Opritor usa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • klaus74
    Incepator
    • 01.aug.2008
    • 25

    Opritor usa

    Exista si alte tipuri de opritoare pentru deschiderea usii decat cele care se monteaza in podea?
    Am o usa la care vreau sa limitez deschiderea, dar nu am cum sa montez unul de podea datorita pozitiei unde ar fi amplasat.
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6452

    #2
    Da, pe tocul uşii (ori special realizate pentru aşa ceva, ori aceleaşi ca pentru podea).
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • DIY
      Living Legend
      • 07.sep.2007
      • 1756

      #3
      Re: Opritor usa

      Postat în original de klaus74
      Exista si alte tipuri de opritoare pentru deschiderea usii decat cele care se monteaza in podea?
      Am o usa la care vreau sa limitez deschiderea, dar nu am cum sa montez unul de podea datorita pozitiei unde ar fi amplasat.
      da; de perete. Cel din poza este magnetic.
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • Seni
        Living Legend
        • 05.mar.2006
        • 3526

        #4
        cel de perete poate fi montat si in partea superioara, in functie de posibilitati...

        Comentariu

        • klaus74
          Incepator
          • 01.aug.2008
          • 25

          #5
          Din pacate nici de perete nu am cum sa folosesc. Cel de toc suna interesant, o sa caut sa vad cum arata. Nu exista riscul sa forteze balamalele?

          Comentariu

          • RaduCA
            Living Legend
            • 09.oct.2005
            • 6452

            #6
            Postat în original de klaus74
            [...] Nu exista riscul sa forteze balamalele?
            Ba da...
            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

            Comentariu

            Procesare...