Recomandare saltele

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • costinell_mc
    Membru Marcant
    • 30.iul.2011
    • 347

    Răspuns la: Recomandare saltele

    Postat în original de coby
    ...ori a luat base -ul de la dormeo si atunci e clar ....
    explici in romana?
    e prea fin umorul tau sa il inteleg eu

    totusi daca te referi la basescu nu vad ce are sula cu prefectura
    multe succesuri iti doresc si sa il sustii cit te tine ... vorba lui Nea Marin
    Ultima editare de costinell_mc; 05.mai.2013, 09:41.

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6701

      Răspuns la: Recomandare saltele

      D-nu costinell_mc , v am intrebat la ce pret ati achizitionat salteaua de la dedeman si ce dimensiuni avea ? Nu mi ati raspuns inca ; asa ca va spun eu ; le ati luat "base" cele mai ieftine de aceea nu v atinut si , cu toate acestea insistati si ati cumparat acelasi produs de 4 ori in 4 ani ???
      P.S. Nu era nici un fel de gluma ... cu banii pe 4 saltele ieftine luati direct una mai scumpa dar care este calitativa .. si probabil ca si azi era in uz .... referitor la politica - nu ma intereseaza prea mult , sanatate si dvs !
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • costinell_mc
        Membru Marcant
        • 30.iul.2011
        • 347

        Răspuns la: Recomandare saltele

        da prietene am luat aceeasi saltea, 1500 ron bucata, am explicat de ce am luat si de ce nu o sa mai iau
        nu este BASE, ca aia era 800 ron
        o saltea de 6000 ron bucata sincer nu as lua, consider ca 1500 ron este mai mult decit decent sa cheltui pe o saltea
        numai bine

        Comentariu

        • coby
          Living Legend
          • 21.feb.2012
          • 6701

          Răspuns la: Recomandare saltele

          Din cate stiu eu garantia la saltelele dormeo este de 2 ani - 15 ani - depinde de modelul ales , daca se deformau , cu bonul de casa trebuia sa mergeti sa vi le schimbe , nu sa cumparati alta si alta . Ca si consumator aveti niste drepturi !
          Ultima editare de coby; 05.mai.2013, 22:15.
          Si din nimicuri poti face ceva bun .

          Comentariu

          • timarian
            Incepator
            • 13.mar.2012
            • 31

            Răspuns la: Recomandare saltele

            Ne-am luat saltea din dedeman, pt ca este cel mai aproape, 140x200, ceva mai inalta decat cele obisnuite, la 550 de lei acum un an, Nu am de ce sa ma plang de ea, chiar din contra

            Comentariu

            • Radu.St
              Incepator
              • 13.sep.2006
              • 40

              Răspuns la: Recomandare saltele

              Va pot face si eu o recomandare, mai de graba o "nerecomandare", nu cumparati saltele Previ.Acum 5 ani, am cumparat o saltea de le ei, o saltea scumputa, am dat 1600 Ron, 180/200 ceva gen King Plus, era cea mai scumpa saltea cu arcuri la vremea respectiva.
              Acum arata de parca a trecut razboiul, lasata in partile laterale, deformata. arata jalnic.Pe un alt pat am o saltea ieftina gen 500 ron cumparata de la Prestige, care arata cu mult mai bine decat asta "scumpa-si buna"


              Nu cumparati saltele Previ (depozit in Pipera).

              Comentariu

              • coretweaker
                Membru Marcant
                • 16.iul.2010
                • 890

                Răspuns la: Recomandare saltele

                Mi-ar putea spune cineva ceva pareri (bune sau proaste) despre saltelele Relaxa Mizil?
                Am fost astazi intr-un magazin Elvila si madama care le vinde mi-a aratat 4 structuri de saltele spunandu-mi ca salteaua "Confort" este cea mai ferma si cea mai rezistenta dintre cele pe care le vand ei. Mie imi trebuie una cu dimensiunile 200 x 140 cm care in varianta "Confort" costa vreo 557 lei ceea ce mi se pare foarte ok cu conditia ca salteaua sa fie buna. M-am asezat putin pe ea ca sa-mi dau seama cum sta corpul si pare ok dar m-ar interesa foarte mult daca in timp se comporta bine pentru ca nu mi-ar placea s-ajung cu ea la garantie ca sa am cu ei discutii "neprincipiale". Am pus si link-ul cu modelul respectiv.
                Ce alte marci (modele) ok de saltele cu arcuri mi-ati putea recomanda la preturi in jurul a 500 lei? (la dimensiuni de 200 x 140 cm).



                Ultima editare de coretweaker; 16.oct.2013, 13:47.

                Comentariu

                • coby
                  Living Legend
                  • 21.feb.2012
                  • 6701

                  Răspuns la: Recomandare saltele

                  22 cm e cam putin ca sa fie si rezistenta ; parerea mea e sa va orientati ( daca va permiteti binenteles ) catre ceva de minim 30 cm grosime cu arc continuu un ex http://www.salterra.ro/saltele-cu-ar...ream-34cm.html sau altele ...
                  Si din nimicuri poti face ceva bun .

