Mobilier pentru bucatarie

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ABranet
    Incepator
    • 21.oct.2012
    • 8

    #76
    Mobilier pentru bucatarie recomandat la ikea

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	831 
Mărime:	191,6 KB 
ID:	605628

    Comentariu

    • ehadan
      Incepator
      • 21.aug.2012
      • 7

      #77
      Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

      Va recomand :

      Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	0602_E3PT_MIR3_ARGE_TARE_CHAI_OLYMPE_2.jpg 
Afișări:	4314 
Mărime:	188,0 KB 
ID:	605631

      Se poarta stajarul natur,finisat cu ulei :

      Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	0603_TABA_BATV_ETHAN_R.jpg 
Afișări:	2490 
Mărime:	423,1 KB 
ID:	605632

      Cu siguranta gasiti obiecte in culori vii,in stilul preferat,care sa intregeasca ansamblul.Eu va recomand lemn natur...vesnic la moda !
      Mobila pentru o viata !

      Comentariu

      • jidanu
        Living Legend
        • 13.ian.2011
        • 1597

        #78
        Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

        Postat în original de ehadan
        Va recomand :
        [ATTACH=CONFIG]69709[/ATTACH]
        Se poarta stajarul natur,finisat cu ulei :
        [ATTACH=CONFIG]69710[/ATTACH]
        Cu siguranta gasiti obiecte in culori vii,in stilul preferat,care sa intregeasca ansamblul.Eu va recomand lemn natur...vesnic la moda !
        Mobila pentru o viata !
        Nimic extraordinar in afara de preturi,o masuta super simpla pe care o face orice tamplar incepator cu vreo 200 -250 ron sa coste 900?

        Comentariu

        • coretweaker
          Membru Marcant
          • 16.iul.2010
          • 889

          #79
          Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

          Postat în original de jidanu
          Nimic extraordinar in afara de preturi, o masuta super simpla pe care o face orice tamplar incepator cu vreo 200 -250 ron sa coste 900?
          Daca era atat de simplu inseamna ca-n Romania am fi fost inconjurati doar de piese de mobilier deosebite.... la cati tamplari incepatori avem.

          Comentariu

          • nicu78
            Living Legend
            • 25.mar.2010
            • 1191

            #80
            Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

            Postat în original de ehadan
            [ATTACH=CONFIG]69709[/ATTACH]
            Se poarta stajarul natur,finisat cu ulei :
            [ATTACH=CONFIG]69710[/ATTACH]
            Cu siguranta gasiti obiecte in culori vii,in stilul preferat,care sa intregeasca ansamblul.Eu va recomand lemn natur...vesnic la moda !
            Mobila pentru o viata !
            ......................

            Cam putine produse arata pi site, dar ce ai aratat acolo cu masuta si dulapul , intradevar eeee foarte frumos....si locatia unde este ca nu zice la rubrica contact...trebuie neaparat sa fac comanda ca sa aflu...

            Comentariu

            • jidanu
              Living Legend
              • 13.ian.2011
              • 1597

              #81
              Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

              Postat în original de coretweaker
              Daca era atat de simplu inseamna ca-n Romania am fi fost inconjurati doar de piese de mobilier deosebite.... la cati tamplari incepatori avem.
              Chiar vi se pare asta o opera de arta ca sa coste 1950 ron?

              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	masa-dreptunghiulara.jpg 
Afișări:	361 
Mărime:	10,4 KB 
ID:	605637

              Comentariu

              • da_n
                Banned
                - Exclus de pe forum -
                • 10.mai.2009
                • 1228

                #82
                Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                Postat în original de jidanu
                Chiar vi se pare asta o opera de arta ca sa coste 1950 ron?
                daca-i din lemn masiv, mai ales stejar, cam asta-i pretul, nu tre sa fie opera de arta

                Comentariu

                • ehadan
                  Incepator
                  • 21.aug.2012
                  • 7

                  #83
                  Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                  Completez cu urmatoarele informatii:
                  - pretul este direct influientat de urmatoarele lucruri :masa este executata integral din stejar exploatat in conditii legale(pret corect cherestea) ,are un finisaj combinat - lac pe baza de apa peste care este aplicata manual(manopera in plus) o ceara , are antichizare manuala(manopera in plus) - adica imita mobilierul vechi cu uzura,gauri insecte,lovituri.
                  - in ultimii 2 ani in Franta a revenit la moda mobila din stejar....posibila cauza fiind criza economica care paradoxal ne obliga sa cumparam lucruri de calitate pe care sa le folosim mai mult timp...
                  - produsul beneficiaza si de alte mici detalii care la prima vedere nu sunt importante,dar care in timp il diferentiaza clar de un produs facut de un artizan.(de ex. este calculat jocul tabliei la variatii de umiditate - jocurile fiind alese in asa fel incat designul sa nu fie afectat dar sa permita lemnului sa lucreze....)

                  Am si eu o intrebare : de ce credeti ca un Logan costa de 4 ori mai putin decat un Mercedes ? ca tot 4 roti are !...

                  Mobila pentru o viata !

                  Comentariu

                  • jidanu
                    Living Legend
                    • 13.ian.2011
                    • 1597

                    #84
                    Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                    Si cine isi permite acum un Mercedes sigur isi permite sa-l schimbe cu urmatorul model pe masura ce apare(nu are de gand sa-l tina toata viata)
                    Fara suparare,nu contest calitatea produselor dar ma refeream la preturile care mie mi se par mari(noi nu avem veniturile francezilor).

