Finisare placi gipscarton

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • aantraxx
    Incepator
    • 03.mar.2009
    • 9

    Finisare placi gipscarton

    Buna ziua , in vechia casa unde am stat vorbesc ca acuma am construit o casa , mesteri mi-au facut in sufragerie tavan de gips-carton si pereti verticali doar geltuiti. Mi-au aratat ei cu lampa ce perfecti is peretii gletuiti de am ramas impresionat . dupa ce am dat culoare pe perete totul perfect eeeee dupa ce am pus spoturile si am aprins lumina atunci sa vazut adevaratul dezastru peretele in mare era el drept doar ca avea atatea imperfectiuni incat arata groaznic. Deci faptul ca verifici cu o lampa cu lumina normala pe glet unde totul este alb mai greu se vor vedea imperfectiunile , poate ca denivelarile mai mari creaza umbre dar alea sunt destul de rare. in schimb la casa noua care am construito tot etajul este facut din plagi de gips-carton ( tavan , pereti ) si sunt super multumit de cu a iesit.
  • tanasie
    Living Legend
    • 15.oct.2008
    • 2550

    #2
    Norocul tau. Pune citeva poze sa vedem si noi.
    Cu respect.

    Comentariu

    • triumph
      Membru
      • 08.iul.2007
      • 161

      #3
      ai dat cu glet pe gipscarton ??

      Comentariu

      • massy
        Membru Marcant
        • 01.oct.2005
        • 457

        #4
        De obicei verificarea gletului se face atunci cand dai amorsa. In amorsa pui un pic de lavabila cat sa-i dea o tenta de culoare. Asa mi-a aratat un mester ca-si corecta el micile imperfectiuni.

        Sa nu ne uiti cu pozele !
        O parere in plus nu strica niciodata !

        Comentariu

        Procesare...