Mobilier pentru bucatarie

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • spik1
    Living Legend
    • 20.apr.2012
    • 2343

    #91
    Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

    Va asigur ca nu este nici o reclama ascunsa ! Eu, de meserie, sunt sudor , dar am practicat si strungaria chiar si contabilitate primara (suna pompos), adica magazioner ! Mobila actuala a fost incropita la repezeala , acum 4 ani, din cauze bugetare, din tot felul de piese diferite. Am sa pun si poze daca este strict necesar, dar nu ma laud cu ce am acum . Schita este creionata si nu suporta modificari(asa cred) si nu-mi trebuie decat sugestii cromatice, visavis de culoarea gresiei si a faiantei. Multumesc si numai de bine !

    Comentariu

    • doru_marciuc
      Living Legend
      Expert amenajari
      • 01.oct.2012
      • 1415

      #92
      Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

      Domnule Spik , respect pentru meseria dvs. Niste poze ar fi sugestive , pentru cerinte .

      Comentariu

      • Danyel1976
        Incepator
        • 25.dec.2012
        • 1

        #93
        Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

        Salve tuturor, si Sarbatori Fericite.
        Am o mica problema , daca e cumva cineva dispus sa dea un sfat folositor. Am un bar de bucatarie facut din MDF, si cu "ajutorul" unui bol recent cumparat, am reusit sa il zgarii maxim. Exista vreo sansa de remediere ? Poate ceva gen vreun polish ca la masina ? Multumesc anticipat pentru orice raspuns, Un An Nou Fericit si cu multa sanatate.

        Comentariu

        • PROfan
          Moderator
          • 10.apr.2011
          • 662

          #94
          Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

          Postat în original de Danyel1976
          Salve tuturor, si Sarbatori Fericite.
          Am o mica problema , daca e cumva cineva dispus sa dea un sfat folositor. Am un bar de bucatarie facut din MDF, si cu "ajutorul" unui bol recent cumparat, am reusit sa il zgarii maxim. Exista vreo sansa de remediere ? Poate ceva gen vreun polish ca la masina ? Multumesc anticipat pentru orice raspuns, Un An Nou Fericit si cu multa sanatate.
          Câteva poze ar fi de preferat.
          Bolul mai este încă în viaţă?
          O rezolvare a problemei ar fi următoarea: priveşte barul cu ochelari de sudură. Cu siguranţă nu vei mai observa maximele zgârâieturi. Dacă nu ai ochelari de sudură poţi împrumuta de la spik1 doar dacă nu cumva este vorba despre aceeaşi persoană.

          Comentariu

          • spik1
            Living Legend
            • 20.apr.2012
            • 2343

            #95
            Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

            Postat în original de PROfan
            Câteva poze ar fi de preferat.
            Bolul mai este încă în viaţă?
            O rezolvare a problemei ar fi următoarea: priveşte barul cu ochelari de sudură. Cu siguranţă nu vei mai observa maximele zgârâieturi. Dacă nu ai ochelari de sudură poţi împrumuta de la spik1 doar dacă nu cumva este vorba despre aceeaşi persoană.
            Buna ziua ! Domnule PROfan nu esti cumva deghizat din PROst ?! Cele bune !
            Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

            Postat în original de spik1
            Buna ziua ! M-am hotarat sa schimb mobila din bucatarie si va rog sa ma ajutati cu pareri si eventual, cu imagini , privitor la culoarea (sau mai multe culori) materialului. Am schita creionata, am si unde s-o comand mai trebuie sa ma hotarasc asupra coloritului ! Bucataria este cu faianta de culoare verde "praz", pe pereti, iar pe jos cu gresie verde inchis. Ca un amanunt, patronul atelierului , mi-a spus ca ma va costa pana la 1400 ron in functie de materialele folosite(PAL-ul fiind de 18mm).Mobila va avea 4 m de blat cu tot felul de sertare , usi si 4 m de corpuri suspendate. Va astept cu pareri si sugestii, inclusiv asupra pretului ! Multumesc anticipat si va urez sanatate si Sarbatori fericite !
            Salut ! Inclin sa optez pentru o imitatie a lemnului natural pentru mobila de bucatarie , dar mai astept pareri, pertinente, de la dumneavoastra. Cele bune !

