Blat de birou din lemn masiv

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • MarioM
    Incepator
    • 09.oct.2020
    • 3

    Blat de birou din lemn masiv

    Salut

    Sunt in cautarea unui tamplar ce lucreaza cu lemn masiv si mi-ar putea face un blat de 110x75x3 cm (L x l x H)

    Preturile sunt mai mari decat ma asteptam, dar in functie de lemn:

    200 ron - pin/brad
    300 ron - molid
    400 ron - stejar
    (dar inteleg ca asa e piata, si nu ma voi plange, imi asum ca nu doresc un blat de PAL)

    Cam astea sunt niste preturi aproximative ce am putut gasi local (Satu Mare), cat si din tara + trimis prin curier

    Credeti ca ar fi o diferenta intre lemnul masiv de Lemn Moale vs Lemn Tare pe termen lung? Merita sa platesc ~dublu pentru Stejar in loc de un lemn mai moale de conifer?

    Mentionez ca nu o sa fie un blat abuzat sau ceva, doar pt munca de zi cu la birou, in principal la calculator si sper sa ma tina cativa ani, fara probleme.

    Si a 2a mentiune e ca nu ma intereseaza foarte mult sa fie modelul lemnului foarte frumos, fiindca o sa fie lacuit cu culoare Wenge, sa se potriveasca cu restul camerei (stiu, stiu, lemnul masiv e frumos si merita dat cu un lac de culoare mai naturala ce expune liniile naturale, dar m-am decis ca doresc Wenge)

    Mersi fain si astept input-ul cunoscatorilor
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #2
    Acel blat este mic, exista in magazinele de bricolaj blaturi din stejar sau fag. Nu iti plac?
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    Procesare...