Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mobilier pentru bucatarie

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

Nu expunem mobila la sediul firmei,magazinul este online tocmai pentru a reduce la maxim costurile si pentru a avea cel mai bun pret din RO.
    Daca doriti vizualizarea produselor va rugam sa ne contactati.
    Nicu78 - sper ca am raspuns intrebarilor tale ! Spor la treaba in Italia! Te asteptam in tara sa discutam despre mobila!

Comentariu

Sa stii ca daca nu afisezi toate datele de contact pe site, inclusiv firma, cont bancar etc amenda e de 2500 lei minim
      Trecind peste asta nu prea inspiri incredere cind ai numai un telefon si un formular de contact, ce e atit de secret?

Apropos
      Mobila merita banii, am luat un dormitor de la solduri, adus din Franta care e numai PARTIAL din lemn si este cu 7 clase peste ce gasesti la noi
      Produsele de pe site arata in cu totul alt fel... din alta lume ca sa zic, asta nu inseamna ca e pe placul tuturor, dar eu as da banii pe masa aia, si sunt SIGUR ca nu o faci in veci acasa sau la un timplar oarecare,
      iar o firma de mobila sa o fac (si nu iese cu acelasi finisaj, nimeni la noi nu antichizeaza decit cu slefuirea vopselei, in nici un caz cu gauri de insecte, etc) m-ar costa cu siguranta mai mult de 400euro

Cu cit ma uit mai bine cu atit imi pare rau ca m-am grabit asta iarna sa mobilez casa... piesel de living din lemn sunt foarte frumoase, de o eleganta discreta

Comentariu

Buna ziua ! M-am hotarat sa schimb mobila din bucatarie si va rog sa ma ajutati cu pareri si eventual, cu imagini , privitor la culoarea (sau mai multe culori) materialului. Am schita creionata, am si unde s-o comand mai trebuie sa ma hotarasc asupra coloritului ! Bucataria este cu faianta de culoare verde "praz", pe pereti, iar pe jos cu gresie verde inchis. Ca un amanunt, patronul atelierului , mi-a spus ca ma va costa pana la 1400 ron in functie de materialele folosite(PAL-ul fiind de 18mm).Mobila va avea 4 m de blat cu tot felul de sertare , usi si 4 m de corpuri suspendate. Va astept cu pareri si sugestii, inclusiv asupra pretului ! Multumesc anticipat si va urez sanatate si Sarbatori fericite !

Comentariu

Postat în original de spik1 Vezi post
          Buna ziua ! M-am hotarat sa schimb mobila din bucatarie si va rog sa ma ajutati cu pareri si eventual, cu imagini , privitor la culoarea (sau mai multe culori) materialului. Am schita creionata, am si unde s-o comand mai trebuie sa ma hotarasc asupra coloritului ! Bucataria este cu faianta de culoare verde "praz", pe pereti, iar pe jos cu gresie verde inchis. Ca un amanunt, patronul atelierului , mi-a spus ca ma va costa pana la 1400 ron in functie de materialele folosite(PAL-ul fiind de 18mm).Mobila va avea 4 m de blat cu tot felul de sertare , usi si 4 m de corpuri suspendate. Va astept cu pareri si sugestii, inclusiv asupra pretului ! Multumesc anticipat si va urez sanatate si Sarbatori fericite !
          Dacă vrei păreri şi sugestii postează imagini cu incinta în cauză (inclusiv cu mobila care urmează să fie schimbată), cu schiţa deja creionată pentru noul mobilier altfel pot deduce că este o firavă tentativă de reclamă mascată.

Comentariu

Va asigur ca nu este nici o reclama ascunsa ! Eu, de meserie, sunt sudor , dar am practicat si strungaria chiar si contabilitate primara (suna pompos), adica magazioner ! Mobila actuala a fost incropita la repezeala , acum 4 ani, din cauze bugetare, din tot felul de piese diferite. Am sa pun si poze daca este strict necesar, dar nu ma laud cu ce am acum . Schita este creionata si nu suporta modificari(asa cred) si nu-mi trebuie decat sugestii cromatice, visavis de culoarea gresiei si a faiantei. Multumesc si numai de bine !

