Placa rigips balcon se desprinde

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • jaxos
    Incepator
    • 19.mar.2018
    • 4

    Placa rigips balcon se desprinde

    Buna ziua !
    Ma puteti ajuta, nu stiu ce sa fac "meseriasii lui peste", au pus placa de rigips pe balcon (nu stiu exact daca au prins-o cu dibluri sau doar au lipit-o) si peste faianta, cert e ca s-a dezlipit de perete, cand imping in ea se misca, nu vreau sa dau totul jos, am tevile de la centrala....pot baga intre placa si perete vreun adeziv bun sa se lipeasca ?
    Multumesc !
    Fișiere Atașate
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Răspuns la: Placa rigips balcon se desprinde

    Depinde ce au facut acolo! In orice caz chitul respectiv nu avea ce cauta in zona respectiva.
    Cum au facut placarea cu gipscarton mesterii tai?
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • jaxos
      Incepator
      • 19.mar.2018
      • 4

      #3
      Răspuns la: Răspuns la: Placa rigips balcon se desprinde

      Chiar nu stiu cum au facut placarea, nu am stat langa ei sa vad, nici nu i-am intrebat ce au facut... am venit acasa era pusa faianta...lucrarea e facuta de 3 ani, acum 4 luni a inceput sa crape nu am dat importanta am mai dat cu chit, acum a crapat si daca imping in placa se misca,

      Comentariu

      • VYS
        Living Legend
        • 19.aug.2005
        • 12977

        #4
        Răspuns la: Placa rigips balcon se desprinde

        Daca se misca cu tot cu faianta, ai o problema legata de fixarea pe parapet. O placa de gipscarton doa rlipita pe perete nu poate sa preia incarcarea cu faianta si rezultatul este cel constatat. Parapetul din ce este?
        Daca nu este compromisa lucrarea si nu ai mucegai in spate gipscarton, poti incerca sa introduci adeziv poliuretanic ca sa se mai stabilizeze. Altfel, decopertat si refacut cum trebuie.
        VYS Blog DIY

        Comentariu

        • jaxos
          Incepator
          • 19.mar.2018
          • 4

          #5
          Răspuns la: Placa rigips balcon se desprinde

          Este din beton cred, balconul dintr-un bloc... mucegai nu cred ca e nu miroase nimic

          Comentariu

          Procesare...