Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Totul despre MOBILIER

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• merge si linkul care apare in poze
    gasiti acoolo mai multe modele de mobilier si in curand si mai multe proiecte

Comentariu

• stie cineva unde pot gasi ceva schite de montaj pentru mobilier?

Comentariu

• Postat în original de ChiBo
        stie cineva unde pot gasi ceva schite de montaj pentru mobilier?
        Astazi la firma la care lucrez am primit un sistem de la Hafele pentru un pat, care prin rabatare "se transforma" ) in birou, adica intr-o pozitie poate fi folosit ca si pat iar in cealalta pozitie este un birou iar patul este rabatat intr-un dulap.
        cei de la Hafele au trimis si schite pentru el cu cote cu tot dar sunt in germana cred.
        A folosit cineva acest model de sistem?
        Puteti sa-mi spuneti cateva informatii despre cum ar merge facut mai usor daca ati folosit?
        Ca din acele schite............nu intelegi mare lucru)

Comentariu

• Am vazut sistemul de care vorbesti la ei in showroom, dar nu l-am folosit inca! Pare destul de interesant si e ideal pentru camere mici! Asteptam vesti de la tine, daca ai reusit sa-i dai de cap! Numai bine!

Comentariu

• ) pai pana la urma ii dam de cap ca trebuie dus la magazinul nostru de prezentare deci..........
            doar ca ma gandeam ca poate a mai executat cineva patul ala ca, ....pe schitele acelea sunt 1500 de cote si scris in germana cred
            sincer in mare se cam stie ce si cum doar ca pana la finalizarea lui mai este.....o sa incerc sai fac poze sau poate un video sa il pun pe undeva cu acel pat....asta DACA IESE ceva))

Comentariu

• proiecte pentru living
              http:// proiectemobila.ucoz.com/publ

Comentariu

• Salutare!

Stie cineva unde gasesc in Bucuresti lamele elastice de fag pentru o somiera? E cumparata de la Ikea si EVIDENT ca lamelele se cam rup. La ei nu gasesc sa cumpar modelul care imi trebuie, pe comanda nu se poate..
                Caut un magazin unde se vand la bucata, adica sa cumpar 5-10 maxim.

Multumesc anticipat!

Comentariu

• In Bucuresti nu am gasit comercializare de lamele elastice.
                  Sunt vanzatori de somiere cu lamele elastice pe internet si daca incerci poate ajungi la o sectie de montaj care ti-ar putea vinde.
                  Sau apeleaza la productia interna de lamele multistrat - un producator este in Tg. Mures.
                  Da-mi totusi dimensiunile sa mai cautam.

Comentariu

• Buna,

De curand am terminat si eu finisajele interioare la casa si am ajuns la etapa in care trebuie sa-mi fac mobila. Problema mea este ca am o casa cu un design mai ciudat,iar la magazinele mai cunoscute de mobila unde am fost cu sotul meu ,au variante standard,iar daca indraznesti sa ceri alte materiale decat ce-ti recomanda ei preturile cresc f mult. Asadar intrebarea mea este, daca stiti un atelier de mobila unde sa-mi pot face ce doresc si cum doresc fara sa se tina cont de masuri standard si sa lucreze bine.

Momentan am gasit firma Hert Design, cu care o sa ma si intalesc sapatamana viitoare.

mc

Comentariu

• In ce oras locuiesti?

Comentariu

• cine imi poate spune de unde pot lua cutmasterul 2D full ?

Comentariu

• Mai sunt si alti producatori de lamele mulate pentru paturi si lamele elastice multistrat din fag, curbate si drepte.
                          Informatii mai multe gasiti la adresele ergostar.ro si cbsexport.ro

Comentariu

• buna sint nou pe forum mi se pare reusit si foarte util
                            am un atelier de mobila si am vazut ca toata lume foloseste eurosuruburi eu folosesc holzsuruburi ca sint mai practice e vreun avantaj cu eurosuruburi?
                            rubenchelu

Comentariu

• Multumim pentru aprecieri!

Holzsuruburile sunt folosite impreuna cu demontabilii (care nu se vad), la imbinarile mobilei.
                              Eurosuruburile asigura fixarea placilor de pal la imbinare; sunt folosite de cei care fac mobila fara pretentii, care nu au scule performante de gaurire si frezare; capul surubului ramane vizibil.

Comentariu

• deci eurosuruburile nu au nici un avantaj fata de holzsuruburi ma refer la rezistenta mobilierului?
                                rubenchelu

Comentariu

Procesare...
                                X