            Comentariu

            • Yo
              Membru Marcant
              Expert mobilier
              • 20.mar.2008
              • 554

              #96
              Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

              Postat în original de spik1
              Salut ! Inclin sa optez pentru o imitatie a lemnului natural pentru mobila de bucatarie , dar mai astept pareri, pertinente, de la dumneavoastra. Cele bune !
              In opinia mea , daca va place verdele ,mergeti pe o nuanta de verde deschis combinat cu o nuanta de crem, folositi ca si material pentru fatete si daca va permiteti ca si pret , folositi MDF vopsit. Daca vreti o varianta mai ieftina de fatete puteti opta pentru pal melaminat verde deschis si crem, cantuit cu profil E sau F din aluminiu , da un aspect placut si totodata rezistenta.
              Ultima editare de Yo; 27.dec.2012, 08:40.

              Comentariu

              • doru_marciuc
                Living Legend
                Expert amenajari
                • 01.oct.2012
                • 1415

                #97
                Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                Arata bine , Yo , blatul cred ca se poate face din lemn tratat.

                Comentariu

                • spik1
                  Living Legend
                  • 20.apr.2012
                  • 2343

                  #98
                  Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                  Multumesc ! Cele bune !

                  Comentariu

                  • PROfan
                    Moderator
                    • 10.apr.2011
                    • 662

                    #99
                    Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                    Postat în original de spik1
                    ... Ca un amanunt, patronul atelierului , mi-a spus ca ma va costa pana la 1400 ron in functie de materialele folosite(PAL-ul fiind de 18mm).Mobila va avea 4 m de blat cu tot felul de sertare , usi si 4 m de corpuri suspendate. ...
                    S-a concretizat ceva sau sunt doar 'vorbe uşoare'?

                    Comentariu

                    • spik1
                      Living Legend
                      • 20.apr.2012
                      • 2343

                      Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                      Sa concretizat ! 2400 ron , acesorii incluse (fara hota ) ! Asta este, dar sunt multumit ! Numai de bine !

                      Comentariu

                      • PROfan
                        Moderator
                        • 10.apr.2011
                        • 662

                        Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                        Postat în original de spik1
                        ... 2400 ron , acesorii incluse (fara hota ) ...
                        Hai nu fi pudic. Postează câteva poze cu bucătăria. Sunt curios să văd cum se prezintă şi dacă ţi-a fost de folos timpul petrecut pe forum. Plizzzz.

                        Comentariu

                        • spik1
                          Living Legend
                          • 20.apr.2012
                          • 2343

                          Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                          Postat în original de PROfan
                          Hai nu fi pudic. Postează câteva poze cu bucătăria. Sunt curios să văd cum se prezintă şi dacă ţi-a fost de folos timpul petrecut pe forum. Plizzzz.
                          N-ai sa vezi, dar pot spune ca m-am inspirat din poza pusa, mai sus, de Yo. Nu trebuie sa fi frustrat, oricum nu avem aceleasi opinii ! Cele bune !

                          Comentariu

                          • PROfan
                            Moderator
                            • 10.apr.2011
                            • 662

                            Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                            Postat în original de spik1
                            N-ai sa vezi, dar pot spune ca m-am inspirat din poza pusa, mai sus, de Yo. Nu trebuie sa fi frustrat, oricum nu avem aceleasi opinii ! Cele bune !
                            Nu mi-am imaginat nicio secundă că vei posta vreo poză. Vroiam doar să-mi întăresc convingerile legate de poveştile tale descrise pe forum.

                            Comentariu

                            • doru_marciuc
                              Living Legend
                              Expert amenajari
                              • 01.oct.2012
                              • 1415

                              Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                              Acum chiar ca n-ai sa vezi poze ...

                              Comentariu

                              • spik1
                                Living Legend
                                • 20.apr.2012
                                • 2343

                                Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Mobilier pentru bucatarie

                                Postat în original de PROfan
                                Nu mi-am imaginat nicio secundă că vei posta vreo poză. Vroiam doar să-mi întăresc convingerile legate de poveştile tale descrise pe forum.
                                O poveste este scrisa , nu descrisa... in alta ordine de idei... esti neinteresant, rautacios si mai rau : scrii tampenii ! Cele bune !

                                Comentariu

                                Procesare...