Mobilare si amenajare apartament

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • DIY
    Living Legend
    • 07.sep.2007
    • 1747

    Re: ms

    Postat în original de anastefan
    Multumesc pentru idee. Pot gasi undeva un astfel de pat sau trebuie facut la comanda?
    Sincer, habar n-am daca se gaseste asa ceva in comert. Personal, mi l-as face la comanda si, in felul acesta, as avea si libertatea sa aleg salteaua pe care o doresc eu. Salteaua trebuie sa fie de foarte buna calitate fiindca se prinde cu bride de platforma patului si cam sta apasata sub propia-i greutate in timpul zilei.
    Sint firme care au kit-uri dintr-acestea la vinzare dar le pun si in mobila pe care o executa la comanda.

    Numai bine,
    DIY
    Numai bine,
    DIY

    Comentariu

    • Helfer
      Incepator
      • 23.iul.2008
      • 59

      patul incorporat in perete nu este o solutie.unde stai in cursul zilei?iti trebuie o canapea. si eu voi avea prin toamna un apartament cu o camera (nu este gata inca blocul) si am gasit la Cotta Collection o canapea (model Francoforte) care are un sistem de deschidere ingenios prin bascularea spatarului si are in interior o saltea. este incapatoare si pentru mine ar fi cea mai buna solutie.costa cam 4.300 Ron dar cred ca merita...

      Comentariu

      • anastefan
        Incepator
        • 22.mai.2008
        • 8

        Si eu am gasit o astfel de canapea. De fapt in doua locuri cu o dif de pret f mare. La Nord Arin in P Neamt mai multe modele -undeva la 1500 de Eur, si la Mobila T cu doar 24 mil vechi, dar doar 2 cul de tapiterie care nu ma incanta.

        Comentariu

        • DIY
          Living Legend
          • 07.sep.2007
          • 1747

          Postat în original de Helfer
          patul incorporat in perete nu este o solutie.unde stai in cursul zilei?iti trebuie o canapea. si eu voi avea prin toamna un apartament cu o camera (nu este gata inca blocul) si am gasit la Cotta Collection o canapea (model Francoforte) care are un sistem de deschidere ingenios prin bascularea spatarului si are in interior o saltea. este incapatoare si pentru mine ar fi cea mai buna solutie.costa cam 4.300 Ron dar cred ca merita...
          Cred ca n-ai citit cu atentie mesajul meu; mesaj in care incercam sa propun solutii pentru doua persoane. Persoana mica fiind beneficiara canapelei ...

          Pina la urma, totul depinde de prefrintele personale. Eu n-am avut vreodata si nici n-am vazut canapea extensibila care sa aiba rezistenta si confortul unei saltele. Merge de dormit o zi doua, o saptamina ... dar cind este vorba despree ceva pe termen lung se schimba datele problemei .

          Daca respectiva canapea, despre care vorbesti, are o saltea care nu sta pliata in timpul zilei, atunci e o.k. Este, deci, o alta sugestie pentru care toti cei interesati iti vor multumi.
          Daca, insa, este genul sofa-bed in care salteaua (subtirica) sta pliata si in timpul noptii este sustinuta de o structura perimetrala metalica cu suport textil la interior, fereste-te de ea!

          Fetita, la virsta de patru anisori este usurica si, cu toate acestea, am recomandat canapea cu o perna, nu mai multe ...

          Parere personala ...

          Numai bine,
          DIY
          Numai bine,
          DIY

          Comentariu

          • Helfer
            Incepator
            • 23.iul.2008
            • 59

            de ce sa ma feresc de ea?nu mi se pare subtirica salteaua.in plus am gasit si varianta de coltar tot cu acelas sistem de deschidere. cand se deschide este enorma!

            Comentariu

            • anastefan
              Incepator
              • 22.mai.2008
              • 8

              Eu una sunt deschisa pentru orice propunere. De aceea va multumesc la amandoi in egala masura. Intr-adevar au aparut acum canapele extensibile pe structura de lamele metalice la care salteaua , chiar daca se pliaza este cu arcuri elicoidale, sau ceva de genul asta.dar ma incanta si varianta de pat in dulap. Astazi, cand am avut putin timp liber , am studiat pe net variante de pat rabatabil.Acum trebuie sa verific daca face cineva la noi in oras asa ceva.

