Incastrare frigider

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • pycostef
    Membru
    • 05.ian.2011
    • 154

    #46
    Răspuns la: Incastrare frigider

    Pt ca locul unde va veni este o nisa, unde momentan este vechiul frigider si o mie de alte lucruri pe langa...sotia dorea sa ii fac corpuri pe langa vechiul frigider, dar nu am dorit tocmai pt a nu-i afecta parametrii...la cel nou o sa ma asigur ca va avea spatiu de ventilare...stiu ca, costa ceva mai mult dar pt liniste in familie si estetica bucatariei, trebuie sa o fac
    Inca o data mii de multumiri pt ajutor

    Comentariu

    • PROfan
      Moderator
      • 10.apr.2011
      • 662

      #47
      Răspuns la: Incastrare frigider

      Dacă așa stau lucrurile atunci diferența de preț este mică în raport cu menținerea armoniei conjugale. Prietenii, cu consoarte, știu de ce!

      Comentariu

      • pycostef
        Membru
        • 05.ian.2011
        • 154

        #48
        Răspuns la: Incastrare frigider

        Adevarat graiesti )

        Comentariu

        • pycostef
          Membru
          • 05.ian.2011
          • 154

          #49
          Răspuns la: Incastrare frigider

          Buna seara...nu gasesc balamalele speciale pt acest tip de corp...se pot folosi balamale normale sau apar incoveniente ? Multumesc anticipat

          Comentariu

          • PROfan
            Moderator
            • 10.apr.2011
            • 662

            #50
            Răspuns la: Incastrare frigider

            În principiu ar trebui să găsești la orice distribuitor al produselor blum. Cu certitudine vei găsi la Trady. Dacă descarci de pe saitul lor oferta generală de preț, la pagina 8 vei găsi balamaua iar la pagina 100 plăcuța (http://www.trady.ro/uploads/oferte/o...08-09-2016.pdf).
            Nu știu ce implicații pot apare în timp dacă folosești o balama aplicată nededicată în schimb știu că nu vei mai putea regla balamaua după ce vei fixa frigiderul în carcasa corpului. Balamaua specială de la blum are coada mai mică și îți permite accesul la șurubul care solidarizează balamaua de plăcuță.
            Fișiere Atașate

            Comentariu

            • pycostef
              Membru
              • 05.ian.2011
              • 154

              #51
              Răspuns la: Incastrare frigider

              Am fost la 5 depo de pal si nu am gasit, inclusiv la Trady...azi mai fac o incercare la Gelutrade...sper sa fie cu noroc

              Comentariu

              • oznek
                Incepator
                • 22.feb.2016
                • 6

                #52
                Cine mă poate ajuta cu Cote pentru un cuptor cu microunde incastrabil sunt standard sau diferă

                Comentariu

                • VYS
                  Living Legend
                  • 19.aug.2005
                  • 13008

                  #53
                  Postat în original de oznek
                  Cine mă poate ajuta cu Cote pentru un cuptor cu microunde incastrabil sunt standard sau diferă
                  Cotele pentru cuptorul cu microunde difere in functie de producator si tipul cuptorului. Ori achizitionezi cuptorul inainte ori stabilesti ce vei achizitona. Sunt cateva care seamna dar cel mai sigur este sa le verifici in cartea cuptorului ales. Inaltimea acestora difera.
                  VYS Blog DIY

                  Comentariu

                  • PROfan
                    Moderator
                    • 10.apr.2011
                    • 662

                    #54
                    Postat în original de oznek
                    Cine mă poate ajuta cu Cote pentru un cuptor cu microunde incastrabil sunt standard sau diferă
                    Mergi pe saitul producătorului și descarci instrucțiunile de încorporare. Acolo găsești toate variantele de încorporare.

                    Comentariu

                    Procesare...