BIFE 2008 - expozitia de mobila

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • klaus
    Membru Marcant
    • 24.iun.2005
    • 959

    BIFE 2008 - expozitia de mobila

    In urma vizitarii expozitiei susnumite mi-am format o parere: BIFE de anul acesta este o porcarie.
    Finisaje execrabile, neatentii grave de montaj si debitare (fetele de sertare la placile cu model nu au fost taiate "in prelungire" si arata nasol), usi puse stramb, fete de sertar puse stramb, canturi lipite prost, incomplete si nefinisate, solutii de sertare de lucratori "pe genunchi" etc. Este absolut incredibil ce am putut vedea acolo la niste expozanti care se intituleaza "producatori de mobila".
    Accesorii de mobila din care lipsesc noutatile cu adevarat (in afara de cele pline de "aere" si cristale Swarovski)
    Fișiere Atașate
    Viata e complexa si are multe aspecte...
  • klaus
    Membru Marcant
    • 24.iun.2005
    • 959

    #2
    Si 2 lucruri care mi-au placut:
    Un pat de copii cu forma de masina, si o solutie cromatica interesanta cu banda rosie.
    Practic solutia cu banda rosie consta intr-o placa de pal (rosie) interioara celei groase, exterioare, si o fata de sertar ceva mai mica ce lasa sa se vada placa rosie de pe interior.
    Fișiere Atașate
    Viata e complexa si are multe aspecte...

    Comentariu

    • PowerMC
      Administrator
      • 02.mai.2007
      • 2237

      #3
      Cred ca partea de montaj a mobilei in cadrul targului este o scapare sau o tradare a superficialitatii autohtone.
      Atunci cand voi vedea in magazinele de prezentare mobila asamblata perfect (eliminand defectele de fabricatie din discutie) atunci voi sti ca am depasit o anume mentalitate.
      Pana atunci mai este ceva de asteptat, probabil odata cu scaderea cererii, expozantii vor fi mai atenti la detalii.
      Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

      Community Manager MC

      Comentariu

      Procesare...