Sfat - plan casa - acoperis

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • xcv311
    Incepator
    • 28.ian.2020
    • 3

    Sfat - plan casa - acoperis

    Buna ziua, am un teren de 12,6m FS (Front Stradal / deschidere). Potrivit normativelor in vigoare trebuie sa las minim 3m laterale, doar intr-o laterala ma pot apropia mai mult cu acordul notarial al vecinilor. Asa ca vecinii din dreapta mi-au dat acest acord la 1m de hotar cu conditii fara streasina si fara geamuri pe partea lor. Asadar imi raman maxim 8,6m pt. casa deschidere. Si mai am in Certificat Urbanism conditia de H/2 de la cornisa... Eu mi-am schitat un plan ce mi-ar placea, am discutat cu 2 arhitecti, dar problema este ca nu prea imi iese acoperisul sa aiba si casa un design / o estetica ... Atasez schitele P+M (as vrea si Demisol - copia parterului), pt. tzevaraie putina, am pus baie peste baie si bucataria, nu langa dar pe aceeasi parte, 2 bai imi sunt de ajuns si vreau neaparat la parter o camera/birou, la demisol sub baie va fi camera tehnica cu pompa de caldura intrucat scarile de la parter merg si in sus si in jos. Pe partea dreapta observati ca nu am geamuri din cauza conditiei vecinilor... Va rog frumos daca imi puteti da cateva sfaturi/idei cum sa fac acoperisul respectand conditia cu streasina si planul pe care mi-l doresc... Va multumesc.
    Fișiere Atașate
Procesare...