              Comentariu

              • Mircea_G
                Living Legend
                • 14.ian.2007
                • 12229

                Postat în original de anastefan
                Eu una sunt deschisa pentru orice propunere. De aceea va multumesc la amandoi in egala masura. Intr-adevar au aparut acum canapele extensibile pe structura de lamele metalice la care salteaua , chiar daca se pliaza este cu arcuri elicoidale, sau ceva de genul asta.dar ma incanta si varianta de pat in dulap. Astazi, cand am avut putin timp liber , am studiat pe net variante de pat rabatabil.Acum trebuie sa verific daca face cineva la noi in oras asa ceva.
                Cam departe ...dar puteti incerca aici. Cred ca va scoate mai rentabil sa comandati la ei!
                Instalatii verificari-revizii gaze

                Comentariu

                • DIY
                  Living Legend
                  • 07.sep.2007
                  • 1747

                  Postat în original de Helfer
                  de ce sa ma feresc de ea?nu mi se pare subtirica salteaua.in plus am gasit si varianta de coltar tot cu acelas sistem de deschidere. cand se deschide este enorma!
                  Daca vorbim despre acelasi lucru, sistemul cu salteaua desfacuta pe un suport textil sau de plastic, care suport se prinde de perimetrul de metal, atunci inseamna ca stiu foarte bine des pre ce este vorba.
                  Nu vreau sa-ti stric bucuria dupa cum nici pe-a mea n-am vrut s-o stric atunci cind am aruncat o canapea dintr-asta la gunoi.

                  Salteaua era total neconfortabila si, in plus, suportul saltelei s-a lasat si-n citeva luni a ajuns sa se doarma ca-ntr-o covata; foarte neplacut. Asta in ideea in care am folosit-o exclusiv in camera de oaspeti! Destul de rar, deci.

                  Numai bine,
                  DIY
                  Numai bine,
                  DIY

                  Comentariu

                  • liviu2004
                    Membru marcant
                    • 03.ian.2007
                    • 508

                    Mi-as permite cateva comentarii din postura unuia care cauta sa cumpere mobila:

                    - mobila prezentata in acest topic este foarte frumoasa, dar cu exceptia unor cateva modele, restul poate incape in dormitoare foarte mari. Vile, palate. Sunt posesorul unui apartament comunist, confort 1, cu un dormitor de aprox. 12-14 mp. Nici vorba sa incapa in el ceva potrivit.

                    - mobila prezentata este pozata ca pentru album, dar as ruga pe cei interesati sa dea o tura si prin magazine sa vedeti adevarata calitate: stramba, nu se potrivesc usile, zgariate, lucru neingrijit, rupta, intr-un cuvant: ca pentru romania. Am gasit un singur producator mai cunoscut asa in ro care avea cat de cat o lucrare mai ingrijita. Dar la fel, mobila mare.

                    - mobila care pare pozata ca fiind montata la un client pare de fapt realizata in DIY de pasionati. Nici vorba sa gasesti asa ceva pe piata.

                    Comentariu

                    • klaus
                      Membru Marcant
                      • 24.iun.2005
                      • 959

                      Liviu, mergi la Bife la inceputul lui septembrie si ai sa vezi ca se gaseste si la noi mobila prezentata pe aici.
                      Viata e complexa si are multe aspecte...

                      Comentariu

                      • loredana04
                        Incepator
                        • 30.iul.2008
                        • 9

                        si ce mobila gasesti la BIFE.si noi expunem mobila din lemn masiv,mobila stil
                        si sunt reduceri pe timpul expozitiei

                        Comentariu

                        • liviu2004
                          Membru marcant
                          • 03.ian.2007
                          • 508

                          Din pacate sunt pe alte meleaguri. In decembrie, in concediu, o sa trebuiasca sa cumpar ceva.

                          Comentariu

                          • cmarian02
                            Incepator
                            • 09.sep.2008
                            • 2

                            Canapele extensibile

                            Canapeaua pe care o cauti cred ca o gasesti intr-un depozit de mobila situat undeva intre budapesta si Unirii .Cum vi dinspre Unirii pe dreapta este un depozit. Incearca acolo. Au multe canapele acolo.Succes
                            "La inceput Dumnezeu a facut cerurile si pamantul" Gen 1:1

                            Comentariu

                            • mirea_mob_design
                              Incepator
                              • 24.ian.2009
                              • 3

                              DORMITOR

                              DULAP : 2400 x 2200 x 500
                              PAT (cu neoane) : 1600 x 2000 ( salteaua)
                              COMODA : 700 x 400 x 400

                              PAL MELAMINAT ALB & NEGRU

                              Ceva ce se potriveste intr-o camera normala.
                              Fișiere Atașate

                              Comentariu

                              • mobilleta
                                Incepator
                                • 11.aug.2009
                                • 1

                                Sugestie de dormitor

                                Va pot sugera un astfel de dormitor modern si simplu.

                                Comentariu

                                Procesare...