Sistem pat rabatabil

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • utilizator 1
    Incepator
    • 17.nov.2013
    • 4

    Sistem pat rabatabil

    Buna ziua,

    Am o mica garsoniera iar pentru a economisii spatiul, vreau sa-mi fac un pat rabatabil pe perete. Am studiat sistemele si am optat pentru cu prindere in pardoseala si arcuri, insa din pacate, pana la acest moment nu am gasit nici un producator de astfel de sistem in Romania. Am gasit unul in Polonia, dar acesta nu are reprezentanti in Romania si nici nu fac livrari la noi. Voi stiti producatori de astfel de sisteme? Ma puteti ajuta cu o adresa de contact? Multumesc

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	pat rabatabil 2.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,2 KB 
ID:	638310Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Pat rabatabil.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	110,2 KB 
ID:	638311Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	pat rabatabil1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	19,2 KB 
ID:	638312
  • bubu_bogdan
    Incepator
    • 22.ian.2013
    • 37

    #2
    Răspuns la: Sistem pat rabatabil

    Exista si in Romania, din ce oras esti? Uite o firma care are un sistem medaliat la Geneva: http://www.rabatbed.ro/ Gasesti pe site filmulet, imagini, iar in functie de marime pretul variaza intre 1200 - 1800 lei, fara transport. Nu cred ca intra nici salteaua in pret, dar oricum, iti recomand alt magazin pentru asta: http://saltele-ortopedice.net/ Are mai toate marimile, e sigur, de incredere si transportul esti asigurat gratuit in Bucuresti; livreaza in toata tara, de fapt. Revenind la pat, pare sa fie sistemul pe care il cauti tu. Si ai doua variante: una ieftina cu jaluzea sau una scumpa cu usi.

    Comentariu

    • utilizator 1
      Incepator
      • 17.nov.2013
      • 4

      #3
      Răspuns la: Sistem pat rabatabil

      Postat în original de bubu_bogdan
      Exista si in Romania, din ce oras esti? Uite o firma care are un sistem medaliat la Geneva: http://www.rabatbed.ro/ Gasesti pe site filmulet, imagini, iar in functie de marime pretul variaza intre 1200 - 1800 lei, fara transport. Nu cred ca intra nici salteaua in pret, dar oricum, iti recomand alt magazin pentru asta: http://saltele-ortopedice.net/ Are mai toate marimile, e sigur, de incredere si transportul esti asigurat gratuit in Bucuresti; livreaza in toata tara, de fapt. Revenind la pat, pare sa fie sistemul pe care il cauti tu. Si ai doua variante: una ieftina cu jaluzea sau una scumpa cu usi.
      Multumesc pentru raspuns. Am studiat sistemul celor de la rabatbed, dar sincer, nu cred ca exista termeni de comparatie intre ce vreau si ce produc cei de la firma anterior mentionata. Uitati-va cu atentie la atasametele puse de mine si faceti singuri o comparatie.

      Comentariu

      • Irina200
        Incepator
        • 24.iun.2013
        • 6

        #4
        Răspuns la: Sistem pat rabatabil

        Da dar numai ca sistemul acela polonez nu are un dulap in care sa intre patul.

        Comentariu

        • utilizator 1
          Incepator
          • 17.nov.2013
          • 4

          #5
          Răspuns la: Sistem pat rabatabil

          Postat în original de Irina200
          Da dar numai ca sistemul acela polonez nu are un dulap in care sa intre patul.
          Conteaza sistemul si nu dulapul. Daca va uitati la titlul postari acesta este sistem pat rabatabil. Pe dvoastra va intereseaza un sistem de 2 lei care te tine 3 - 4 luni sau ai un dulap de pal?! Daca ma interesa un pat rabatabil prost probabil alegeam pe cel mentionat in mesajele anterioare.

          Comentariu

          • utilizator 1
            Incepator
            • 17.nov.2013
            • 4

            #6
            Răspuns la: Răspuns la: Sistem pat rabatabil

            Dupa studierea mai multor siteme de rabatare pe perete, pot sa va spun ca cel la care m-am oprit este acesta http://monello.ro/paturi-rabatabile/...ng-suit-detail
            Nu-si fac ei reclama prea multa pe net si pe acest site, asa cum o fac cei de la rabatbed , dar pot sa va spun ca sunt clar superiori.

            Comentariu

            • Natania Ene
              Incepator
              • 22.ian.2012
              • 8

              #7
              Răspuns la: Sistem pat rabatabil

              este parerea dv. numai ca nu stiu daca v-ati gandit cat dureaza sistemul cu pistoane de la monello comparativ cu cei de la rabatbed care au un sistem simplu de tot care nu are ce sa se cam strice acolo.

              Comentariu

              • rusuoaica
                Incepator
                • 05.nov.2014
                • 2

                #8
                Răspuns la: Sistem pat rabatabil

                cei de la molello sunt scumpi iar patul este destul de complicat,nu stiu cat timp tine.

                Comentariu

                • alexuie
                  Incepator
                  • 17.nov.2013
                  • 4

                  #9
                  Răspuns la: Sistem pat rabatabil

                  sunt naspa cei de la monello,au paturi scumpe si nu stiu cat rezista sistemul.i recomand pe cei de la rabatbed.ro

                  Comentariu

                  • Ina2015
                    Incepator
                    • 13.mar.2015
                    • 2

                    #10
                    Răspuns la: Răspuns la: Sistem pat rabatabil

                    Mai degraba mi se pare sitem rabatabil de 2 lei acela de la Monello decat cel de la rabatbed.ro. Cel de la Monello este sistem complicat cu pistoane si nu dureaza mult. Mai bine un sistem de rabatare simplu si durabil.

                    Comentariu

                    • radu_radu_is
                      Incepator
                      • 13.apr.2015
                      • 4

                      #11
                      Răspuns la: Răspuns la: Sistem pat rabatabil

                      Vreau sa imi fac si eu un pat rabatabil! Poate cineva sa ma ajute cu sfaturi, idei, schite???

                      Comentariu

                      • Natania Ene
                        Incepator
                        • 22.ian.2012
                        • 8

                        #12
                        Răspuns la: Răspuns la: Sistem pat rabatabil

                        eu am cumparat un pat rabatabil manual de la rabatbed. suna-i si cerele detalii stiu ca ei te intreaba sa stii culoarea dulapului in care intra patul ,sist.de mascare(jaluzea sau usi) dimensiunea patului etc. iti vor cere avans,oamenii emit factura si chitanta.

                        Comentariu

                        Procesare...