Aplicare oglinzi pe usi dulap existent

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • woe
    Incepator
    • 03.iun.2012
    • 52

    Aplicare oglinzi pe usi dulap existent

    Servus. Am una bucata dulap, pal si cant normal, cu 3 compartimente cu 6 usi x 41,5cm x 238h.
    Usile sunt plane, palul e frumos 3 manere cu totul.
    Problema este ca mi s a pus pata sa pun ceva sa ma oglindesc in usile astea. Am identificat doua optiuni: cu oglinzi lipite pe pal sau cu autocolant oglinda de tip d-c-fix.
    Prima optiune pare minim dubla ca si costuri decat a doua + presupune si gaurire mai profesionala decat mine a oglinzilor pt. prindere manere, plus adezivi, inca un om la montaj, plus dificultate daca le vreau date jos, usoara posibilitate de spargere.

    Autocolantul oglinda prezinta o potentiala pb.:
    1. n am vazut in realitate cum reflecta imaginea si inteleg ca mai distorsioneaza, la distante mai mari de cativa metri. Nu stiu cat de mari sa fie distantele, ma gandesc sa nu ma arate cu 3 maini oglindindu ma de la 2 metri.

    O alta dilema este pe ce suprafata a usii pun oglinda, astfel incat sa nu tulbure psihicul? Am gasit aici pe forum un topic in care cineva se plangea ca dulapul sau are o suprafata oglindita prea mare si cauta solutii sa acopere partial din oglinda cu autocolant(fara oglinda ).
Procesare...