult decit pe mobila? In unele cazuri (cam putine), merita.
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12228

      #3
      Credeti ca cine are in fata un calculator nu stie sa caute ce doreste ? Dar am impresia ca mesajul face parte din multele cu ...mi-am luat PLASMA , sa stiti , si acum vreau mobila pentru ea ! Adica hai sa ma ..pe mine ! sau mai precis , cum se face un garaj pentru FORD ? Ce oameni !
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • cristi1493
        Incepator
        • 04.mai.2006
        • 9

        #4
        nu ma incadrez in nici una din cele 2 categorii enumarate
        - stiu foarte bine sa caut pe internet, dar din pacate nu am gasit firme seriose in acest domeniu, sau nu sunt listate de catre motoarele de cautare; daca firma e la distanta o sa ma interesez daca are un distribuitor in vestul tarii (Timisoara)
        - nu caut ceva care sa se potriveasca cu o plasma sau cu o anumita colectie de carti, pur si simplu avem nevoie de mobila

        multumesc celor care pot da informatii utile

        Comentariu

        • hicx
          Incepator
          • 04.mai.2007
          • 72

          #5


          http://www.gmitalia.it/ ( nu exista site romanesc. Mi se pare ca la alprom poti comanda aceste modele pe care ei le fac pt italieni. Sunt scumpe, undeva la 75 mil un set de 3,2,1 pt sufrageria dar sunt deosebit de frumoase)


          Sper sa te ajute aceste site-uri pe care eu le caut de vreun an de zile pt ca imi construiesc o casa de la o si am aflat multe de pe net. Cea ce mi-a placut le-am pus intrun folder separat. Daca vrei si canapele sau alte informatii despre casa da-mi de veste si te ajut cu info

          salve

          Comentariu

          • RaduCA
            Living Legend
            • 09.oct.2005
            • 6450

            #6
            @ cristi1493: Poate va mai ajuta Pagini A...I sau Pagini N...E sa gasiti ceva mai apropiat de Dvs.
            Cit despre seriozitate... credeti ca exista vre-un comerciant care la intrebarea "Sinteti firma serioasa?" sa raspunda "Nu"? Pacat ca inca nu s-a inventat "serios-metrul". De accea va si recomand sa gasiti o firma ale carei produse se pot vedea, pipai, si acest lucru cu cit mai putine cheltuieli (in concluzie, cit mai aproape de Dvs.).
            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

            Comentariu

            • gilda_mb
              Incepator
              • 02.oct.2008
              • 1

              #7
              Re: mobila lemn masiv

              Postat în original de cristi1493
              stiti cumva ceva firme romanesti producatoare de mobila de lema masiv?
              (eventual care sa aiba si site-uri pe internet)

              am avea nevoie ptr living de ceva mobila pe o distanta de 2,40m care sa foloseasca ca si o mica biblioteca + suport ptr plasma; deocamdata ne-am orientat spre un bufet(lungine 1.70) pe care sa tinem plasma + un corp de biblioteca cu o usa (lungine .70), dar tot ceea ce am gasit pina acum sunt cu prea multe ornamente, si noi am dori ceva simplu..

              orice idei sunt binevenite

              multumesc anticipat

              PS: ca si firma serioasa pina acum am gasit vechea fabrica din Arad, dar nu am gasit nimic pe placul nostru
              http://imar.rdsar.ro/index_en.php

              Buna ! Intamplator am vazut acest forum si sunt sigura ca te pot ajuta! Noi producem la comanda mobila lemn masiv. Termenul de livrare este de 2-3 saptamani in functie de modelul ales si dimensiuni. Pentru mai multe detalii ma puteti contacta pe e-mail : gilda_gilda24@yahoo.com si Tel: 0741.372.562
              gilda

              Comentariu

              Procesare...