                    Comentariu

                    • doru_marciuc
                      Living Legend
                      Expert amenajari
                      • 01.oct.2012
                      • 1415

                      #85
                      Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                      Produsul daca este bun , nu are nevoie de reclamă agresivă. Eu unul , nu aș cumpăra mobilier pentru toată viața. Dacă m-ar lovi totuși damblaua asta într-o zi , atunci aș căuta printre vechituri cu patină și cu puțin scârț.
                      Din ce povestiți mai sus , produsul merită atenție și reclama negativă , tot reclamă se numește . Spor!

                      Comentariu

                      • nicu78
                        Living Legend
                        • 25.mar.2010
                        • 1191

                        #86
                        Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                        _-Nu numai in Franta , am observat ca si in italia se cauta mobilier din acesta.
                        --Am inteles perfect cum sta treaba cu site, dar ca sa nu ma mai chinui sa scriu acolo formularul , spune-mi tu mai omule unde se afla sediul, orasul. Nu stiu daca ai vazut la alte situri cind dai la contact iti apare automat in afara de formularul ala si locatia....Eu sint interesat sa-mi mobilez casa , dar nu acuma , la anul am nevoie. Am sa le dau si un telefon , ca am vazut si chestia asta , dar cind o sa vin in tara, Acum ai priceput cum sta treaba ???

                        Comentariu

                        • ehadan
                          Incepator
                          • 21.aug.2012
                          • 7

                          #87
                          Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                          Nu expunem mobila la sediul firmei,magazinul este online tocmai pentru a reduce la maxim costurile si pentru a avea cel mai bun pret din RO.
                          Daca doriti vizualizarea produselor va rugam sa ne contactati.
                          Nicu78 - sper ca am raspuns intrebarilor tale ! Spor la treaba in Italia! Te asteptam in tara sa discutam despre mobila!

                          Comentariu

                          • costinell_mc
                            Membru Marcant
                            • 30.iul.2011
                            • 346

                            #88
                            Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                            Sa stii ca daca nu afisezi toate datele de contact pe site, inclusiv firma, cont bancar etc amenda e de 2500 lei minim
                            Trecind peste asta nu prea inspiri incredere cind ai numai un telefon si un formular de contact, ce e atit de secret?

                            Apropos
                            Mobila merita banii, am luat un dormitor de la solduri, adus din Franta care e numai PARTIAL din lemn si este cu 7 clase peste ce gasesti la noi
                            Produsele de pe site arata in cu totul alt fel... din alta lume ca sa zic, asta nu inseamna ca e pe placul tuturor, dar eu as da banii pe masa aia, si sunt SIGUR ca nu o faci in veci acasa sau la un timplar oarecare,
                            iar o firma de mobila sa o fac (si nu iese cu acelasi finisaj, nimeni la noi nu antichizeaza decit cu slefuirea vopselei, in nici un caz cu gauri de insecte, etc) m-ar costa cu siguranta mai mult de 400euro

                            Cu cit ma uit mai bine cu atit imi pare rau ca m-am grabit asta iarna sa mobilez casa... piesel de living din lemn sunt foarte frumoase, de o eleganta discreta

                            Comentariu

                            • spik1
                              Living Legend
                              • 20.apr.2012
                              • 2343

                              #89
                              Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                              Buna ziua ! M-am hotarat sa schimb mobila din bucatarie si va rog sa ma ajutati cu pareri si eventual, cu imagini , privitor la culoarea (sau mai multe culori) materialului. Am schita creionata, am si unde s-o comand mai trebuie sa ma hotarasc asupra coloritului ! Bucataria este cu faianta de culoare verde "praz", pe pereti, iar pe jos cu gresie verde inchis. Ca un amanunt, patronul atelierului , mi-a spus ca ma va costa pana la 1400 ron in functie de materialele folosite(PAL-ul fiind de 18mm).Mobila va avea 4 m de blat cu tot felul de sertare , usi si 4 m de corpuri suspendate. Va astept cu pareri si sugestii, inclusiv asupra pretului ! Multumesc anticipat si va urez sanatate si Sarbatori fericite !

                              Comentariu

                              • PROfan
                                Moderator
                                • 10.apr.2011
                                • 662

                                #90
                                Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                                Postat în original de spik1
                                Buna ziua ! M-am hotarat sa schimb mobila din bucatarie si va rog sa ma ajutati cu pareri si eventual, cu imagini , privitor la culoarea (sau mai multe culori) materialului. Am schita creionata, am si unde s-o comand mai trebuie sa ma hotarasc asupra coloritului ! Bucataria este cu faianta de culoare verde "praz", pe pereti, iar pe jos cu gresie verde inchis. Ca un amanunt, patronul atelierului , mi-a spus ca ma va costa pana la 1400 ron in functie de materialele folosite(PAL-ul fiind de 18mm).Mobila va avea 4 m de blat cu tot felul de sertare , usi si 4 m de corpuri suspendate. Va astept cu pareri si sugestii, inclusiv asupra pretului ! Multumesc anticipat si va urez sanatate si Sarbatori fericite !
                                Dacă vrei păreri şi sugestii postează imagini cu incinta în cauză (inclusiv cu mobila care urmează să fie schimbată), cu schiţa deja creionată pentru noul mobilier altfel pot deduce că este o firavă tentativă de reclamă mascată.

                                Comentariu

                                Procesare...