Comentariu

Domnule Spik , respect pentru meseria dvs. Niste poze ar fi sugestive , pentru cerinte .

Comentariu

Salve tuturor, si Sarbatori Fericite.
                Am o mica problema , daca e cumva cineva dispus sa dea un sfat folositor. Am un bar de bucatarie facut din MDF, si cu "ajutorul" unui bol recent cumparat, am reusit sa il zgarii maxim. Exista vreo sansa de remediere ? Poate ceva gen vreun polish ca la masina ? Multumesc anticipat pentru orice raspuns, Un An Nou Fericit si cu multa sanatate.

Comentariu

Postat în original de Danyel1976 Vezi post
                  Salve tuturor, si Sarbatori Fericite.
                  Am o mica problema , daca e cumva cineva dispus sa dea un sfat folositor. Am un bar de bucatarie facut din MDF, si cu "ajutorul" unui bol recent cumparat, am reusit sa il zgarii maxim. Exista vreo sansa de remediere ? Poate ceva gen vreun polish ca la masina ? Multumesc anticipat pentru orice raspuns, Un An Nou Fericit si cu multa sanatate.
                  Câteva poze ar fi de preferat.
                  Bolul mai este încă în viaţă?
                  O rezolvare a problemei ar fi următoarea: priveşte barul cu ochelari de sudură. Cu siguranţă nu vei mai observa maximele zgârâieturi. Dacă nu ai ochelari de sudură poţi împrumuta de la spik1 doar dacă nu cumva este vorba despre aceeaşi persoană.

Comentariu

Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

Postat în original de PROfan Vezi post
                    Câteva poze ar fi de preferat.
                    Bolul mai este încă în viaţă?
                    O rezolvare a problemei ar fi următoarea: priveşte barul cu ochelari de sudură. Cu siguranţă nu vei mai observa maximele zgârâieturi. Dacă nu ai ochelari de sudură poţi împrumuta de la spik1 doar dacă nu cumva este vorba despre aceeaşi persoană.
                    Buna ziua ! Domnule PROfan nu esti cumva deghizat din PROst ?! Cele bune !

Comentariu

• Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

Salut ! Inclin sa optez pentru o imitatie a lemnului natural pentru mobila de bucatarie , dar mai astept pareri, pertinente, de la dumneavoastra. Cele bune !

Comentariu

• Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

Salut ! Inclin sa optez pentru o imitatie a lemnului natural pentru mobila de bucatarie , dar mai astept pareri, pertinente, de la dumneavoastra. Cele bune !
                        In opinia mea , daca va place verdele ,mergeti pe o nuanta de verde deschis combinat cu o nuanta de crem, folositi ca si material pentru fatete si daca va permiteti ca si pret , folositi MDF vopsit. Daca vreti o varianta mai ieftina de fatete puteti opta pentru pal melaminat verde deschis si crem, cantuit cu profil E sau F din aluminiu , da un aspect placut si totodata rezistenta.
                        Ultima editare de Yo; 27.dec.2012, 08:40.

Comentariu

Arata bine , Yo , blatul cred ca se poate face din lemn tratat.

Comentariu

Multumesc ! Cele bune !

Comentariu

... Ca un amanunt, patronul atelierului , mi-a spus ca ma va costa pana la 1400 ron in functie de materialele folosite(PAL-ul fiind de 18mm).Mobila va avea 4 m de blat cu tot felul de sertare , usi si 4 m de corpuri suspendate. ...
                              S-a concretizat ceva sau sunt doar 'vorbe uşoare'?

Comentariu

Sa concretizat ! 2400 ron , acesorii incluse (fara hota ) ! Asta este, dar sunt multumit ! Numai de bine !

Comentariu

Procesare...
                                X