Alarma te suna pe mobil ! Comunicator GSM alarma

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • medeve
    Incepator
    • 14.oct.2009
    • 20

    #16
    Răspuns la: Răspuns la: Alarma te suna pe mobil ! Comunicator GSM alarma

    Postat în original de coby
    De explicat n-o sa explice in veci ca vrea sa vanda nu sa ne invete cum sa facem .La banii astia cumperi sistemul consacrat ( fara improvizatii ) ..
    imi cer scuze dar montajele facute de mine nu sunt deloc improvizatii, uite aici un exemplu de montaj electronic realizat de mine
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6866

      #17
      Răspuns la: Alarma te suna pe mobil ! Comunicator GSM alarma

      Placi de genul sunt de cumparat gata facute speciale pt sistemele de alarma cu apelator gsm ( cu loc pt cartela gms incorporata ) , iar doza aceea electrica aplicata poate fi inlocuita cu o carcasa specifica mai estetica asta asa ca fapt divers .
      E bine ca va pricepeti dar suntem mai multi care ne pricepem si , dupa cum am zis , pretul nu este competitiv .
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • medeve
        Incepator
        • 14.oct.2009
        • 20

        #18
        Răspuns la: Răspuns la: Alarma te suna pe mobil ! Comunicator GSM alarma

        Postat în original de coby
        Nu va suparati , dar fiind un forum imi permit sa fac niste observatii . Daca spuneti ca este necesar sa fie montata deja o alarma iar modulul dvs se conecteaza la acea alarma pai care e avantajul ? Cel mai amarat sistem de alarma fara comunicator gsm este 270 lei ( DSC ); adaugam modulul dvs de 170 lei si avem 420 lei . La 420 lei pot sa va dau cateva linkuri cu alrme cu gsm care te anunta prin sms ,si care poate comunica cu firma de protectie , fara adaugiri , un kyt complect consacrat . Cei care nu au telefonie fixa la dispozitie opteaza direct pt cele cu apelator GSM , deci nu vad de ce ar cumpara alarme pt linie fixa ca mai apoi sa comande modulul dvs ?! La fel si la auto .
        nu ma supar
        1.cei care cumpara acest modul AU o alarma montata si nu au linie fixa
        2.cei care cumpara acest modul vor sa-l adapteze la o alarma auto (care sigur nu are)
        3. cine cumpara acest modul inseamna ca deja are o alarma montata deci nu se mai calculeaza costul acesteia
        Ultima editare de medeve; 24.ian.2016, 19:33.

        Comentariu

        • medeve
          Incepator
          • 14.oct.2009
          • 20

          #19
          Răspuns la: Alarma te suna pe mobil ! Comunicator GSM alarma

          Postat în original de coby
          Placi de genul sunt de cumparat gata facute speciale pt sistemele de alarma cu apelator gsm ( cu loc pt cartela gms incorporata ) , iar doza aceea electrica aplicata poate fi inlocuita cu o carcasa specifica mai estetica asta asa ca fapt divers .
          E bine ca va pricepeti dar suntem mai multi care ne pricepem si , dupa cum am zis , pretul nu este competitiv .
          1. stiu ca exista asemenea placi gata facute, mult mai destepte dar costa 450 ron/buc.
          2.nu conteaza acea doza, conteaza calitatea din ea si nu poti sa faci ieftin si perfect/ exista 100 de persoane pentru care nu a contat cutia sau pretul
          3. fiecare se vinde cum vrea, eu consider ca pentru munca depusa acesta este pretul corect

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6866

            #20
            Răspuns la: Alarma te suna pe mobil ! Comunicator GSM alarma

            Postat în original de medeve
            1. stiu ca exista asemenea placi gata facute, mult mai destepte dar costa 450 ron/buc.
            ....
            Doar la pct 1 va raspund : acele placi de care spuneti ca au pretul de 450 ron ( sunt si mai ieftine garantat ) contin sistemul intreg de alarma , adica mai ai de adaugat senzorii si sirena !
            Pe un necunoscator veti reusi sa-l convingeti sa va cumpere produsul dar un cunoscator va refuza imediat
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • medeve
              Incepator
              • 14.oct.2009
              • 20

              #21
              Răspuns la: Alarma te suna pe mobil ! Comunicator GSM alarma

              eu nu incerc sa conving pe nimeni, doar vand, cine vrea bine cine nu eu nu fortez pe nimeni
              Doar in Romania exista oameni care cauta nod in papura si doar romanii muncesc in strainatate pe 30/40 euro cand munca lor face si de 3-4 ori mai mult

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6866

                #22
                Răspuns la: Alarma te suna pe mobil ! Comunicator GSM alarma

                Nu trebuie sa va suparati , acesta este un forum , unde discutiile sunt inevitabile . Pt anunt la vanzari fara comentarii exista OLX ..
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                Procesare...