VAND dispozitiv indoit teava, Rothenberger

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Victorine
    Incepator
    • 01.iul.2006
    • 52

    VAND dispozitiv indoit teava, Rothenberger

    Dispozitivul este pentru teava cu diametrul de 15 mm asa cum este marcat si pe el si permite indoirea tevii sub unghiuri variabile pana la 180 grade. Eu l-am cumparat pentru Cu 15, insa nu am facut mai mult de doua curbe cu el, nefiind ceea ce aveam eu nevoie. Rothenberger este o firma specializata pentru unelte si accesorii in instalatii. Pretul de achizitie in urma cu 2 ani a fost 360 lei, conform facturii. Se vinde cu 250 lei, costurile de livrare fiind suportate de cumparator. In Timisoara livrare gratuita. Atasez cateva imagini:
    Fișiere Atașate
  • Victorine
    Incepator
    • 01.iul.2006
    • 52

    #2
    Sus! Usor negociabil! Pentru instalatori sau DIY-eri. Poate-i vin cuiva idei - eu ma gandeam sa-l folosesc si pentru confectionarea unui colector solar cu teava de Cu tip serpentina in zig-zag.

    Comentariu

    • Victorine
      Incepator
      • 01.iul.2006
      • 52

      #3
      SUS cu multibendu-ul!

      Comentariu

      • Victorine
        Incepator
        • 01.iul.2006
        • 52

        #4
        SUS! E ca nou.

        Comentariu

        • Victorine
          Incepator
          • 01.iul.2006
          • 52

          #5
          SUS! Negociabil

          Comentariu

          • Victorine
            Incepator
            • 01.iul.2006
            • 52

            #6
            SUS! Negociabil!

            Comentariu

            • john25
              Membru Marcant
              • 10.mar.2010
              • 329

              #7
              nu stiu ce sa zic daca e scump sau nu insa se ve vede ca nu prea is clienti ,eu am acut rost de unul care indoaie toate masurile pana pe la 22 cu 2 mil tip crik care ii atasezi dimensiunile de curbare in fata.succes la vanzari
              in viata orice este posibil doar daca ai curajul sa vrei

              Comentariu

              • Victorine
                Incepator
                • 01.iul.2006
                • 52

                #8
                Multumesc pentru feedback, insa nu prea imi este de ajutor, chiar din contra as spune. Pe alte forumuri sunt interzise mesajele la bursa de tip "E prea scump", "Am eu mai ieftin", "Am gasit mai ieftin anul trecut in piata de la raketi" si altele de genul care stingheresc vanzarea.
                Stiu ca o sa il vand greu, pentru ca sunt putini utilizatori de asa ceva. Eu l-am luat pentru proiectele mele DIY, care s-au incheiat, cu factura pe care o pot pune la dispozitia clientilor spre verificare, la pretul de 360 de lei. Cred ca 250 lei NEGOCIABIL in conditiile in care am facut doar 6 curbe cu el e DECENT! Cu atat mai mult cu cat producatorul e Rothenberger... Ma bucur ca ai gasit in conditii avantajoase unul care iti satisface nevoile, insa eu nu l-am gasit decat pe asta intr-un moment in care imi crapa buza, asa ca l-am luat. Multumesc oricum pentru interesul pe care l-ai aratat pentru subiectul vanzarii si te rog sa revii doar cand si daca te intereseaza sa-l cumperi. Multumesc!

                Comentariu

                • musu
                  Membru Marcant
                  • 09.oct.2009
                  • 414

                  #9
                  In primul mesaj apare scris ca ai facut 2 curbe cu el, in ultimul postat, sunt 6. Intrebare: Cum mergi, in progresie aritmetica sau geometrica?

                  Comentariu

                  • Victorine
                    Incepator
                    • 01.iul.2006
                    • 52

                    #10
                    Am gresit, nu trebuia sa spun 6 si sa ma decredibilizez, insa am vrut pur si simplu sa fie acoperitor. Ti-as arata proiectul sa vezi cate curbe are, insa am schimbat serpentina deja... Fapt e ca scula e FOARTE putin folosita, practic e ca noua. Trebuia sa spun "nu mai mult de 6" pentru ca au trecut doi ani si nu mai stiu cate am reusit sa fac, insa serpentina respectiva avea cu totul 6 curbe (din pacate nu functiona bine asa ca am facut o spirala).

                    Comentariu

                    Procesare...