Amenajare dressing

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cvali
    a răspuns
    Postat în original de chermar
    Postat în original de dmih
    Va puteti face o schita cu cele pe care le considerati nececesare inainte sa mergeti in magazin.
    pentru ajutor.
    Aveti idee si daca se pot instala polite altele decat cele care se gasesc in magazin ? Au ceva particular ?

    As instala un sistem similar dar cu polite mai inguste si vad ca cele din sistem au 50cm, vreau sa stiu dac le pot confectiona eu mai inguste.

    Multumesc
    De obicei in magazin sunt expuse ca "puncte de orientare". De obicei acestia fac si mobila la comanda, ceea ce inseamna ca pot modifica orice proiect (din stadiul de conceptie). Daca spune ca nu il poate modifica e mai bine sa te feresti sa cumperi de acolo. Spune-mi daca vrei mai multe detalii.

    Lasă un comentariu:


  • chermar
    a răspuns
    Postat în original de dmih
    Va puteti face o schita cu cele pe care le considerati nececesare inainte sa mergeti in magazin.
    pentru ajutor.
    Aveti idee si daca se pot instala polite altele decat cele care se gasesc in magazin ? Au ceva particular ?

    As instala un sistem similar dar cu polite mai inguste si vad ca cele din sistem au 50cm, vreau sa stiu dac le pot confectiona eu mai inguste.

    Multumesc

    Lasă un comentariu:


  • coupefx
    a răspuns
    Confectionare dressing usi glisante

    caut urgent firma sau particular pt confectionare dressing cu usi glisante,direct pe perete(nu dulap), in PLOIESTI.dimensiunile sint 357cmx250cmx59cm.pt detalii astept contact insotit de poze ale lucrarilor dvs asemanatoare cu ce doresc eu pe mail la frozenone@upcmail.ro .cea mai avantajoasa oferta va primi comanda!

    Lasă un comentariu:


  • flocampean
    a răspuns
    Cu tot respectul dar cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la fata locului sa vezi ce iese pentru ca pretul difera in functie de 100 de factori .

    Lasă un comentariu:


  • coupefx
    a răspuns
    mda , oricum comentariul tau e off topic , nu ai facut nici vreo oferta nici vreo recomandare de firma, deci nu ma ajuta la nimic.lasa-i pe cei care au recomandari sau oferte de facut sa scrie aici ca se umple spatiul aiurea
    Postat în original de apanoiu
    depinde ce ai cerut, in orice domeniu limita este cerul...
    Eu am vazut un sifonier interesant cu glisare, sistemul era ceva super expensive si se misca perfect. Pacat ca nu am gasit pe nicaieri firma glisarii.
    Daca esti limitat de spatiu, iti recomand sa renunti la glisare si sa mergi pe sistemul clasic, usa sus, sertare jos.
    si pe acest sistem clasic limita este cerul, deci ai grija ce ceri.

    Lasă un comentariu:


  • apanoiu
    a răspuns
    depinde ce ai cerut, in orice domeniu limita este cerul...
    Eu am vazut un sifonier interesant cu glisare, sistemul era ceva super expensive si se misca perfect. Pacat ca nu am gasit pe nicaieri firma glisarii.
    Daca esti limitat de spatiu, iti recomand sa renunti la glisare si sa mergi pe sistemul clasic, usa sus, sertare jos.
    si pe acest sistem clasic limita este cerul, deci ai grija ce ceri.

    Lasă un comentariu:


  • coupefx
    a răspuns
    mda, le-am trimis si eu schita...cu 4 usi, dintre care 2 pal rosu si 2 usi oglinda...a rezultat un pret de 4580ron , ce zici de asta?
    Postat în original de flocampean
    salut,


    eu la ei am facut si sunt multumit de cum au lucrat
    la mine a fost 3.1 m latime , 2.54 m inaltime, 0.44 m adancime, 3 usi numai oglinda cu 20% reducere 1500 plus interiorul 830 , depinde acuma ce si cum vrei .
    Spor

    Lasă un comentariu:


  • flocampean
    a răspuns
    salut,


    eu la ei am facut si sunt multumit de cum au lucrat
    la mine a fost 3.1 m latime , 2.54 m inaltime, 0.44 m adancime, 3 usi numai oglinda cu 20% reducere 1500 plus interiorul 830 , depinde acuma ce si cum vrei .
    Spor

    Lasă un comentariu:


  • coupefx
    a răspuns
    Dressing usi glisante dormitor - in Ploiesti

    astept oferte din Ploiesti pentru confectionarea unui dressing cu usi glisante(una din ele va fi oglinda) in dormitor la urmatoarele dimensiuni:h-250cm(podea-tavan) , l-60cm,L-356cm(din perete in perete).contact : id mess coupefx32 sau mail coupefx32@yahoo.com.multumesc!oferta cea mai avantajoasa va primi comanda pentru executie.

    rog administratorul sa mute postul la bursa,scuze de greseala

    Lasă un comentariu:


  • adostar
    a răspuns
    Cateva poze cu SKM80.
    Fișiere Atașate

    Lasă un comentariu:


  • adostar
    a răspuns
    Cel mai ieftin si fiabil sistem de glisare este SKM80 (poate sustine pana la 80kg pe rola), eu l-am folosit la usi cu inaltimea de 2,52m si latimea de 0,840m, sina superioara prinsa de tavan.

