Inaltime maxima dulap in functie de inaltime camera

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ionut.tepeneu
    Incepator
    • 16.aug.2016
    • 55

    Inaltime maxima dulap in functie de inaltime camera

    Salut, asa cum spune si titlul topicului am nevoie de ajutor sa determin inaltimea maxima a dulapului in functie de inaltimea camerei, ideea este ca am camerele destul de joase, fiind vorba de o renovare la o casa batraneasca unde am intr-o camera 214cm, in alta camera am 208cm in alta am 210cm, deci destul de variat. O sa cumpar mobilier dormitor de magazin si o sa le asamblez eu, problema mea este cum determin inaltimea maxima pe care poate sa o aibe dulapul in functie de inaltimea camerei si avand in vedere ca il asamblez pe podea sa il pot ridica la verticala fara sa lovesc tavanul. Multumesc
    Best to do it yourself...
  • dmih
    Membru Marcant
    • 05.feb.2007
    • 632

    #2
    Pitagora?

    Comentariu

    • PowerMC
      Administrator
      • 02.mai.2007
      • 2237

      #3
      Nu se poate asambla in pozitie verticala, pe pozitia finala, fara sa il ridicati?
      Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

      Community Manager MC

      Comentariu

      • ionut.tepeneu
        Incepator
        • 16.aug.2016
        • 55

        #4
        Postat în original de dmih
        Pitagora?
        cand nu uiti matematica de generala, da asa e, deci in camera de 214cm pot sa iau un dulap de 205cm maxim, au de obicei adancime de pana in 60cm. Merci mult

        PowerMC si asta e o varianta, as prefera sa am posibilitatea sa il pot muta la nevoie, nu am incercat pana acum sa montez pe verticala mobila pentru ca am fost singur de obicei, probabil cu un ajutor o sa ma descurc.

        inca o data va multumesc

        Best to do it yourself...

        Comentariu

        • dmih
          Membru Marcant
          • 05.feb.2007
          • 632

          #5
          N-ai pentru ce. O alta varianta la care poti apela este sa folosesti corpuri suprapuse; in felul asta elimini orice restrictie la montaj.

          Spor la mestereli.

          Comentariu

          • Mircea_G
            Living Legend
            • 14.ian.2007
            • 12202

            #6
            Exista si alte variante pt corpuri care sa intre la fix , pe toate dimensiunile , intr-un spatiu limitat .
            Exista varianta de montaj in mijlocul camerei si impins ...iesirea se face pe geam sau usa ...
            Exista varianta de montaj si se iese prin dulap , dar trebuie gindit cum se monteaza ultimul panou spate .
            Instalatii verificari-revizii gaze

            Comentariu

            Procesare...