Renovare bucatarie - mobilier

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • PROfan
    Moderator
    • 10.apr.2011
    • 662

    #31
    Răspuns la: Renovare bucatarie - mobilier

    Pentru tăiat ai toate datele aici. Corpul era prezentat pentru etapa următoare, pentru asamblare.

    Comentariu

    • Tripl3x
      Incepator
      • 19.iul.2018
      • 22

      #32
      Răspuns la: Renovare bucatarie - mobilier

      Postat în original de PROfan
      Pentru tăiat ai toate datele aici. Corpul era prezentat pentru etapa următoare, pentru asamblare.
      Salutari di nou.
      Vreau sa pun faianta care o sa fie doar intre corpurile de jos si cele de sus. 3 randuri , adica 75 cm inaltime. Ce inaltime au corpurile de jos cu tot cu picioare si blat . Sa stiu de la ceinaltime pun faianta, faianta vreau sa se opreasca sub corpurile suspendate.
      Cred ca am o problema, cel de la gaze nu-mi da aprobarea de deschidere daca nu montez plita in locul indicat in proiect, adica plita ar venii pusa in dreptul celei de-a 4 a usa de la chiuveta spre centrala

      Comentariu

      • Tripl3x
        Incepator
        • 19.iul.2018
        • 22

        #33
        Postat în original de PROfan
        Răspuns la: Renovare bucatarie - mobilier

        Pentru tăiat ai toate datele aici. Corpul era prezentat pentru etapa următoare, pentru asamblare.
        Salut
        Maine vreau sa cumpar materialele sa iau placile sa le debitez direct acolo si sa puna canturi.
        Te rog arunca o privire la schemele de taiere PAL, daca sunt toate cum trebuie. cred ca lipseste o laterala la corpurile suspendate .
        M-ie foarte greu sa-mi dau seama care este ordinea lor.
        Multumesc
        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image_87752.jpg 
Afișări:	42 
Mărime:	179,1 KB 
ID:	669086

        Comentariu

        • Tripl3x
          Incepator
          • 19.iul.2018
          • 22

          #34
          Postat în original de PROfan
          Răspuns la: Renovare bucatarie - mobilier

          Cam așa ceva.
          Vad ca nu ai mai intrat pe forum. Inca astept ajutorul tau sa cumpar placile. Gasesc placi doar la 18mm, banuiesc ca schema este facuta pentru 22mm? Macar la placile de PAL .Sau cineva care ma poate ajuta?

          Comentariu

          • Tripl3x
            Incepator
            • 19.iul.2018
            • 22

            #35
            Salutari dragi prieteni.
            Am si eu mare nevoie de ajutor. Din pacate vad ca ,PROfan nu mai raspunde. Nu stiu din ce motive. Am cumparat placile de MDF si PAL dupa schitele date de el. Au fost debitate si cantuite de unde le-am cumparat. Nu stiu cum trebuiesc asezate. Dulapul de deasupra chiuvetei nu stiu ce fund trebuie sa aive pentru picurator, intreg ori cu garua. de asemenea la corpul hotei la fel nu stiu cum trebuie montat. Nu stiu ce materiale trebuiesc pentru ansamblare. Am luat Eurosuruburi niste bumbi pentru polite si balamale Blum cu amortizor care se aplica deasupra. Nu pot avansa sa montez mobila pentru ca nu am experienta si stau cu placile de o saptamana in casa.
            Pentru inceput trebuie sa montez corpurile suspendate si nu stiu ce parti din schita trebuiesc folosite si ce materiale feronerie sa cumpar.
            Multumesc

            Comentariu

            Procesare...