Casa si Natura

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Alexandru Cosmin
    Incepator
    • 21.dec.2010
    • 1

    Casa si Natura

    Vila P+1+M
    4 dormitoare, 5 camere
    Zona: 1-Decembrie

    133.000 EU

    Dotari / Utilitati / Informatii utile
    • 187 mp - total teren
    • 195 mp - suprafata utila
    • 220 mp - suprafata construita
    • 110 mp - suprafata teren liber (curte)
    • telefon
    • parcare
    • 3 grupuri sanitare
    • nemobilat
    • curte individuala
    • interior nou
    • imobil in stare exceptionala
    • incalzire cu centrala proprie
    • strazi amenajate
    • scara interioara, usa metalica, bucatarie deschisa, administrare, paza non-stop, gradina, iluminat exterior, contor apa, contor caldura
    • construit in 2010
    • destinatii: rezidenta
    Prinde una dintre cele 10 case Tamisa aflate la promotie!!!!!!!!!!

    Tamisa se dezvolta in zona de nord-est a ansamblului Green City in partea dreapta a bulevardului Regina Maria, la intrarea A. Odata cu dezvoltarea cartierului Tamisa se va sistematiza o noua zona de 4 hectare din Green City si se vor crea alei, trotuare si strazi asfaltate ce vor putea fi folosite de toti locatarii Green City ca zona de plimbari cu biciclete, cu role sau pe jos.
    Casa se preda la cheie. Dotari:
    - structura de rezistenta cadre si grinzi de beton,
    - inchiderile perimetrale realizate din caramida Porotherm de 30 de cm,
    - termosistem Baumit si tencuiala decorativa,
    - tamplaria exterioara din PVC - Gealan (5 camere, LowE) ,
    - culoare profil stejar, finisat in concordanta cu culoarea materialelor de fatada folosite,
    - acoperis tip sarpanta cu tigla (olane),
    - usa metalica de exterior,
    - obiecte sanitare din portelan de la Cersanit,
    - Centrala termica - Viessman, etc.
    Cartierul Tamisa are toate utilitatile: gaze, electricitate, canalizare, apa curenta, televiziune, internet si telefonie, colectare gunoi etc.





    Alexandru Ciobanu
    Consultant Vanzari
    GREEN CITY Residence
    Sos. Bucuresti-Giurgiu, Nr. 264,
    1 Decembrie, jud. Ilfov
    Tel: (+4) 021.468.72.90
    Fax: (+4) 021.468.72.92
    Mobil: (+4) 0730.01.72.09

    Email: alexandru.ciobanu@mygreencity.ro

    Web: greencity.ro
    Fișiere Atașate
  • da_n
    Living Legend
    • 10.mai.2009
    • 1228

    #2
    rubrica pentru asa ceva este mai la vale si din graba ai fotografiat un depozit sau hala sau ce-o fi acolo, sau asa arata casele noi acuma?

    Comentariu

    • Admin.MC
      Membru Marcant
      • 05.dec.2005
      • 974

      #3
      Va rog sa schimbati semnatura, dar nu inainte de a citi regulamentul forumului.

      ps: Am mutat eu topicul in sectiunea Bursa.

      Va multumesc,

      Comentariu

      • horia16
        Expert pardoseli
        • 25.mai.2010
        • 89

        #4
        pacat ca defrisati excesiv aceea fosta ferma cu aceea padure nemaipomenita si peste citiva ani acei oameni se vor trezii precum in baragan pe o arsita de aceleasi proportii cu cea din bucuresti.
        trebuia facut un compromis si lasat mai mult verde in defavoare a citorva zeci de vile dar ce sa ai faci totul tine de profit maxim in cel mai scurt timp,àlà romanica.
        nu vreau sa gresesc de aceea astept sa raspundeti dvs,nu cumva la citiva zeci de metri de aceea casa se va construii o benzinarie?
        din anumite planuri asa rezulta dar poate sa renuntat la idee.
        dar in acel complex exista cu sigurante si lucruri bune cum ar fi siguranta,curatenia,anumite facilitati(dar mai sunt si lipsuri).
        minusuri ar fii curti mici,arhitectura oribila(chiar daca in acest sens au fost explicatii din partea green city ele nu au o baza reala)o casa ieftina nu trebuie sa fie neaaparat atit de urata arhitectural vb,ingesuite,lipsa amenajerii si curateniiei in spatiile verzi din spatele cartierului care si asa devin din ce in ce mai restrinse.
        si din cite am observat lipsa materialelor calitative si manopera la amenajerile interioare,in schimb structura caselor si modul de executie jos palaria,am vazut cum sunt facute si pot spune ca sunt facute foarte bine(parerea mea)acei unguri lucreaza bine si planul structuristului este bun.
        de ex.la aceasta "hala"doar daca ai rupeati 2 colturi si deveneau logii(la etaj ma refer) nu existau costuri in plus(poate infime) si incepea sa aibe tenta unei locuinte.
        pe vremuri am avut un unchi plecat in libia la munca si in fotografiile trimise de el apareau acele colonii de muncitori care arhitectural sunt practic copie la xerox cu casele din green city
        pardoseala da valoare casei dvs

        Comentariu

        Procesare...