Cabana mea

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • pavel radu
    Membru
    • 05.feb.2007
    • 250

    #31
    Răspuns la: Răspuns la: Cabana mea

    Vizualizati si sectiunea TERMOIZOLATII- TERMOIZOLATIE CASA DE LEMN am si acolo cateva postari despre cabanuta mea. Numai bine !
    PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

    Comentariu

    • miki68
      Incepator
      • 29.ian.2012
      • 53

      #32
      Răspuns la: Cabana mea

      s-al folositi sanatosi,e ocabana foarte frumoasasi chiar ca trebuie s-a ai curaj s-a te apuci de asa ceva,dar uite cu informatii de ici-colo poti face multe daca ai vointa si un pic de indeminare.bravo tie!

      Comentariu

      • miki68
        Incepator
        • 29.ian.2012
        • 53

        #33
        Răspuns la: Răspuns la: Cabana mea

        apropo bogdane s-a mai postezi citeva poze si cind vei avea geamuri montate.

        Comentariu

        • miki68
          Incepator
          • 29.ian.2012
          • 53

          #34
          Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Cabana mea

          felicitari si tie radule si cabana ta este super ok.sper s-a va bucurati mult timp de el,am vazut acolo si o poza cu familia,sinteti tare draguti,trei generatii la un loc.i-mi place mult si gratarul,tu l-aiconstruit?

          Comentariu

          • bogdan.sb
            Membru Marcant
            • 23.aug.2006
            • 544

            #35
            Răspuns la: Cabana mea

            Din pacate, nu stiu cat de repede o sa pot sa montez geamuri. Deocamdata ma bazez doar pe geamul de la usa, dar si asa este cat de cat lumina in interior.
            Bine zici Radule. Conteaza ca am realizat ceva si ca avem un refugiu linistit unde putem scapa de nebunia din oras si unde putem respira aer curat si in special unde pot sa fuga copiii pana nu mai pot

            Comentariu

            • bogdan.sb
              Membru Marcant
              • 23.aug.2006
              • 544

              #36
              Răspuns la: Cabana mea

              Si mai ai perfecta dreptate si cu mancarea eco. Dar, din pacate, nu gandesc prea multi asa. Mai toata lumea cumpara tot ce apuca de prin supermarket-uri fara sa constientizeze ce porcarii mananca...
              Aprpops de Hymalaia, chear te bate gandul sau ai zis-o doar asa, ca exemplu?

              Comentariu

              • pavel radu
                Membru
                • 05.feb.2007
                • 250

                #37
                Răspuns la: Cabana mea

                Da Miki gratarul eu l-am facut (la soclu m-a ajutat nea Nicolae vecinu ) Postez imagini cu etapele: in primele 3 poze este gratarul vechi (cu floarea din piatra alba pentru sotie ) dar care nefiind prea stabil l-am stricat si am facut unul (urmatoarele poze) care sa reziste 100 de ani mmmmmmmmm ce gratare gustoase faceeeee
                Bogdane, exemplul cu Hymalaia (nu ma pasioneaza, cel putin deocamdata)a fost unul aleatoriu (putea fi oricare altul). Vorbeam doar de ambitia,dorinta si curajul de care dispun eu (si oricare dintre voi trbuie sa ganditi asa deoarece daca suntem sanatosi putem ORICE SUTA LA SUTA. NU EXISTA nu pot ci numai NU VREAU !!!! ) Oricum am cateva obietive de vazut lumea pe care SIGUR (daca voi fi sanatos) LE VOI INDEPLINI !
                Apropos de mancarea eco Bogdane, intentia mea este: Daca mi-am facut cabana eco - mi-am facut-o ca doresc sa traiesc sanatos si sa respir miros natural de lemn de brad cum o faceau strabunicii si in Weekend-ul sau concediul care il petrec acolo sa mananc numai produse sanatoase-naturale-traditionale crescute fara chimicale DELOC
                Fișiere Atașate
                PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

                Comentariu

                • pavel radu
                  Membru
                  • 05.feb.2007
                  • 250

                  #38
                  Răspuns la: Cabana mea

                  Continuarea constructiei gratarului de gradina. Vreau ca si voi sa postati ceea ce a-ti construit la cabana. HAI CA PUTETI !!
                  Fișiere Atașate
                  PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

                  Comentariu

                  • bogdan.sb
                    Membru Marcant
                    • 23.aug.2006
                    • 544

                    #39
                    Răspuns la: Cabana mea

                    Am mai gasit niste foto de afara, dar si una din interior, cu lemnul tratat, inainte sa aplic izolatia:
                    Fișiere Atașate

                    Comentariu

                    • bogdan.sb
                      Membru Marcant
                      • 23.aug.2006
                      • 544

                      #40
                      Răspuns la: Cabana mea

                      Si inca 2 mostre de drum:
                      Fișiere Atașate

                      Comentariu

                      • fanero
                        Living Legend
                        • 02.aug.2008
                        • 2491

                        #41
                        Răspuns la: Cabana mea

                        Chiar a fost Eroina

                        Comentariu

                        • miki68
                          Incepator
                          • 29.ian.2012
                          • 53

                          #42
                          Răspuns la: Răspuns la: Cabana mea

                          mersi radule de poze,pe baza pozelor o s-a incerc si eu s-a fac un gratar ,dar primadata trebuie s-ami demolez beciul vechi .apropo juniorul a fost " supervizorul" la constructia gratarului?

                          Comentariu

                          • miki68
                            Incepator
                            • 29.ian.2012
                            • 53

                            #43
                            Răspuns la: Cabana mea

                            am uitat s-a atasez o pozaClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	4179735_1.jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	47,8 KB 
ID:	607924

                            Comentariu

                            • pavel radu
                              Membru
                              • 05.feb.2007
                              • 250

                              #44
                              Răspuns la: Răspuns la: Cabana mea

                              Da miki piticul este beneficiarul a cea ce am facut eu
                              Bogdane ce grosime are scandura cu care ai podit mansarda (dusumeaua / tavanul camerei de jos) ? Urmeaza sa fac in Primavara si eu dusumeaua mansardei si sa vedem cateva pareri
                              PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

                              Comentariu

                              • pavel radu
                                Membru
                                • 05.feb.2007
                                • 250

                                #45
                                Răspuns la: Cabana mea

                                Postat în original de pavel radu
                                Da miki piticul este beneficiarul a cea ce am facut eu
                                Bogdane ce grosime are scandura cu care ai podit mansarda (dusumeaua / tavanul camerei de jos) ? Urmeaza sa fac in Primavara si eu dusumeaua mansardei si sa vedem cateva pareri
                                Cum ai imbinat scandura de la dusumeaua mansardei ? cu nut si feder sau in FALT ? nu s-au departat bucatile de scandura ? nu au aparut mici distante intre ele din cauza ca scandura nu a fost suficient de uscata ?
                                PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

                                Comentariu

                                Procesare...