                  Comentariu

                  • ChiBo
                    Membru Marcant
                    • 26.iul.2010
                    • 506

                    Răspuns la: Recomandare saltele

                    Postat în original de coby
                    22 cm e cam putin ca sa fie si rezistenta ; parerea mea e sa va orientati ( daca va permiteti binenteles ) catre ceva de minim 30 cm grosime cu arc continuu un ex http://www.salterra.ro/saltele-cu-ar...ream-34cm.html sau altele ...
                    Nu as zice ca 22cm e cam putin.
                    La firma la care lucrez poti achizitiona saltele de la Neky, care fara sa le laud sunt.....peste dormeo,etc.
                    Depinde de constuctie, recent am primit o saltea pe depozit......iesit din comun de subtire DAR, se vede la atingere la presare ca e calitate. DECI nu neaparat daca are 40cm grosime e si neaparat buna. DOar o parere.

                    Comentariu

                    • coretweaker
                      Membru Marcant
                      • 16.iul.2010
                      • 890

                      Răspuns la: Recomandare saltele

                      Postat în original de coby
                      22 cm e cam putin ca sa fie si rezistenta ; parerea mea e sa va orientati ( daca va permiteti binenteles ) catre ceva de minim 30 cm grosime cu arc continuu un ex http://www.salterra.ro/saltele-cu-ar...ream-34cm.html sau altele ...
                      Salteaua nu este pentru mine ci este pentru niste chiriasi asa ca trebuie sa gasesc un compromis destul de bun intre pret si calitate, ca toata lumea sa fie multumita.

                      Comentariu

                      • coretweaker
                        Membru Marcant
                        • 16.iul.2010
                        • 890

                        Răspuns la: Recomandare saltele

                        Postat în original de coby
                        22 cm e cam putin ca sa fie si rezistenta ; parerea mea e sa va orientati ( daca va permiteti binenteles ) catre ceva de minim 30 cm grosime cu arc continuu un ex http://www.salterra.ro/saltele-cu-ar...ream-34cm.html sau altele ...
                        Salteaua nu este pentru mine ci este pentru niste chiriasi asa ca trebuie sa gasesc un compromis destul de bun intre pret si calitate ca toata lumea sa fie multumita. Nu vreau sa iau nici vreo prostie de saltea dar nici sa m-arunc la sume nejustificat de mari. Pretul ar trebui sa fie undeva in jurul a 500 lei si salteaua obligatoriu pe arcuri (200 x 140 cm).

                        Comentariu

                        • ChiBo
                          Membru Marcant
                          • 26.iul.2010
                          • 506

                          Răspuns la: Recomandare saltele

                          eeeee.. am sarit putin faptul ca ....nu vrei ca investitia sa fie mare..... in acest caz alegi calitate-pret=corect.
                          Daca era pentru uz personal atunci....alta era situatia.

                          Comentariu

                          • coby
                            Living Legend
                            • 21.feb.2012
                            • 6701

                            Răspuns la: Răspuns la: Recomandare saltele

                            Postat în original de coretweaker
                            Salteaua nu este pentru mine ci este pentru niste chiriasi asa ca trebuie sa gasesc un compromis destul de bun intre pret si calitate ca toata lumea sa fie multumita.
                            Atunci una de 22 e prea mult ; ceea ce vroiam eu sa subliniez e constructia saltelei - aceea da rezistenta : arc continuu , si gosime datorata straturilor peste arcuri ; la cele 16-22 cm nu regasesti asa ceva si durata de "uzura " scade simtitor mai ales daca persoana/persoanele is mai corpolente si te trezesti in 2-3 ani ca e buna de aruncat ;
                            Si din nimicuri poti face ceva bun .

                            Comentariu

                            • coretweaker
                              Membru Marcant
                              • 16.iul.2010
                              • 890

                              Răspuns la: Recomandare saltele

                              Ca principii generale sunt utile sfaturile tale doar ca m-ar fi ajutat mult sa dau de cineva care are de cativa ani o saltea din gama asta de pret si care sa-mi confirme calitatea. Interesant este ca pe subiectul asta au scris foarte putini colegi de forum de ca si cum ceilalti dorm doar pe canapele si coltzare

                              Comentariu

                              • PROfan
                                Moderator
                                • 10.apr.2011
                                • 662

                                Răspuns la: Răspuns la: Recomandare saltele

                                Postat în original de coretweaker
                                Mi-ar putea spune cineva ceva pareri (bune sau proaste) despre saltelele Relaxa Mizil?
                                Am fost astazi intr-un magazin Elvila si madama care le vinde mi-a aratat 4 structuri de saltele spunandu-mi ca salteaua "Confort" este cea mai ferma si cea mai rezistenta dintre cele pe care le vand ei. Mie imi trebuie una cu dimensiunile 200 x 140 cm care in varianta "Confort" costa vreo 557 lei ceea ce mi se pare foarte ok cu conditia ca salteaua sa fie buna. ...
                                Raport preț/calitate optim. Nu sta pe gânduri. Daca ai drum pe la Mizil o poți achiziționa de la poarta fabricii cu vreo 120 lei mai ieftin.

                                Comentariu

                                Procesare...