Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mobilier pentru bucatarie

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

zilele astea am fost ocupat, mi-am facut singur mobila de bucatarie + dormitor. O sa posez poze, poate primesc ceva calificative

Comentariu

Eu am nevoie de ceva ajutor. Trebuie sa-mi amenajez sufrageria. Vreau sa le fac o surpriza parintilor mei, care vin sa ma viziteze peste aproximativ trei saptamani. Si nu stiu ce stil sa adopt... Tot ce pot spune este ca imi plac culorile intense, imi pace sa combin culori... Rosu, verde, albastru sunt preferatele mele. Poate ma ajutati cu niste sfaturi. Mersi!

Comentariu

Postat în original de Dobre Mirela Vezi post
        Eu am nevoie de ceva ajutor. Trebuie sa-mi amenajez sufrageria. Vreau sa le fac o surpriza parintilor mei, care vin sa ma viziteze peste aproximativ trei saptamani. Si nu stiu ce stil sa adopt... Tot ce pot spune este ca imi plac culorile intense, imi pace sa combin culori... Rosu, verde, albastru sunt preferatele mele. Poate ma ajutati cu niste sfaturi. Mersi!
        Încearcă la http://confort.md/

P.S. Chiar ne crezi tâmpiţi!

Comentariu

Buna
          Eu am mobilier de bucataraie facut la comanda insa nu recomnada nimanui asta. am ales solutia din lipsa de timp pentru a merge sa caut. uneori ce se gaseeste in comert nu se potriveste pentru spatiul disponibil. insa a fost o alegere proasta. mobila nu este bine finisata si deja are urme groanzice de la aburi. ca spatiu este foarte bine gandita si se incadreaza exact spatiului mai ales ca am pus si masina de spalat in bucataraie. insa tot nu recomand aceasta solutie. ganditi-va de doua ori! mai bine cumparati.

Comentariu

ikea.roClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	191,6 KB 
ID:	605628

Comentariu

Va recomand :
              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	0602_E3PT_MIR3_ARGE_TARE_CHAI_OLYMPE_2.jpg 
Mărime:	188,0 KB 
ID:	605631
              Se poarta stajarul natur,finisat cu ulei :
              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	0603_TABA_BATV_ETHAN_R.jpg 
Mărime:	423,1 KB 
ID:	605632
              Cu siguranta gasiti obiecte in culori vii,in stilul preferat,care sa intregeasca ansamblul.Eu va recomand lemn natur...vesnic la moda !
              Mobila pentru o viata !

Comentariu

Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

Postat în original de ehadan Vezi post
                Va recomand :
                [ATTACH=CONFIG]69709[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]69710[/ATTACH]
                Cu siguranta gasiti obiecte in culori vii,in stilul preferat,care sa intregeasca ansamblul.Eu va recomand lemn natur...vesnic la moda !
                Mobila pentru o viata !
                Nimic extraordinar in afara de preturi,o masuta super simpla pe care o face orice tamplar incepator cu vreo 200 -250 ron sa coste 900?

Comentariu

Postat în original de jidanu Vezi post
                  Nimic extraordinar in afara de preturi, o masuta super simpla pe care o face orice tamplar incepator cu vreo 200 -250 ron sa coste 900?
                  Daca era atat de simplu inseamna ca-n Romania am fi fost inconjurati doar de piese de mobilier deosebite.... la cati tamplari incepatori avem.

Comentariu

Postat în original de ehadan Vezi post
                    [ATTACH=CONFIG]69709[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]69710[/ATTACH]
                    Mobila pentru o viata !
                    ......................

Cam putine produse arata pi site, dar ce ai aratat acolo cu masuta si dulapul , intradevar eeee foarte frumos....si locatia unde este ca nu zice la rubrica contact...trebuie neaparat sa fac comanda ca sa aflu...

Comentariu

Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

Postat în original de coretweaker Vezi post
                      Daca era atat de simplu inseamna ca-n Romania am fi fost inconjurati doar de piese de mobilier deosebite.... la cati tamplari incepatori avem.
                      Chiar vi se pare asta o opera de arta ca sa coste 1950 ron?
                      Fișiere atașate

Comentariu

Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

Postat în original de jidanu Vezi post
                        Chiar vi se pare asta o opera de arta ca sa coste 1950 ron?
                        daca-i din lemn masiv, mai ales stejar, cam asta-i pretul, nu tre sa fie opera de arta

Comentariu

Completez cu urmatoarele informatii:
                          - pretul este direct influientat de urmatoarele lucruri :masa este executata integral din stejar exploatat in conditii legale(pret corect cherestea) ,are un finisaj combinat - lac pe baza de apa peste care este aplicata manual(manopera in plus) o ceara , are antichizare manuala(manopera in plus) - adica imita mobilierul vechi cu uzura,gauri insecte,lovituri.
                          - in ultimii 2 ani in Franta a revenit la moda mobila din stejar....posibila cauza fiind criza economica care paradoxal ne obliga sa cumparam lucruri de calitate pe care sa le folosim mai mult timp...
                          - produsul beneficiaza si de alte mici detalii care la prima vedere nu sunt importante,dar care in timp il diferentiaza clar de un produs facut de un artizan.(de ex. este calculat jocul tabliei la variatii de umiditate - jocurile fiind alese in asa fel incat designul sa nu fie afectat dar sa permita lemnului sa lucreze....)

Am si eu o intrebare : de ce credeti ca un Logan costa de 4 ori mai putin decat un Mercedes ? ca tot 4 roti are !...

Mobila pentru o viata !

Comentariu

Si cine isi permite acum un Mercedes sigur isi permite sa-l schimbe cu urmatorul model pe masura ce apare(nu are de gand sa-l tina toata viata)
                            Fara suparare,nu contest calitatea produselor dar ma refeream la preturile care mie mi se par mari(noi nu avem veniturile francezilor).

Comentariu

Produsul daca este bun , nu are nevoie de reclamă agresivă. Eu unul , nu aș cumpăra mobilier pentru toată viața. Dacă m-ar lovi totuși damblaua asta într-o zi , atunci aș căuta printre vechituri cu patină și cu puțin scârț.
                              Din ce povestiți mai sus , produsul merită atenție și reclama negativă , tot reclamă se numește . Spor!

Comentariu

_-Nu numai in Franta , am observat ca si in italia se cauta mobilier din acesta.
                                --Am inteles perfect cum sta treaba cu site, dar ca sa nu ma mai chinui sa scriu acolo formularul , spune-mi tu mai omule unde se afla sediul, orasul. Nu stiu daca ai vazut la alte situri cind dai la contact iti apare automat in afara de formularul ala si locatia....Eu sint interesat sa-mi mobilez casa , dar nu acuma , la anul am nevoie. Am sa le dau si un telefon , ca am vazut si chestia asta , dar cind o sa vin in tara, Acum ai priceput cum sta treaba ???

Comentariu

Procesare...
                                X