Taiere usi MDF

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Tetelu
    Membru
    • 03.feb.2007
    • 122

    Taiere usi MDF

    trebuie sa-mi montez usile interioare la casa. inaltimea golului de usa va fi de aprox 2,01-2,02 m dupa ce voi monta pardoseaua. pe la magazine vinzatorii imi spun ca trebuie sa am minim 2,07 m inaltime la golul de usa.
    intrebare: se poate taia usa din mdf a.i. sa nu se observe? vinzatorii au pareri impartite.
  • Moldovan Vasile Dan
    Membru Marcant
    • 15.nov.2006
    • 419

    #2
    se poate taia din usa dar cu scule adecvate = fierastrau circular cu turatie mare si disc cu minim 40 de dinti

    Comentariu

    • Tetelu
      Membru
      • 03.feb.2007
      • 122

      #3
      ma gindesc sa le duc la un atelier de facut mobila. credeti ca au aceste scule?

      Comentariu

      • b_adrian68
        Incepator
        • 18.mai.2008
        • 14

        #4
        un atelier daca nu are dotarea necesara acela nu mai poate avea titulatura de atelier.
        eu am fost nevoit sa tai din usa ,dar foarte putin(2 cm).
        acest lucru l-am realizat cu un ferestrau circular si a iesit foarte bine.
        mare lucru nu este dar trebuie sa te pricepi.(sau apelezi la un prieten).
        Fiţi mai buni.

        Comentariu

        • elle
          Incepator
          • 07.feb.2007
          • 16

          #5
          Apropos de taierea usilor: am de skimbat usile de interior, de zugravit si de pus parket peste alt parchet din lemn masiv. Trebuie intai sa pun usile si sa le ajustez/tai dupa ce montez parchetul sau pun parchetul, usile si apoi zugravesc?

          In al doilea caz mi-e ca stric noul parchet...
          In primul caz...cine imi ajusteaza usile: orice atelier sau cei ce mi le-au montat?

          Comentariu

          Procesare...