Pictura pe perete

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • rebeccaM
    Incepator
    • 20.mar.2010
    • 6

    Felicitari Loredana! Sunt foarte frumoase picturile, nu ma satur sa le privesc.

    Comentariu

    • loredana.nadrag
      Incepator
      • 05.ian.2009
      • 74

      multumesc frumos rebeca...

      Comentariu

      • loredana.nadrag
        Incepator
        • 05.ian.2009
        • 74

        Revin cu cateva picturi noi, sper sa va incante ochiul si de aceasta data!
        Fișiere Atașate

        Comentariu

        • loredana.nadrag
          Incepator
          • 05.ian.2009
          • 74

          La multi ani tuturor celor ce poarta numele de Maria, Marian sau alte derivate...multa sanatate si tot ce e mai bun si frumos!

          Comentariu

          • loredana.nadrag
            Incepator
            • 05.ian.2009
            • 74

            pun sa vedeti si ultimele picturi pe pereti...sper sa va placa!
            Fișiere Atașate

            Comentariu

            • loredana.nadrag
              Incepator
              • 05.ian.2009
              • 74

              O noua pictura pe perete, un baietel cu o cameruta putin mai vesela, mai primitoare, asta am realizat impreuna cu mamica baietelului, ideile ei si imaginatia mea au dus la acest perete....un taram al povesti...o lume de basm! sper sa va placa!
              Fișiere Atașate

              Comentariu

              • coretweaker
                Membru Marcant
                • 16.iul.2010
                • 889

                Postat în original de loredana.nadrag
                O noua pictura pe perete, un baietel cu o cameruta putin mai vesela, mai primitoare, asta am realizat impreuna cu mamica baietelului, ideile ei si imaginatia mea au dus la acest perete....un taram al povesti...o lume de basm! sper sa va placa!
                Foarte buna ideea cu pictatul in camera copiilor... imi permit sa-ti sugerez sa mai pui cateva animalutze pe-acolo... un arici, un bursuc, o veveritza (sa fie doua) etc... copiilor le plac.
                Felicitari pentru lucrare!

                Comentariu

                • loredana.nadrag
                  Incepator
                  • 05.ian.2009
                  • 74

                  Multumesc frumos! O zi frumoasa!

                  Comentariu

                  • loredana.nadrag
                    Incepator
                    • 05.ian.2009
                    • 74

                    Astept propuneri din partea dumneavoastra daca aveti...ma gandesc ca pe viitor sa vin cu ceva nou...pana atunci ma ocup doar de picturile pe pereti pe care le fac cu mare mare drag...o seara frumoasa si o duminica placuta alaturi de cei dragi!

                    Comentariu

                    • carpenter
                      Incepator
                      • 12.oct.2007
                      • 12

                      Cred ca sunt pe topicul asta de peste 1h, fac ce fac pe aici si mai arunc un ochi pe poze. E grozav tot ce ati facut. Felicitari

                      O lucrare din asta se poate face si mai inspre iarna asa incat sa poti trai/respira in incaperea respectiva? Ca ma bate gandul serios, acum dupa ce am vazut ca se poate, sa imi pun in aplicare planul cu caramida desenata, din aia netencuita, ca pe fototapet de caramida aparenta.
                      Daca ati facut asa ceva atasati poza va rog si detalii. Nu ma pricep la ce scule si unelte si materiale sunt necesare si poate ma ajutati. Daca incep, incep si eu cu colturi si daca imi iese o sa 'caramizezc' toata casa )

                      Comentariu

                      • loredana.nadrag
                        Incepator
                        • 05.ian.2009
                        • 74

                        Buna ziua si multumesc de apreciere, ma bucur ca va place si ca v-am transmis o idee, se poate face ceea ce va doriti ( ideea de caramida), eu personal nu am facut, mi-a cerut cineva dar sincer am refuzat deoarece mi s-a parut o munca prea monotona, merge de realizat, cu culori acrilice, insa va fi destul de obositor sa faceti fiecare bucatica de caramida in parte, sunt o persoana cu foarte multa rabdare, dar sincer mi s-a parut prea monotona aceasta pictura, asa ca am facut bucati din zid, dupa cum puteti observa si in ultima imagine, cea cu cascada....daca va pot ajuta cu alte sfaturi, cu mare drag! O zi frumoasa!

                        Comentariu

                        • martonfer0
                          Incepator
                          • 29.nov.2007
                          • 12

                          Nu ati incercat si imagini care sa de-a spatiilor dimensiuni mai mari ,acele desene 3 D ,crearea de profunzime sau impresia de a fi in doua lumi diferite ,peretele fiind parca trecerea in alta dimensiune .A vazut asa ceva in lumea asta mare ,stateai in camera si in fata peretele te transpunea parca intr-o alta incapere ,era putin iluminat dar de efect .Ceva tot astfel era cu iesirea intr-o gradina ,sera ,dar era si efectul de iluminat astfel facut sa para aproape real ,asta din cauza ca au considerat camera prea intunecoasa si au creat acest efect. Din pacate nu am poze ,dar ideea era grozava.

                          Comentariu

                          • coretweaker
                            Membru Marcant
                            • 16.iul.2010
                            • 889

                            Sufrageria mea dupa terminarea picturii.
                            Fișiere Atașate

                            Comentariu

                            • bbs
                              Incepator
                              • 10.oct.2010
                              • 8

                              Foarte frumos!

                              Personajele desenate au "viata", chiar si desenele 3D sunt reusite.

                              Felicitari!

                              Comentariu

                              • smihaelaviorica
                                Incepator
                                • 24.ian.2011
                                • 3

                                Buna seara tuturor !
                                Sunt noua pe acest forum dar fiind in cautarea unor raspunsuri am gasit acest loc nemaipomenit .

                                Loredana felicitari pentru picturile tale , sunt superbe.

                                As vrea daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu ceva indicatii. Eu vreau sa ii renovez camera baietelului nostru si pe langa picturile pe care i le voi face pe perete vreau sa ii pictez si mobilierul . Am un sifonier vechi dar lemnul este foarte bun , caruia vreau sa ii dau lacul deoparte cu un slefuitor special pt asa ceva apoi ii aplic un grund pentru mobilier apoi o vopsea culoarea crem. Ideea e ca peste aceasta vopsea vreau sa ii desenez personajele dorite si intrebarea mea ar fi daca exista pigmenti de colorare a vopselei sau trebuie neaparat sa cumpar vopsea din fiecare culoaree in parte .
                                Sau , daca nu e ok ceea ce spun eu as dori sa ma indrumati astfel incat sa nu stric mobilierul pe care il doresc pentru inca 10 ani .Va multumesc frumos!
                                Mihaela

                                Comentariu

                                Procesare...