Recomandare saltele

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Gianyna
    Incepator
    • 24.mai.2016
    • 4

    Răspuns la: Recomandare saltele

    Eu am cumparat pentru patul copilului o saltea super comoda, o am de cativa ani si arata foarte bine, cu toate ca baietelul meu este foarte vioi, sare in pat ca toti copiii...))

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1387

      Răspuns la: Recomandare saltele

      Ma rog,si reclama face parte din cotidian. Sa inteleg ca saltele cu apa sunt rare si f rare,eram curios daca are cineva si ce parere are.
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      • Sanda21
        Incepator
        • 11.aug.2016
        • 3

        Răspuns la: Recomandare saltele

        Eu am cumparat acum vreo 7 luni o saltea superortopedica pe arcuri tip bonell de la drimus si pana acum sunt foarte multumita de ea. Are o husa detasabila care se poate spala si fata de salteaua anterioara ramane ferma si e si foarte racoroasa. Asa arata salteaua: http://drimus.ro/saltea-vega-160x200-lux.html Gasiti si specificatii tehnice la ea.

        Comentariu

        • Calin1987
          Incepator
          • 26.sep.2015
          • 1

          Răspuns la: Recomandare saltele

          Salut. Ce parere aveti despre: http://www.emag.ro/s...6/pd/DS4W02BBM/
          Merita banii? Sunt in cautare de o saltea, si bugetul ar fi in zona asta. Gasesc ceva asemanator la o calitate mai buna/ pret mai bun?

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6698

            Răspuns la: Recomandare saltele

            DEDEMAN - cel mai expansiv retailer de materiale de constructii dezvolta cel mai complet site DIY, comunicand esentialul despre: ofertele de produse, servicii si companie

            F buna , de 5 ani nu s-a deformat , raport bun pret/specificatii
            Sau : http://www.dedeman.ro/ro/mobilier/sa...a-180x200.html
            Ultima editare de coby; 14.aug.2016, 23:42.
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • the.zenith
              Incepator
              • 03.mai.2016
              • 10

              Răspuns la: Recomandare saltele

              recomand .staer.ro/saltea-ideal-memory-bonell

              Comentariu

              • Sanda21
                Incepator
                • 11.aug.2016
                • 3

                Răspuns la: Recomandare saltele

                E o saltea foarte buna.
                Ultima editare de Sanda21; 17.aug.2016, 09:32.

                Comentariu

                • Sanda21
                  Incepator
                  • 11.aug.2016
                  • 3

                  Răspuns la: Recomandare saltele

                  Postat în original de Calin1987
                  Salut. Ce parere aveti despre: http://www.emag.ro/s...6/pd/DS4W02BBM/
                  Merita banii? Sunt in cautare de o saltea, si bugetul ar fi in zona asta. Gasesc ceva asemanator la o calitate mai buna/ pret mai bun?
                  E o saltea foarte buna iar ca pret nu cred ca o sa gasesti ceva mai ieftin in zona asta. Eu zic sa o cumperi.

                  Comentariu

                  • Irina200
                    Incepator
                    • 24.iun.2013
                    • 6

                    Răspuns la: Recomandare saltele

                    Ori ce ar fi nu trebuie luate saltele f.moi ci semi-rigide. Paturile clasice pe care dormeam noi acum 15 ani aerau echivalentul saltelelor semi-rigide.

                    Comentariu

                    • PROfan
                      Moderator
                      • 10.apr.2011
                      • 662

                      Răspuns la: Recomandare saltele

                      Aici ai perfectă dreptate. Toată lumea urăște saltelele foarte moi. Mă și întreb, de ce oare mai sunt produse? Totuși sunt nedumerit. De ce semi-rigide, când toată lumea știe că cele rigide oferă satisfacție maximă?

                      Comentariu

                      • Temelye
                        Living Legend
                        • 23.apr.2014
                        • 1387

                        Răspuns la: Recomandare saltele

                        Imi e dor de salteaua pe care dormeam in copilarie, era umpluta cu paie pe care bunica le schimba cind se tasau. Astea moderne cam toate sunt cu buret care pe termen lung nu e cea mai sanatoasa varianta.
                        Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                        Comentariu

                        • rhaduqu
                          Incepator
                          • 15.aug.2016
                          • 20

                          Răspuns la: Recomandare saltele

                          Salutare,

                          Se poate sa ma ajutati cu recomandari/pareri?
                          Caut o saltea cu arcuri, fermitate tare, de 160*200, pentru 2 persoane - de 110 kg si 70 kg.

                          Mai jos sunt cateva linkuri pe care le-am gasit.

                          Multumesc!

                          Am cautat pe internet si am tot gasit variante pe care nu am apucat sa le testez.

                          Grosime 23 cm . O saltea de un nivel calitativ superior adresata clientilor pretentiosi, atat celor care au probleme de coloana cat si celor care vor sa previna probleme de coloana. Suprafata exterioara este matlasata complet si este prevazuta cu banda spaceair de jur imprejurul ei.




                          Comentariu

                          • ZenGirl
                            Incepator
                            • 07.mai.2017
                            • 3

                            Răspuns la: Recomandare saltele

                            Postat în original de Calin1987
                            Salut. Ce parere aveti despre: http://www.emag.ro/s...6/pd/DS4W02BBM/
                            Merita banii? Sunt in cautare de o saltea, si bugetul ar fi in zona asta. Gasesc ceva asemanator la o calitate mai buna/ pret mai bun?
                            Eu iti recomand saltelele Sleepline cu specificatii Biogreen. Daca doresti o saltea ortopedica, atunci iti recomand acest Ghid de saltele ortopedice. Nu de alta, insa chiar daca ai posibilitatea de a o testa o luna de zile este oarecum incomod sa ii faci retur, si ar fi bine de avut in vedere cateva sfaturi. Ce pot sa spun este ca sunt multumita de Biogreen, sunt mult peste saltelele Dormeo, Sultan (IKEA) sau cele de la Jysk. Saltele de la Dedeman? Daca doresti ceva ieftin pentru altii da ... pentru tine iti recomand tot Biogreen.
                            Ultima editare de ZenGirl; 07.mai.2017, 12:24. Motiv: typo

                            Comentariu

                            • Temelye
                              Living Legend
                              • 23.apr.2014
                              • 1387

                              Răspuns la: Recomandare saltele

                              Postat în original de ZenGirl
                              Eu iti recomand saltelele Sleepline cu specificatii Biogreen . Daca doresti o saltea ortopedica, atunci iti recomand acest Ghid de saltele ortopedice. Nu de alta, insa chiar daca ai posibilitatea de a o testa o luna de zile este oarecum incomod sa ii faci retur, si ar fi bine de avut in vedere cateva sfaturi. Ce pot sa spun este ca sunt multumita de Biogreen, sunt mult peste saltelele Dormeo, Sultan (IKEA) sau cele de la Jysk. Saltele de la Dedeman? Daca doresti ceva ieftin pentru altii da ... pentru tine iti recomand tot Biogreen.
                              Destui au muscat-o cu saltele de spuma gen memory, mai ales batrinii transpira vara pe ele si ii trag cite un reumatism de care ii mai scapa pamintul galben. Ce treaba are spuma poliuretanica cu conceptul de bio verde? Macar daca avea iarba de mare sau macar paie dar asa, de cind si plasticul poate fi bio?
                              Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                              Comentariu

                              Procesare...