Inchiriez masina de debitat caneluri

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Lucian-cj
    Incepator
    • 08.iul.2008
    • 14

    Inchiriez masina de debitat caneluri

    Buna ziua! Mi-am tot aruncat ochii pe forumul acesta si nu am gasit un raspuns pentru intrebarea mea asa ca am hotarat sa deschid un nou subiect! As vrea sa stiu daca este cineva care are de inchiriat aceasta masinarie! vreau sa execut lucrarea intr-un bloc de 10 etaje de pe vremea ceausista unde 80% dintre peretii interiori sunt din beton! Nu as folosi un flex cu disc diamantat deoarece banuiesc ca se face mult, dar mult praf sau poate imi oferiti o solutie pentru acest aspect (sa stau cu aspiratorul?)

    Zona CLuj.
  • Lucian-cj
    Incepator
    • 08.iul.2008
    • 14

    #2
    Sfat

    Buna ziua! Revin la acest subiect! Vreau sa dau sfat pentru cei care vor sa se apuce de schimbat instalatia electrica! Foarte import sa va uitati daca cablurile vechi sunt sau nu sunt trase prin tuburi (in cazul meu nu erau); in cazul in care nu sunt trase nu va mai spetiti sa cautati vechiile trasee si faceti-va traseele voastre, veti constata cu stupoare ca majoritatea cablurilor sunt bagate in beton si trase(adik turnat beton peste ele) in unghiuri alandala (un cm a lipsit pt a nimeri cablul de curenbt cand am agatat un tablou) . Inainte sa va apucati de lucru cautati o slituitoare cu aspirator si nu folositi ca mine flexul cu disc diamantat, asta daca nu vreti sa adunati praful vreo saptamana intreaga! Nu uitati sa cumparati casti daca nu vreti sa auziti in fundal asa vreo saptamana (cazul meu).
    In rest va doresc spor la treaba si "multa sanatate" celor care au executat lucrarea veche!

    Comentariu

    Procesare...