Cat costa montatul unei placi de rigips?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • danielpitesti
    Incepator
    • 18.apr.2010
    • 37

    #46
    buna ziua

    preturile reale sunt undeva la 10 lei mp pe perete
    12 lei mp pe tavane

    dar in "rigips" intra asa
    structura + placatul + banda cu prima mana de pasta super rigips

    fara gleturi si lavabila......aici se discuta alt pret pe mp
    constructii de la A la Z

    Comentariu

    • danielpitesti
      Incepator
      • 18.apr.2010
      • 37

      #47
      Re: Vreau preturi

      Postat în original de isorihner
      Parca forumul era despre cate e pretul in piata nu si daca se merita sau nu...
      Eu daca am o lucrare mai mare.... mult mai mare... ce fac? pun singur? Eu sunt om de afaceri si am nevoie de timp pentru asta. daca imi pun singur rigipsul in vreo 2 ani il termin ... cand mai am timp si pt afacerea care imi aduce bani ca sa platesc meseriasii sa imi puna rigipsul ??? Vedeti d'aia exista meseriasi care cer preturi.

      Deci as vrea sa stiu preturile din piata la momentul actual ... si cat se poate de defalcate pentru ca am mai multe tipuri de montaj de facut: placare perete exterior, perete despartitor cu 2 placi pe fiecare parte, tavane, etc...

      Deci vreau sa stiu cat costa mp de
      • structura metalica montata,
      • placare cu o singura placa,
      • placare cu 2 placi suprapuse,
      • aplicare vata minerala,
      • structura pt tavan,
      • gletuit,
      • zugravit

      La urma eu sumez preturile explicate pentru nevoile mele gen: perete despartitor=2xplacare dubla placa + montaj structura + aplicare vata minerala + gletuit + zugravit=cost total/mp
      Toate aceste preturi le vreau daca se poate si pentru lucrari marunte dar si la scara industriala (am vreo 3000 mp de pereti despartitori + tavane)




      preturile ar suna cam asa:

      structura + vata minerala +placare cu o singura placa + gletuit + lavabila (deci la gata ) costa undeva la 24 de lei mp la lucrari marunte
      20 de lei mp la lucrari industriale

      ptr placat cu dublura de placa sa se mai adauge undeva la 5 lei pe mp la lucrari marunte si la lucrari industriale undeva la 2 lei mp
      constructii de la A la Z

      Comentariu

      • isorihner
        Incepator
        • 04.nov.2009
        • 13

        #48
        deci la o lucrare industriala cu perete despartitor=> placa dbla pe fiecare parte =>20+2+2+2=26 lei.mp?!
        Nu suna rau

        Comentariu

        • danielpitesti
          Incepator
          • 18.apr.2010
          • 37

          #49
          Postat în original de isorihner
          deci la o lucrare industriala cu perete despartitor=> placa dbla pe fiecare parte =>20+2+2+2=26 lei.mp?!
          Nu suna rau

          da cam asa ceva
          constructii de la A la Z

          Comentariu

          Procesare...