Totul despre MOBILIER

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Ulysse
    Incepator
    • 30.aug.2006
    • 16

    Răspuns la: Totul despre MOBILIER

    Bună ziua, sper că nu sunt pe lângă subiect (care este, totuși, TOTUL DESPRE MOBILIER): îmi puteți recomanda un tapițer profesionist, serios, de încredere în București? Vă mulțumesc foarte mult!

    Comentariu

    • Mutica
      Incepator
      • 26.mar.2012
      • 6

      Va salut,

      Doresc sa imi fac singur mobilierul de living si m-am lovit de o problema. In Bucuresti, nu gasesc nicaieri PAL de 32 sau 36mm. Imi puteti da un pont/sfat, unde si cum as putea gasi aceasta grosime? Multumesc!

      Comentariu

      • oznek
        Incepator
        • 22.feb.2016
        • 6

        Bună ziua. Am și eu un corp pentru bucătărie cu cotele: Înălțime=765xLățime=450xAdâncime=520mm cu 3 sertare. Întrebarea mea este ce dimensiuni trebuie să aibă cutia de sertar și fronturile, apoi cum măsor distanțele între glisiere pe verticală. Glisiere tandem blum cu blumotion ext. totala 500mm

        MULȚUMESC.

        Comentariu

        • ctinadr
          Incepator
          • 15.aug.2006
          • 29

          Buna seara!

          Am facut aceasta noptiera, inspiratie Jisk, deoarece aveam deja una, iar cand am vrut sa mai iau una, nu mai exista in lista lor de produse. Am urmatoarea problema: noptiera a fost realizata din MDF si vopsita cu spray de vopsea alb lucios (nu stiu daca pot sa-i dau numele - era inclusiv pentru lemn). A trecut de atunci o luna. Problema este ca si dupa atata timp, daca asez o carte pe noptiera, vopseaua lipeste ca si cum ar fi picaturi de miere pe blat. Nu se exfoliaza, doar lipeste. Initial avea un alt blat, mai mic, pe care l-am inlocuit cu altul, putin mai mare, care sa acopere mai mult sertarul (gresisem la proiectarea noptierei). Si la primul era aceeasi problema - lipea. Am crezut ca nu am respectat timpul de uscare intre straturile de vopsea. La al doilea blat am fost mai atent cu timpii, chiar am lasat mai mult. Mentionez ca sunt la prima incercare de a face mobila. Abia mi-am luat cateva scule.

          Cum as putea sa remediez problema? Daca ma uit cu atentie la blat, pare sa fi aparut puncte mici unde este matuita vopseaua - probabil in locurile unde lipeste.
          Fișiere Atașate
          Ultima editare de ctinadr; 18.aug.2020, 19:21.

          Comentariu

          • erica.stoian92
            Incepator
            • 09.feb.2021
            • 3

            Am lucrat cândva într-un magazin de saltele și acolo am învățat că cel mai bine se pretează saltelele pocket - susțin bine coloana vertebrală, însă ar trebui să aibă spumă groasă și bună de ex. de 4 cm.

            Comentariu

            • Mircea G
              Living Legend
              • 14.ian.2007
              • 12085

              Postat în original de erica.stoian92
              Am lucrat cândva într-un magazin de saltele și acolo am învățat că cel mai bine se pretează saltelele pocket - susțin bine coloana vertebrală, însă ar trebui să aibă spumă groasă și bună de ex. de 4 cm.
              Dar ce lucrai acolo , le incercai ?????
              Instalatii verificari-revizii gaze

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6701

                Le incerca cu clientii , pe loc
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                Procesare...