Masa furniruita

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Meerceea
    Incepator
    • 22.apr.2016
    • 6

    Masa furniruita

    Salutare,
    Am o masa mare de sufragerie si vreau sa ii recapat culoarea. Are niste pete si mici umflaturi(probail rosturli dintre fasaile de furnir) .
    ce imi recomadati ?

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	327 
Mărime:	227,2 KB 
ID:	677635 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	136 
Mărime:	244,6 KB 
ID:	677636
  • calin.diaconu
    Administrator
    • 17.mar.2005
    • 418

    #2
    Buna seara, am rearanjat pozele pe care ni le-ati transmis, si pentru care va multumim.

    Sunt doua pete, din cate vad. Va rugam sa ne spuneti:

    (1) din ce material este masa
    (2) in ce an ati achizitionat-o (vechimea)
    (3) cat a costat
    (4) daca stiti cum s-a patat - sau cand au apărut aceste pete

    Multumim pentru intrebare, fiecare detaliu si fiecare informatie e relevanta pentru a primi un raspuns cat mai corect!

    Pentru Echipa Misiunea Casa,

    Calin Diaconu, Project Manager

    www.calindiaconu.com

    Comentariu

    • Meerceea
      Incepator
      • 22.apr.2016
      • 6

      #3
      Buna ziua masa teoretic este MDF, deoarece este grea si lemn masiv nu este. Am avut o alta problema cu blatul, cred ca este acoperit cu folii de furnir, deoarece in trecut am avut schimbata, se umflase fasii din blat(a cazut niste apa pe fata de masa si nu am observat imediat , dupa 1h se umflase si exfoliase) Am verificat in acte, are 10 ani. Petele au aparut de la diverese ce a fost pe masa...apa vin poate , dar nu stiu sa fi fost udata, deorece o folosim ocazional si strangem fata de masa si inlocuim cu un mileu. Cost cred ca 1500 lei atunci

      Comentariu

      • ZiziKam
        Incepator
        • 28.ian.2020
        • 11

        #4
        Nu ar picta această masă dacă ar fi tu. Dacă nu sunteți sigur de componente, efectul după reîncărcare poate părea chiar mai rău decât este acum.

        Comentariu

        • Meerceea
          Incepator
          • 22.apr.2016
          • 6

          #5
          Am aplelat la un "meserias" am dat blatul cu un lac pe baza de apa, dupa ce a slefuit-o inainte.
          A cam gresit cu slefuitul , iar lacul era unul lucios. Dupa lacuire arata binisor, pacat ca nu i-a iesit finisajul pe slefuire.Am citit ulterior ca lacul pe baza de apa e pretentios, iar dupa uscare, in functie de umiditae pot aparea matuiri locale, in functie de cum aboarbe lacul umiditatea din aer.
          Recomandati lacul pe baza de solventi?
          as incerca un lac mat, pentru a scapa de efectul de 'aburire" pe suprefete locale

          Comentariu

          Procesare...