    Lasă un comentariu:


  • triumph
    a răspuns
    niste poze cu dressingul d-voastra??multam!

    Lasă un comentariu:


  • Mina
    a răspuns
    Nu m-am gandit ca voi avea atata bataie de cap cu posetele astea, de obicei stau frumos pe polita, la vedere si la indemana. Tocmai aici este problema, vreau sa-i fie la indemana, este o idee depozitarea in cutii problema este ca dressingul nostru va avea adancime mare si atunci ar intra (macar la unele modele) doua randuri de posete si ma gandeam la ceva rastel care sa culiseze lateral si asa sa ai acces la randul din spate. Ideea este ca trebuie sa povestesc din nou cu clienta sa facem un inventar al posetelor si dimensiunilor lor, trebuie sa vedem care raman in saculeti si care nu (spunea ca doar pe cele din piele intoarsa si cele cu alte accesorii pretentioase(gen pietricele....ce stiu eu....) vor sta in saculeti pt. protejare, restul asa....la vedere), poate pt. acestea voi opta pt. un fel de sertar compartimentat....... inca mai cautam solutii, asadar orice idee este in continuare binevenita. Multumesc de ajutor!

    Lasă un comentariu:


  • DIY
    a răspuns
    Intr-adevar, posetele de calitate nu sunt usor de depozitat; odata puse umplutura de mentinere a formei si sacul de protectie, gata! Arata ca un sac de ceapa sau chiar mai rau, daca este vorba despre acele pungi din material plastic.

    Solutia mea: cutii. Ikea este, pentru mine, sursa suprema cand este vorba despre depozitare, asa ca o recomand macar ca inspiratie.

    Tot ca parere personala, cea mai buna varianta este cea in care posetele, cu tot cu scutecele lor, aterizeaza in cutii; care cutii stau insirate frumos pe rafturi. O varianta destul de ieftina ar fi cea cu cutii din material textil si insertie rigida. Preferatele mele:
    Browse our full range of products from dressing tables to complete modern kitchens. Click here to find the right IKEA product for you. Shop online and in store today.

    Pe langa faptul ca aceste cutii lasa o impresie de buna organizare mai au si avantajul ca, atunci cand poseta este folosita, punga de protectie si umplutura nu raman vraiste pe rafturi ci ajung inapoi in cutie; ascunse, deci.

    Alta varianta (in masura in care spatiul o permite) este mobila de tip living folosita in scop de depozitare. Ce spui despre o biblioteca Expedit?
    Browse our full range of products from dressing tables to complete modern kitchens. Click here to find the right IKEA product for you. Shop online and in store today.

    Cu cutii de plastic?
    Browse our full range of products from dressing tables to complete modern kitchens. Click here to find the right IKEA product for you. Shop online and in store today.

    Sau cu cutii din frunze de banane?
    Browse our full range of products from dressing tables to complete modern kitchens. Click here to find the right IKEA product for you. Shop online and in store today.

    Dimensiunile cubiculelor din biblioteca Expedit sunt per-fec-te pentru posete ...

    ... dupa gust si posibilitati, aste ar putea fi ceva idei ...

    Evident, fiecare cutie va avea, pe fata ei, cate o poza a posetei pe care o gazduieste. In plus, este necesar si un raft deschis unde sa stea, la vedere, vreo trei posete. Nu-mi pot imagina ca o femeie accepta sa nu vada macar cateva posete ori de cate ori deschide dressing-ul!!!
    Un raft cu patru compartimente (al patrulea fiind pentru depozitarea pungilor si accesoriilor celor trei posete) ar merge bine, zic eu. Am vazut compartimentari pentru rafturi din cele mai diverse materiale: sticla, palstic, lemn, etc. Important este sa tina posetele in picioare. Daca doresti, poti merge un pas mai departe: partitiile verticale din acest raft pot fi instalate pe o sina (in genul celor din interiorul fisetelor metalice), astfel incat spatiul se regleaza in raport cu dimensiunea posetei; ce zici?

    Cam asta ar fi ... Poate ne impartsesti si noua solutia gasita.
    Spor la treaba!

    Lasă un comentariu:


  • Mina
    a răspuns
    Da, multumesc, as putea combina cateva chestii.......Alte idei?

    Lasă un comentariu:

Procesare...