Urmareste-ne pe Facebook

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Structura profile gips carton

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Structura profile gips carton

Am ajuns la momentul placarii mansardei realizata din pereti pe structura tip framing de lemn cu gips carton. Una din problemele pe care o intampin acum este realizarea structurii profilelor. structura vreau sa fie distantata aproximativ 2 cm de pereti pt a trece cu tevile de calorifer, dar la coltul interior nu reusesc sa gasesc o metoda de a prinde profilul cd vertical de bridele de fixare pe partea dinspre pereti, nu am cum sa string holzsuruburile. Ce solutie constructiva exista pt colturile interioare?

Va rog sa atasati cateva imagini cu peretii si tavanul mansardei.

Comentariu

Iata cateva imagini
      Fișiere atașate

Comentariu

Fixati profilele verticale cu bride iar la colt fixati profilele verticale intre ele cu cleme metalice (resturi de brida) ca in schita:

Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	profil pe colt.JPG  Afișări:	1  Mărime:	37,8 KB  ID:	674641

Comentariu

Multumesc. Pentru glafurile din jurul geamurilor ce varianta de realizare a structurii recomandati, eventual si o schema ar fi super.

Comentariu

In sectiunea Bricolaj gasiti un turorial pentru placarea peretilor cu placi de gipscarton pe structura metalica. Gasiti in acel turorial si detaliile necesare.

Comentariu

Puteti ca rog sa puneti un link. .. eu nu am gasit asa ceva .
              Multumesc

Comentariu

Postat în original de reddog Vezi post
                Puteti ca rog sa puneti un link. .. eu nu am gasit asa ceva .
                vedeti AICI .

Comentariu

Procesare...
                X
                sigla BRAT